Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumiról való leszoktatás....

Cumiról való leszoktatás. Célravezető lehet drasztikusan? Vagy majd elhagyja magától? Tapasztalt anyukák, leírnátok, mi a jobb?

Figyelt kérdés
Lányom 26 hónapos, és nagy cumis. Az én hibám, tudom, de ez van. Jelenleg négy cumija van, ezek közül egy cumit szopogat (mindig ugyanazt), a három másikat pedig gyűrögeti, szagolgatja, a fülébe dugdossa. :D Sajnos rettenetesen ragaszkodik hozzájuk, nem csak éjjel, de gyakran nappal is kell neki. Elaludni sem tud, ha véletlenül elbújik valamelyik cumi, muszáj morzsolgatni mindet. Addig sír, akaratoskodik, hogy KELL, amíg meg nem találjuk. Ha bármi stressz éri (elesés, rászólok, stb.), máris a cumikat keresi sírva. A tesóm szerint ideje leszoktatni róla, szerinte az a legcélravezetőbb, ha drasztikus módon, egyik napról a másikra hagyjuk el, pl. remek alkalom lenne, ha odaadná őket a mikulásnak. Az ő gyerekei is mind így hagyták el a cumit állítólag. De én félek meglépni, attól tartok, hogy nem fogom tudni megnyugtatni, ha kérné, és nincs cumi. Meg sajnálnám is, mert szívszaggatóan tud sírni érte. Meg rögtön megnyugszik a cumiktól. Várjak még, amíg magától hagyja el, vagy hallgassak a tesómra?
2013. nov. 18. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le a lányomat, hogy a kisbabák cumiznak, a nagylányok meg ehetnek csokit, sütit miegymást. 1-2 nyafis nap volt, de letette és a nagylányos dolgot választotta :-)
2013. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a drasztikus módszer mindenképpen nyomot fog hagyni benne, akkor is ha nem emlékszik majd rá

azért nem rég múlt két éves, nem kirívó dolgot csinál a lányod, nagyon sok gyerek az ovit is cumival kezdi

én nem zaklatnám még ezzel, megvárnám a közösség segítségét (bölcsit, ovit) könnyebb lesz hidd el

nem kell mindent nekünk, hős anyukáknak megoldanunk

2013. nov. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
0%

nehogy drasztikus modszerekhez nyulj...foleg mivel ugy tunik, hogy Neki a cumibaz alvokaja, a legkedvesebb targya egyben, ezzel kezeli a stresszt is pl. majd ha oviba megy, latja majd a "cumitlan" tobbieket,magatol el fogja hagyni.

ne haragudj elso valaszolo, szerintem orias suletlenseget mondtal a gyerekednek...ilyen dolgpkat se mondj a lanyodnak,mert senki ne csodalkozzon ha lesz egy cumirol etelre szoktatott, oralisan fixalt, taplalkozasi gondokkal kuzdo gyereked.

amugy 13 eves koromig napi szinten, 16 eves koromig elvetve, de szoptam az ujjam. teljesen normalis vagyok, csak a stressz feldolgozasahoz ez egy eszkoz volt szamomra.

2013. nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én lnyom 28hos. Neki csak alváshoz kell a cumi. 1eves korában szoktattam le a Napközbeni non-stop használatról. Volt 2 hisztis nap, de azota noncs Napközben cumi.

Nemsokára jön a tesó, igy meg varunk az alvos cumi elveteleveo, bar egyre többször jelzi, hogy nem kell neki, de ettol fuggetlenul azert ott van a kezében talomkent.

2013. nov. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 26 hónapos és a cumi a mindene! + egy maci.

Alváshoz, feltétlan kell neki, de napközben is meg-megkeresi, megszopogatja aztán lerakja. Ha álmos, nyűgös, beteg azonnal: MACI-CUMI??? :)

2013. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fiamnál csak a drasztikus módszerek vállnak be sajnos. Mondjuk pont a cumit elég hamar magától elhagyta.

