Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás gyereketeket hogy...

Kisiskolás gyereketeket hogy öltöztetitek a suliba 5 fok alatt?

Figyelt kérdés

Legfőképpen a nadrágra lennék kíváncsi, mert felülről azért könnyebben le tudnak vetkőzni.

5 fok felett termobéléses nacit hord az elsős fiam, de még így is aggódom, mert a suliban elég meleg van, viszont 3x kimennek az udvarra egy nap és nincs ideje nadrágot cserélni.

Viszont 5 fok alatt szerintem elkelne egy jégeralsó is, de úgy meg már tutira baromi melege lenne bent.

Ha meg hó lesz, akkor ugye overallnadrágot vesz fel, azt viszont már tutira le kell bent vennie, akkor adjak alá egy vékonyabb melegítőnacit?

Ti hogy csináljátok, hogy kint és bent is megfelelő ruhában legyen a gyerek?

Köszi!


2013. dec. 8. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Túlreagálod, bocsi..:)


Egy vastagabb naci elég, most. nem kell túlkomplikálni, nem fog megfázni.

ha majd jön a hó, meg a hidegebbek, akkor normál naci+overál. beér, leveti az overált, és mehet tanulnu. ha kimennek, felveszi.

habár nem hiszem h olyan sokat lesznek kint, az én elsős lányomnak nincs is overálja, ő vastagabb naciban van most is, elég is lesz neki + meleg csizma, nem kell túlfélteni.. :)

2013. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem túlféltés, ha megfelelően akarom öltöztetni. Sőt, tök logikus, hogy amelyik ruha a hidegben megfelelő, az egy fűtött teremben sok lesz. Márpedig úgy a legkönnyebb megfázni, ha leizzadva ugyanabban a ruhában megy ki a hidegbe.

Az oviban sem vitték ki a gyerekeket megfelelő ruházat híján, de sajnos a suliban nincs idő/kapacitás átöltözni udvar előtt és utána vissza.

Ráadásul lovagolni is jár a fiam, ahol pedig kerek-perec kijelentették, hogy overál nélkül nem viszik el a gyerekeket, pedig nincs hó.

Akkor biztos ők is túlreagálják...

2013. dec. 8. 15:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem gondolj vissza kisiskolás korodra. Biztosan emlékszel. Te milyen ruhában jártál télen? Átöltözött bárki az iskolában udvarra menetel előtt a 15 perces szünetben?

Nálunk soha senki nem öltözött át, téli nadrágban voltunk kint-bent. (Kord, bélelt, düftin meg hasonlók.) Az ember hőháztartása képes alkalmazkodni az udvari és benti levegő hőmérsékletéhez ilyen korban már. Vegyél rá hosszabb kabátot, csizmát. Az iskolai udvarozás úgyis max a szünetek idejére van, nem több órás tevékenység, hanem 10-15 perc, míg kint futkosnak, játszanak egy kicsit.

2013. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább legyen vékonyabban az udvaron 10 percig, mint olvadozzon egész tanítás alatt. Nem fog megfázni, mert nem üldögél az udvaron, hanem rohangál, és különben se lesz ideje áthűlni.

A délutáni udvari játékhoz föl fogják venni az overállt.

2013. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, igazatok van :)

Sima bélelt nadrágot adok rá, max. amikor lovagolni mennek, kap az overál alá egy jégeralsót.

Szerencsére van bent váltócipőjük, így nem a bélelt csizmában ül egész nap.

2013. dec. 9. 09:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, engem leoltottál, most meg akik utánam írtak is kb ugyanezt írták, nekik meg igazuk van, hát..Ok..:D Te tudod..:)
2013. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1!

Nagyjából ugyanazt írtad, csak a stílus rohadtul nem mindegy! Szerinted túlreagálom, túlkomplikálom és túlféltem, hát köszi!

A másik 2 válaszoló kulturáltan meg tudta fogalmazni, amit te annyira nem, így nekem is jobban eljutott az agyamig.

Az igazatok van pedig mindenkire vonatkozott, hiszen mind3-an ugyanazt írtátok (tehát rád is), nem emeltem ki benne senkit.

Tudod, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten :)

2013. dec. 9. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!