Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen konnyu vacsorát adhatné...

Milyen konnyu vacsorát adhatnék a kisfiamnak? Negy eves, es a kenyertol nagyon hízik, sajnos olyan mint én. Szeret is enni. Olyan ötletek várnék, amikben nincs kenyerfele (szénhidrát), es mégis laktató, de nem hizlaló.

Figyelt kérdés
Nem akarom tole megvonni a szénhidrátot, az oviban minden nap van barna, rozsos,korpás, magvas változatokban. Én nem vacsorázom, de neki nem mondhatom h Te sem egyél. Sajnos szeptember óta 4 kg-ot hízott. Szeretnem ha nem hizna tovább (ne értsétek felre, nem fogyókúráztatni akarom, csak azt szeretném h ne hizzon tovább. ) 24 kg
2013. dec. 11. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Bár az én 3,5 éves kislányom a másik véglet, de talán saláták. Uborka, paradicsom, egy kis sajt, saláta levél, főtt tojás valamilyen teljes kiörlésű kenyérrel.
2013. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami hirtelen eszembe jutott: csirkemell párolt zöldséggel, főzelékek főtt tojással pl.

De jobb lenne konzultálni a gyerekorvossal, vagy más szakemberrel és nem csak a vacsorára, de az egész napi étkezésre tudatosan figyelni.

Sajnos ha ilyen alkat, ez valószínűleg elkíséri végig, de ha ügyelsz rá, kordában tudod tartani a súlyát. Kitartás!

2013. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Zabkása 5 perc a mikroban, kompotok bármiből kis édesitővel 5 perc a mikroban, joghurtos turmixok.
2013. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

sajnos ilyen alkat, ugyanaz mint én. Szerencsére a csokikat nem eszi. Nekem is szélmalomharc az amit szenvedek a fogyokuraval. Van egy 2,5 éves Kisfiam is, o pl alig hízik, és nem szereti a kenyerfeleket, nagyon keveset eszik. O van h csak zöldségeket,virslit,szalamit eszik reggelire,vacsorara, kenyér nelkul. Az ovono szerencsére mellettem áll, es szokta is mondani, h ne haragudjak,De nem adott a kisfiamnak főzelékhez kenyeret. Most is nemreg felhívott, h ebed közben hanyt a Kisfiam és figyeljem, de,mohó is volt, nem meri azt mondani h elkapott vmit.

2013. dec. 11. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

nem kioktatni akarlak, de szörnyű, hogy mindig az ételt hozzák fel bűnösnek amiért hízik valaki vagy már kövér.

nem, nem azért van mert egy gyerek szeret sokat enni és nem is ilyen alkat. nem eleget mozog, nincs eleget levegőn! nyilván azért hízott sokat szeptember óta, mert nincs kint annyit mint nyáron. tessék beíratni tornára, táncra, sportra :)


a másik meg, hogy kenyér tényleg nem ideális vacsora, hülye magyar szokás, hogy teletömjük magunkat kenyérrel, nem is értem :) mi nem eszünk vacsira kenyeret, egészségesen táplálkozunk, főzelékek, levesek, krémlevesek (ehhez eszünk pirított zsemlekockát, de tökmaggal is helyettesítheted vagy sajttal), csirke párolt zöldséggel :)


neked is kéne vacsoráznod, nem attól fogsz fogyni, hogy sanyargatod magad. egy jó krémlevest nyugodtan megehetsz, sőt azt kéne, hogy sokszor keveset egyél :) míg a gyerkőc tornázik, te is menj el fuss egy nagy kört a környéken :)

2013. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszi Neked is! A gyermekemrol volt szo, én január óta 23 kg-ot fogytam, heti 4-5x sportolok.

Kisfiam az ovikezdes óta többet szeretne velem/velunk lenni, es igényli azt h figyeljek ra, foglalkozzak vele.

Azt gondoltam ki, hogy hamarabb fog vacsizni, es utana elmegyünk egyet sétálni.

koszonom az ötleteket, várok meg.

2013. dec. 11. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 5! Nem akarok vitatkozni, de lehet ilyen alkat. Az én kislányom rengeteget eszik, - óvónők szerint is - mégis 3,5 évesen nincs 13 kg.


1.voltam.

2013. dec. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy csak a kenyértől hízik? Orvos látta? Azért szeptember óta a 4 kg az igencsak sok.
2013. dec. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szintén ilyen problémáink vannak.

