Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyit jatszik a gyerekeivel?

Ki mennyit jatszik a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Legyenek el ketten ha van teso, vagy akkor is kell oket szorakoztatni?? hogy gondoljatok?? kivancsi vagyok.En anno elvoltam tesommal es a baratnokkel. A fiaim 2 es 5evesek, utban a harmadik legenyke. A kisebb nagyon anyas, de o meg azt mondom kicsi ... a nagyobb viszont rszi a nyakunkat, nem tudunk apaval ket szot beszelni nyugodtan, csak o o mindig :( jatszunk vele, stb... el van z ocsivel is de ha leul az ember jatszani egyszer vele, onnantol eszi a nyakat. Vajon hol a hatar, csak a gyerek mindenek felett ?? nem kene nekik sajat magukat feltalalni? eljatszani? tapasztalatokat , velemenyeket varnek.
2013. nov. 20. 21:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Probaltam jol megfogalmazni a kerdesemet, nem lett meg sem az igazi. Rengeteget van valuk foglalkozva, ok az elsok mindig mindenben. De talan most, hogy a harmadikat varom es faradtabb vagyok erzem, hogy mar tul sokat akar a nagyobb is, lehet sot biztos mi kapattuk el de sokszor lelkiismeret gurdalasom van, hogy tele vagyok itthoni munkakkal, fozes stb. es nincs sem idom sem kedvem sokszor leulni es jatszani :( mas is van igy?
2013. nov. 20. 21:24
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 gyerekem van. De pici koruk óta ahhoz szoktattam őket, hogy eljátsszanak magukban vagy a tesókkal. Este vacsora előtt volt a közös játszás, és lefekvéskor a mese.

Megszokták ezt, és nem lógtak mindig rajtunk.

2013. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!!Nekem egy lányom van három éves, én is sokat foglalkozom vele, de dolgozom is. Nekem is folyton lelkiismeert furdalásom van, hogy nem foglalkozom vele eleget(pedig tanár vagyok), de azután arra szoktam jutni hogy nem a mennyiség a fontos hanem aminőség, szóval ha pl van fél órám, akkor azt csak rá szánom, nem pl 3 órát úgy hogy közben mást is csinálok. Remélem érthető ez a gondolatmenet.( Egy off-os kérdésem lehetne. Babát tervezünk és kisfiút szeretnénk, neked hogy jött össze három, vagy csak véletlen?)
2013. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kislányunk van, nem is tervezünk többet. 3éves múlt. Nagyon keveset van el egyedül. Pisilni sem tudok Nélküle. Ha olyan házimunkát csinálok amiben tud segíteni,akkor azonnal jön és csinál, pakol, tereget, összeszed...stb.Ha nem tud, akkor odahoz egy játékot, vagy énekel vagy táncol vagy nyafizik, hogy mikor megyünk játszani. Októberben kezdte az ovit úgyhogy fél 8kor indulunk is és fél 5 körül érünk haza, mert dolgozom. Akkor van egy 10-15 perc szeretgetős idő, aztán kicsi pakolászás, vacsi készítés utána kb. egy óra festés, gyurmázás, kirakózás, labdázás...stb. aztán fürdés, vacsi, mese (!pár hete érdekli, de azóta nagyon!) és alvás. Hétvégén persze több jut, de néha én is úgy érzem, hogy kevés ez az idő. Én is arra próbálok figyelni, hogy minőségi legyen az idő.
2013. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos az aggodalmad. En pont azert nem vallalok 3. gyereket, mert a ket "nagy" rengeteg torodest igenyel. Nem ferne bele tobb, egyszeruen nincs ra kapacitasom. Pedig ok nem lettek "elkapatva", magukban is el tudnak jatszani, de amikor hivnak, menjek mar es uljek le veluk jatszani, akkor mindig rossznak erzem magam, amiert a hazimunkat vegzem ahelyett, hogy jatszanank. A tieid kozott 3 ev a korkulonbseg, ami nehezebbe teszi az egyutt jatszast szamukra, mintha kozelebb allnanak egymashoz korban. A kozos jatekaitokat probald arra forditani, hogy megtalaljatok azt a modot, amivel jobban egymasra tudnak hangolodni. Ha sikerul megtalalni ezt, akkor kesobb konnyebb lehet a helyzetetek.


