Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is nevelkedett így, vagy...

Más is nevelkedett így, vagy csak én?

Figyelt kérdés

Engem a szüleim úgy neveltek hogy mi nem tartottunk soha semmilyen ünnepet.Mikor megkérdeztem tőlük hogy miért,mindig az volt a válasz hogy azért mert ha volt pénz így is úgyis megkaptuk nem kellett ahhoz karácsony meg semmilyen más ünnep.Már ez így felnőtt fejjel nagyon rosszul esik,mert nekem már van egy lányom és őt úgy szeretném nevelni hogy higyjen a Mikulásban a Jézuskába...

Ma volt a névnapom,annyit nem mondtak hogy boldog névnapot,vagy valami.Abba is belekötnek hogy én a gyerekemnek tartani fogom az ünnepeket.Most vagy bennem van a hiba vagy bennük.


2013. dec. 2. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Jehovák?
2013. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Boldog Névnapot :) Felnőtt ember vagy, úgy köszöntöd meg a gyereked, ahogy akarod. Te csinálod jól, egy embernek éreznie kell, hogy ez a nap az övé, illetve családé. Nem kell nagy csinadrata, többezer forintos ajándék, csak egy kis megemlékezés.
2013. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 II.Dartheon ***** válasza:

szerintem bennük van, ezek alap dolgok lennének szerintem..

te jól csinálnád szerintem, hallgass magadra :D

Sok sikert!

2013. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm,érdekes.

Én kb így nevelkedtem,illetve volt karácsonyfánk,meg volt mikulás,de mikor nagyobbak lettünk,volt hogy "csak" egy puszit kaptunk szülinapra,viszont ha volt pénz,akkor megkaptuk amit szerettünk volna.

Én valahogy a kettő között szeretném...tartunk szülinapot, megyünk mikulásozni,de semmiképpen nem halmozzuk el a gyerekeket ajándékokkal!Engem személy szerint kiráz a hideg attól,hogy listát írnak a gyerekek az ajándékokról,hogy karácsonykor az innen-onnan plusz a szülőtől kapott ajándékok kitesznek egy kisebb vagyont.Szerintem túlságosan anyagias világban élünk és az ünnepek is kezdenek eltorzulni.

Nagyobb fiam 3 éves és nem is az autó volt a fő attrakció,amit a szülinapjára kapott,hanem hogy elfújhatta a gyertyát, és olyan tortát sütöttem neki amire vágyott:)Apa szülinapjára is együtt sütöttünk.Én inkább az egyensúlyt próbálom megtartani...ja és nyár elején kapott egy futóbicajt, ami nem volt olcsó,de most várjunk a szülinapjáig vele,ami most volt ősszel,amikor már nem is tudja olyan jól kihasználni??Ha meg tudjuk nekik venni éppen amit szeretnének(ésszerű határok között persze)akkor megvesszük, az ünnepek meg megmaradnak "szolidabb" változatban.


Amúgy meg Te úgy csinálod ahogy szeretnéd:)Én is kaptam már megjegyzéseket szüleimtől,amiért valamit nem úgy csináltam,ahogy az nálunk volt,de sajnálom,ez az élet rendje!Ti úgy éljétek az életeteket ahogy nektek jó:)

2013. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen Jehovák!

Igen,sztem egy gyerek attól gyerek hogy átélje ezeket a dolgokat.Pont ezért szeretném neki átadni,mert én soha nem kaptam meg. :/

Köszönöm szépen! :)

2013. dec. 2. 21:10
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék egy vagyont kiadni ajándékokra.Szeretnék vele együtt sütni-főzni.imádok vele tevékenykedni. :)

Mindene megvan,és nem is olyan nagy dolgokat kért a Jézuskától.

2013. dec. 2. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:

hát ez sajnálatos, de te már behozhatod az ünnepeket a életedbe, úgy hogy már az új családoddal boldogan megéled a karácsonyt, a mikulást, a húsvétot, a születésnapot és a névnapot is, meg mindent, amit még akarsz! :)

a gyerekeknek a különleges alkalmakra, az ünneplésre, az összejövetelekre, a szeretet kifejezés eme módjára meg pláne szüksége van!

boldog névnapot, és nagyon boldog karácsonyt és újévet is kívánok, és aztán mindent bele.

ne azon emészd aztán magad, hogy mi volt a múlt, vagy hogy mások hogyan viszonyulnak hozzád! a jelen és a jövő a fontos, és te viszont kedvesen viszonyulj másokhoz. (pl. köszöntsd fel szüleidet névnapjukon, őszinte szeretettel) :)

2013. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Én is Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek! :)
2013. dec. 3. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!