Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha ilyesmi történn...

Mit tennél, ha ilyesmi történne a 2-3-4 éves fiaddal?

Figyelt kérdés

Például látna egy falusi disznóvágást,vagy,ahogy egy állat nyakát elvágják és az elvérzik,majd felakasztják szerencsétlen élőlényt,és a dédnagyi mosolyogva mondja:"Most hagyni kell,hogy kifolyjon minden vér,aztán megnyúzom,és megesszük".

Vagy a dédszülőjét a halálos ágyán,remegve és nyáladzva.



2013. dec. 1. 08:54
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
62%

Alapbol nem tennem ki a gyerekek ilyennek. Foleg nem annak, hogy a dedszulojet igy Lássa.

Eleg elmebeteg szülőkre utal ez a dolog.


Disznovagasnal meg nem nezetnem vele vegig az állat megkonzasat/oleset. Tavol tole próbálnak lefoglalni.

2013. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Jelenleg 14 éves vagyok.3 évesen az őrült rokonságom már kitett ilyesminek.És élvezték is.Minden csupa vér volt,talán még spriccelt is rám.Láttam a kibelezett állatot...

Sajnos nagyon kemény életem volt.Persze nem csak emiatt.

2013. dec. 1. 08:59
 3/46 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem is 3 évesen, de amúgy minden embert köteleznék ilyesmire. Az a baj, hogy sok azt hiszik a hús a boltban terem, és nem tisztelik, se az áldozatot, mait az állat hozott, se az ételt, félrelökdösik a nem kellő részeket, hagyják megrohadni a hűtőben stb. Nagyon is helyes lenne, hogy akár már a gyerek is tisztában legyen vele, mi az a hús. És elmondanám, hoyg nem csak 4 évest ér lelki sokként, egy felnőtt is ugyanúgy sípol miatta, mert ölni, és látni más halálát senki nem szereti.
2013. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
89%

Mi falunk élünk, itt elkerülhetetlen, hogy lássa az állatok halálát. Nemcsak a természetes pusztulásra gondolok (pl. halott kismadár a fűben, elpusztult kisnyuszi stb.), hanem a vágást is. Én is láttam kiskoromban, semmi lelki törést nem szenvedtem, és a gyerekek is egészségesek agyilag, sose játszanak pl. disznóvágásosat. :) Más kérdés, hogy most, felnőtt fejjel a leölésnél elvonulok, nem bírom. A bontásnál már semmi baj.

A halálos ágyas sztori viszont durva. Azt nem engedném. Az állatoknál tudja, miért vágjuk le, de hogy egy szeretett ember halálánál jelen legyen, az nem fér bele.

2013. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
92%

Én falun nőttem fel, nálunk természetes volt, h a vasárnapi ebédhez szombatom Mama levágja a csirkét/tyúkot. Láttam fej nélkül is futkosni és számoltam a madárból kiszedett tojásokat. Akkor érdekes volt és nem hagyott bennem negatív elményt.

A halálos ágyas sztori is érthető vhol a számomra - sztem a kérdező nem húsz éves. Még az én gyerekkoromban is - 32 vagyok - falun szokás volt otthon felravatalozni a halottat, a halál az élet természetes része volt. Mikor a Mama 7 évvel ezelőtt meghalt, szeretett volna elbúcsúzni a fiamtól is. Tagadtam volna meg tőle? A tudata ép volt, nem nyáladzott, csak mozogni nem tudott már a végén. A fiammal később készült egy riport, ott azt mondta, h a Dédi fent van az égben és onnan nézi, h mit csinálunk (5 éves volt ekkor).

2013. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
91%
Elő lehet így is adni, meg úgy is, hogy teljesen természetes dolog, hogy az ember táplálkozik és ezért állatot öl, mivel vegyes táplálkozásúak vagyunk. A disznóvágás falun nem akkora kuriózum, hogy ekkora drámát csinálj belőle. A halál is az élet része. Sajnálom, hogy neked rossz emlékként maradt meg, én sem vinném a 2-3-4 éves gyerekem haldokló mellé, vagy disznóvágásra, ez tény. De azért ez a leírás eléggé túldrámázott, remélem, érzed.
2013. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Gyerekként voltak állataink láttam disznóölést, csirkekopasztást...Nem negatív élményként rögzült. Miért tetted fel ezt a kérdést, nyomaszt valami?
2013. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

A halál sokkal nyomasztóbb a mai városi embernek, aki talán még életében nem látott haldoklót. Ha a családi kultúra része, amiről beszélnek nem tabu és a gyerek belenő, semmilyen kárt nem okoz.

Ugyanez vonatkozik a disznóvágásra. Annyi feltétellel, hogy a gyereket nem kényszeríteném annak a végignézésére, ha nem akarja. A felnőttek teszik a dolgukat, ő pedig jelen van. Játszik, vagy kérdez.

2013. dec. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%

nekem négy éves fiam,van,már három disznóvágást látott.magát a leszúrást nem,de aztán az elpusztult állatot látta,amint perzseljük,feldolgozzuk.én is láttam ennyi idősen,és utána is jó párat.nem lettem lelki sérült tőle.A fiamat sem zaklatta fel,mert elmagyaráztam neki szépen a dolgokat.

a halál pedig az élet velejárója.Ha haldokolna valamelyik szeretett hozzátartozóm,és szeretne elbúcsúzni a fiamtól,akkor megtenném ezt neki

2013. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
94%
A két dolog teljesen más. Hogy jön Dédi haldoklása a disznóvágáshoz?
2013. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!