3-as! Az y kromoszomas spermak gyorsabbak, de rovidebb ideig elnek, igy ha peteereskor vagytok egyutt, akkor jobb az esely a fiura, mintha mondjuk 1 nappal korabban. Hajra! :-)

2013. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi lanyok, kicsit megnyugodtam nem vagyok egyedul, 3- at vallaltunk, 1 - et terveztunk anno. Hamar belattuk kell a teso a nagyfiamnak :) imadjak egymast es mar nagyon elvannak egyutt de most egy kicsit nyugosebb a nagyobb is, lehet mert tudja jon a baba anya is megint terheltebb lesz. Igen a harmadik is tervezett :) bar igaz en szerettem volna jobban mint apa :) de ugy volt vele legyen. A neme tok mindegy volt nekunk, szuper hamar osste jott o. Gazdagok nem vagyunk, de ami kell az meg van. A kesobbieken nem aggodom, majd megoldodik :) a lenyeg, hogy egeszsegesek vagyunk es szeretetteljes a csaladunk lassan az 5- ik fovel :) jan.01- re vagyok kiirva. :)
2013. nov. 21. 07:09
 7/12 A kérdező kommentje:
Most ahogy olvasom felrertettem a kerdest, a harom fiu, hogy jott ossze ?? :D veletlen :D de orulok es imadom mind a harmat ;) sokan sajnalkoznak ... oh ... a harmadik is fiu lesz?? hat ez nem kivansag musor, nem emiatt vallaltuk, hogy majd kislany lesz. Az egyik valaszolonak igaza van, en is ugy olvastam, hogy a peteeteshez kozel kell probalkozni ha fiut szeretnenk de en ezzel nem foglalkoztam. :) sok sikert
2013. nov. 21. 08:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Koszonom a valaszt kedves kerdezo es gratulalok a harmadik kicsihez is, aki kis bak lesz.:)
2013. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2013. nov. 21. 09:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez a kérdés olyan soxor megfogalmazódik énbennem is!A Nagyfiam 3,5 éves a kicsifiam 10 hós!A nagy egyáltalán soha nem volt el 5 percnél tovább egymagában!Mindíg kellünk neki akár kint vagyunk akár bent!Én is ha csinálom a házimunkát mindíg jön és segít fiú léttére!Egész profi már teregetésben,gombócgyúrásban!Biztos hogy mi kapattuk el csak én meg erősen emlékszem,hogy mi gyerekkorunkban ki voltunk hajtva az utcára6udvarra és a szomszéd gyerekekkel el voltunk!Szinte SOHA nem volt olyan hogy a szüleim játszottak volna velünk vagy legalábbis nem nagyon emlékszem rá pedig már nagyon sokszor próbáltam felidézni!Én meg ezt nem akartam a gyerekeimnek,hogy ne legyenek emlékeik velünk kapcsolatba a gyerekkorukból!Mi sokat járunk négyesben Apával játszótérre és sokat hintáztatjuk őket,csúzdásztatjuk,labdázunk stb!De itthon a kertbe is ugyanez!Apa ha szerel vmit a garázsba mindíg ott a nagy a s.ggébe de ezt ő is szeretu,büszke rá hogy tantgatja a fiát ilyen fiús dolgokra!Mindíg azt mondja hogy ő nem akar mamlasz gyereket aki 14 éves korába nemtudja majd beragasztani a biciklikerekét ha netán kilyukad!

Egy szó mint száz én is amikor csak tehetem velük foglalkozom és megpróbáltam már minimálisra redukálni a házatrtást(beruháztam egy mosogatógépre,nem vasalok nagyon jól kiteregetek és csak hajtogatom be a szekrénybe a ruhákat,egyszerű kajákat főzök este mikor lefekszenek próbálok előkészülni a másnapi kajának-zöldség,krumplipucolás stb)

Végezetül ajánlok neked 1-2 cikket sztem főleg a 2,-ikban van nagy igazság a végén amit mond!

Gratulálok a 3.-ik kisfiadhoz!


[link]

[link]

2013. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!