Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem csúnyán beszél, mit...

2 évesem csúnyán beszél, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csütörtökön azzal jött haza a bölcsiből, hogy: "a p*****-ba", a "K**** a****-ba" és azóta ezt hajtogatja egész nap szinte. Mit tegyek? Alapból nem beszélünk csúnyán, próbáltuk megbeszélni vele, hogy ezt nem szabad, mert csúnya szó, amivel embereket megbántunk..de csak hajtogatja. Pénteken jeleztem a bölcsibe, az előző napira hivatkozva, de a gondozók szerint biztosan nem bent hallotta.. Hogyan szoktassam le erről? Jár valaki hasonló cipőben?
2013. nov. 24. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Reagáltok rá, ezért mondogatja. Ha oda se bagóznátok, akkor neki nem lenne érdekes.

Ne figyeljetek rá, addig fogja mondogatni, amíg figyelmet nyer általa.

2013. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulékonyak az biztos.Sajnos mondogatják és pont azért amit írt az előttem író.Mi is ebben a cipőben járunk próbálok nem odafigyelni amikor mondja.
2013. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azon kívül, hogy nem reagálok rá, még azt szoktam tenni, hogy keresek valami hasonló hangzású szót, és arra kijavítom, mintha rosszul mondaná. Pl. Egyszer hallotta, hogy b.ssza + a kutya. Amikor ezt mondja, visszakérdezek, hogy busszal megy a kutya? Van bérlete?

Azért még mondja néha, de aztán rögtön áttér a kutyás verzióra.

Vagy egyszer hallotta, hogy "sziasztok parasztok", arra meg mondtuk, hogy úgy kell mondani, hogy sziasztok pásztorok :).

Szóval próbálunk minden csúnyát valami mással helyettesíteni.

2013. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
off: utolsó, király vagy, jópofa ötletek :)
2013. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, zölddel háláltam! :-)
2013. nov. 24. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!