De a cicit is egyik napról a másikra kellett elvennem, mert egyszerűen 2 éves korában nem tudtam vele leülni játszani, vagy lefeküdni mellé, mert azonnal tépte le rólam a pólót, és inkább nem evett-nem ivott csak hogy adjak neki cicit.

Aztán itt én rontottam el, mert a cici helyett engedtem neki a cumisüveget.4 éves koráig annak ellenére hogy tudott pohárból inni, csak cumisüvegből ivott.Kimondottan iváshoz is az kellet neki, meg ha valami baja volt abból kakaózott, az nyugtatta meg.Ovi előtt 1 hónappal amikor már láttam hogy bizony magától, fokozatosan ezt sem fogja elhagyni, fogtam és kidobtam. Egy nap úgy telte hogy hisztizett-aludt-hisztizett-aludt de este már pohárból itta a kakaót, másnap nem is kereste az üveget.

2013. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyukam meselte, hogy ugy szoktatott le a cumirol 2 evesen, hogy busszal mentunk valahova, es azt mondta mikor hazaertunk, hogy fenn maradt a buszon es elvitte a sofor bacsi. En belenyugodtam, es nem is kertem.
2013. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csemetefüggő, ki hogy bírja.

Mi most álltunk le, és 4 éves a fiam. Alváshoz kellett neki mindig. Előtte is próbálgattuk a leszoktatásról, de képes volt hányásig örjöngeni a cumiért. Akkor olvastam egy cikket, hogy akkor érdemes "elvenni" a cumit, mikor megérett rá értelmileg is a kicsi. Hát nálunk ez most jött el. Azt mondtuk elvitte a bagoly a cumit egy kisbabának, akinek nincsen cumikája, mert a pici babák cumiznak. :) Megértette, pici nyafika volt, de nem ordított már. :)

2013. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

akkor vedd el amikor megérik rá,márpedig az írásodból úgy tűnik a te lányod még nem érett rá és nincs ezzel semmi baj!Kell nekik még valami megnyugtató dolog!Örülj neki,hogy van vmi ami megnyugtatja!Majd ha közösségbe kerül le fogja tenni!Csak annyit próbálj meg hogy utcán ne lógjon a szájába!Én mindíg azt mondtam a fiamnak hogy utcára nem visszük ki nehogy elhagyjuk és annál ő jobban féltette így nem vittük!Ja és ha mégis úgy döntesz hogy drasztikusan elveszed(bár én nem tenneém!!) akkor legalább könyörgöm ne az a szerencsétlen Mikulás vigye már el(nem is értem,hogy miért ezt találják ki 90%-ban a szülők)mert akkor akár évekig is rossz szájízzel gondolhat a Mikulásra mert ő volt az aki ELVETTE a cumiát!!

De mondom én nem venném el drasztikusan,az én fiam is egyik napról a másik napra 3,5 évesen letette sztem ez sokkal jobb mint lelki törést okozni a gyerekben!Olyan mintha neked egyszer csak elvennék egy kedvenc ékszeredet vagy mittomén neked is xarul esne pedig te már felnőttként feltudod fogni,hogy mi a szitu de egy 2 éves még nemigen.Tesókkal meg beszólógatókkal ne foglalkozz!

2013. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem nincs abban semmi rossz, hogy így beszéltük meg vele a dolgokat. Ő már csak megszokásból cumizott. Nem úgy kell elképzelni hogy most cumizás helyett folyton eszik valamit, sőt ! Hetente 2-3x kap egy pici csokit ha kér,van hogy egész héten nincs csoki.

Minden gyerek más. Nálunk ez a kisbabáknak való szöveg vált be, van aki a mikulasnak/nyuszinak adja oda cserébe egy kisautóért , és van akinél muszáj a drasztikus megoldás.

Ui.: uncsitesom lánya még 3 évesen cumizik, es nagyon csúnya a fogsora

2013. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!