Az oviban örültek,hogy valaki végre mindent megeszik.Múlt héten szóltam,hogy ne adjanak neki repetát.Itthon gyümölcs a vacsora.Próbálom tartani,néha valami főtt étel.Egyébként rengeteg gyümölcsöt,zöldséget eszik nyersen,főve,párolva...

és,igen hihetetlen, de ha elé teszel egy tányér főtt ételt és egy tábla csokit,az elsőt választja.

Kevesebbet mozog,mert ennyi ruhában nekik sem olyan egyszerű és most kezdenek a céltalan járkálás,futkosás után leülni játszani.Tovább rajzol,fest,kirakózik.

Van olyan,hogy este sírva fekszik le,mert neki korog a hasa és nagyon éhes.Na,akkor feladnám szivem szerint és hagynám enni,de még tartom magam.

2 hét alatt comb,has,fenék "laposodik".

2013. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én 3,5 éves kisfiam nem nagyon kenyérpárti, de pont a megfelelő súlyban van és egészséges.

Írok pár vacsorát tőlünk, hátha segít:

- meleg gazdag zöldségleves (sok brokkolival, répával, póréhagymávalm petrezselyemzölddel), tehetsz bele esetleg csirkemell kockákat vagy jó minőségű baromfivirsli karikákat is- ehhez nem kell kenyér

- főzelékfélék egy tükörtojással, grill csirkemell szelettel, sült virslivel- éna főzelékeket étkezési keményítővel (kb. 2 evőkanál) és főzőtejszínnel sűrítem, nem liszttel, de ennyi liszt nem tragédia

- házi sütit süthetsz te is, ha teljes kiőrlésű liszttel dolgozol és sok magot, szárított gyümölcsöt teszel bele pl. csoki helyett

- fűszeres grill csirkemell vagy natúr halszelet párolt zöldséggel (jó színes a mexikói zöldségkeverék, azt sok gyerek szereti)

- lecsó tojással, virslikarikával nem olajosan

- vehetsz esetleg neki abonettet vagy valami puffasztott rizstallért, arra lehet mustáros tojáskrémet, májkrémet, valamilyen zöldségkrémet, húskrémet készíteni vagy főtt tojást és újhagymát, retket adni hozzá- kalóriában nem sok, sószegény, de azért mégis rágcsálnivaló, a gyerekek szeretik

- hal vagy hús olvasztott sajttal és színes friss salátával (benne paradicsom, oliva, póréhagyma, paprikakarika stb.) joghurtos szósszal vagy anélkül

- gyümölcslevest is készíthetsz friss vagy fagyasztott gyümölcsből, csak ne liszttel vagy főleg ne pudingporral sűrítsd, hanem készítsd el higed joghurtos gyümölcslevesnek és összeturmixolt gyümölccsel sűríts

- érdemes lehet megpróbálni, hogy a teáját pl. NEM édesíted (lassan csökkented a cukrot) vagy XILIT-tel (nyírfacukor) vagy steviaval édesítesz (ezekhez is lassan szoktasd hozzá, először csak a cukor egy részét cseréld erre). Szintetikus édesítőszert, pötyit stb. NE adjál neki, mert nem egészséges alapvetően. A nyírfacukorral sütni is lehet sütit, legalább felesben váltsd ki a cukrot. Esetleg répacukor (normál kristálycukor) helyett állj át a nádcukorra, barna cukorra. Egy apró fokkal ezek is jobbak.

- szomjoltásra a legjobb a víz- esetleg érdemes leszokni a mindenféle kész üdítőkről. Te is készíthetsz házi szörpöt gyümölcsből (fagyasztottból is), xilittel, steviával.

- majonéz helyett inkább fokhagymás joghurtot használj salátához, szószhoz, kechup helyett paradicsomkarikákat kínálj- ezekben is sok kalória van és észre sem veszed

- disznózsír helyett olivaolajat- de egy fokkal már a libazsír is jobb és ízletesebb csak mértékkel.


Ennyi idős gyereknek drasztikus változásokat nem javaslok az étkezésben- inkább menjetek még ilyen rosszabb, hidegebb időben is egyet futóbiciklizni délutánonként/esténként (közvilágítás van :), esetleg egy-egy játszóház, ahol mászni, rohangálni lehet, hetente 1-2* rendszeresen valami mozgás, akár korcsolya is lehet, hiszen szezonja van.

Sok sikert.

2013. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!