Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, ha az 5,5 évesem...

Miért baj, ha az 5,5 évesem lefektetem délután is aludni? Az óvónő teljesen kiakadt rajta. Du. Alszik a kicsi, és a nagyot is lefektetem akkor. Ez olyan megdöbbentő?

Figyelt kérdés
Természetesen kibírja, ha nem alszik napközben, nem purcan ki estére. Ez annyira szokatlan? És ha nem hozom haza ebéd után? Akkor az oviban nem kell aludnia?
2013. okt. 27. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az óvodában ekkora gyereknek már nem kötelező aludnia. Max kis csendespihenő van.

De azért ha alszik kicsit ebéd után, attól még nem kéne az óvónőnek kiakadnia.

Én közel 40 éves vagyok, és hétvégenként, ha tehetem, én is alszom.

2013. okt. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Hb. 10 éves koromig, aludtam délután. 13-kor értem haza óviból/iskolából, ebédeltem és alvás. Általában 2 óra pihenés volt. Sajnálom azokat az elsősöket, akik ezt nem tehetik meg. Ha rajtam múlna, ezt előírnám 1-2 osztályos iskolásoknak is. A lányom még kiscsoportos, de az oviban nem alszik eleget. Hétvégén 3-3,5 óra hosszat alszik ebéd után. Igaz mi egyébbként későn fekszünk este. Ő is 22 óra körül, alszik el.
2013. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
Oviban konkrétan sosem aludtam délután. Én sem tudom, hogy mi szüksége van egy majdnem iskolás korú gyereknek a délutáni alvásra. Nem csecsemő már.
2013. okt. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam egészen addig, amíg iskolába nem ment, aludt délután.
2013. okt. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi oka kiakadni,o is lefekteti delben. Viszont ha most 5,5 akkor jovo ilyenkor mar az iskolaban lesz tanoran 0 delutani pihivel es 8-tol 4-ig tenyleg koncentralnia kell majd. Szoval tenyleg nem artana egy kicsit trenirozni. De semmi oka ra hogy felhaborodjon rajta.
2013. okt. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2-es. Szép lenne ha bevezetnék suliban. A legtöbb gyerek 5 éves korától már nem nagyon alszik délután. Én pl 1 éves koromtól nem aludtam nappal. kész kinszenvedés volt a 4 év óvoda. nem minden gyerek egyforma. A legtöbb ygerek örül annak hogy végre nem kell délután aludni vagy próbálkozni.
2013. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Én soha nem aludtam délután az oviban, de a gyerekeket lefektetem mindig, igaz a kicsi még csak másfél éves, neki kell az alvás. A nagy 4 éves, de ő is igényli, simán elalszik három órát is délután. Az esti lefekvéskor sincs hiszti, hogy nem akar, éjjel is szépen alszik. Ő ilyen, igényli a délutáni alvást. Az oviban sajnos nem tudja magát kialudni délután, pedig állítólag alszik. Sőt boldogult nagyanyám mindig lefeküdt egyet ebéd után.
2013. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az enyém sem díjazza, amikor lefektetem, szóval ő sem nagyon igényli, de én úgy érzem, jót tesz neki.

Majd tavasztól trenírozom :)))

Köszönöm a válaszaitokat!

2013. okt. 28. 08:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5 éves kora körülig aludt itthon délután, utána már nem, de az oviban, mikor csendespihenő volt, rendszeresen elszundított még nagycsoportban is. Mosolyogtak is rajta az ovónők, mikor azt mondta, hogy azért várja az iskolát, mert ott nem kell aludni. :)

7 évesen ment suliba most szeptemberben, azóta már egyáltalán nem alszik délután, így este 8-kor kidől, mint egy zsák. Szerintem hamarabb elalszik, mint ahogy a párnához ér a feje. :)

2013. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes az óvónő/óvoda- épp ellenkezője annak, amit mi tapasztalunk.


Nálunk egyenesen örülnek neki, külön fel is hívják jószándékkal a figyelmet, hogy mennyire fontos még az 5 éveseknél is a délutáni alvás/pihenő.

Cikket is tettek ki a faliújságunkra erről- a lényege az, hogy a kisgyermekek agyi/idegrendszeri fejlődésének hasznos, az élmények feldolgozásának fontos feltétele ez a pihenő.

Bennünket arra bíztatnak, hogy legyen meg ez a rendszer a kicsik életében addig, ameddig csak lehetséges és ők is így állnak a kérdéshez.

Szerintem egyáltalán nem baj, ha igényli, örül neki, akkor természetesen engedd aludni- annál frissebb, érdeklődőbb lesz a délutáni játékban :)

2013. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!