Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová hordhatnám Pesten a...

Hová hordhatnám Pesten a súlyosan hiperaktív és agresszív gyermekemet orvoshoz vagy bárhová, ahol tudnak segíteni? Napi 3x kap nyugtatót, de semmit nem használ sajnos.

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadóban segitenek amúgy ne nyugtatozd a gyereket nincs az az orvos aki ilyet felir.
2013. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mennyi idős? 3 éves korig a korai van, 3 éves kortól a nevtan, de ha napi 3x nyugtatózod akkor nem ezekkel kéne vacakolni, hanem bizottság elé menni. vadaskert talán aki ebben is érintett, de nézz utána a neten. azonkívül még a bethesda az ami gyermekpszichiátria, oda be is fektetik pár hétre mielőtt benyugtatóznának egy kisgyereket.

hogy jött ez a nyugtató dolog? ki írta fel, hol állapították meg, hogy ennyire súlyos?

és a nyugtatózáson kívül milyen fejlesztésre jártok?


bocs, hogy ennyit visszakérdeztem, de ugye a kategória kisgyerekek, tehát gondolom egy óvodás korú gyerekről beszélünk és ez az adag gyógyszer engem felháborít, persze biztos nagyon nehéz lehet :(

2013. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Elnézést, hogy beírok, mikor a válaszról fogalmam sincs, de leesett állal olvastam végig a kérdést és a válaszokat is. Totál ledöbbentem a dolgon. Pszichoterápiát csinálnak ilyen korban? Az nem segíthet többet, mint a gyógyszerek?
2013. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó éve volt az oviban, amikor elkezdtem őt itt helyben dokihoz vinni, ő írta fel neki a nyugtatót. Azóta már iskolás lett, de ha lehet még rosszabb a helyzet, mint eddig volt. Egyszerűen bármit mondok neki, semmit nem érnek a szavaim. Mintha nem is neki beszélnék, hanem a falnak. Jó ideje már nem is hordom őt sehová, mert eddig akárhányszor elmentünk az orvoshoz, mindig az volt, hogy engem kikérdezett arról, hogy mi a helyzet, felírta a gyógyszert és viszlát két hónap múlva. Már egy ideje mondjuk elhagyom a gyógyszert is, mert sokan mondták, hogy nem kisgyereknek való. Egyébként most 7 éves a fiam.

Sajnos egymagam nevelem őt a nővérével együtt, és nincs senkim, akivel tudnék erről tanácskozni. Viszont már nem sokáig bírom idegekkel azokat, amiket művel. A suliban is rossz a helyzet sajnos.

2013. nov. 16. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

2. vagyok. akkor én ajánlom neked a bethesdát.

ott nem kérdeznek pár dolgot és gyógyszert írnak, hanem befektetnek titeket. eleve azt vizsgálják, hogy mi válthatja ki és nem utolsó sorban, fejlesztéseket írnak ki.

mi másért voltunk és nem is kellett befeküdnünk, csak 3x voltunk egymás után de elégedett voltam. írtak ki fejlesztést, és elmagyarázták, hogy otthon mit csináljunk (nálunk figyelemzavar van).

de azt hiszem a heim pálban is van talán ilyen.


meg ugye a sport az ami nagyon hatásos lehet, mind a hiperaktivitánál, mind az agressziónál. itt van egy anyuka, neki már nagy a gyereke, de minden áldott reggel iskola előtt elvitte 1 órát futni a gyerekét, iskola után meg sportra vitte és ez oldotta meg a problémáját.

akár egy küzdő sport is jó lehet ahol le tudja vezetni az agressziót és kijön belőle minden feszültség.

én mindenféleképpen ilyeneket javasolnék a gyógyszer helyett. elhiszem, hogy nagyon nehéz, de az nem oldja meg a gondot, csak elnyomja (bár azt írod, hogy így se bírod már, szóval még az sem igaz akkor)

2013. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A sport nem lenne rossz dolog, de sajnos én nem tudok vele futni. Azt sem tudom ő mennyire bírná, ugyanis borzalmasan rossz evő, nagyon keveset eszik és hamar elfárad.

A legfőbb gondom vele az, hogy pl a suliban az órán csak azt hajlandó megcsinálni, ami őt is érdekli. Ha valami nem tetszik, akkor mondhat bárki bármit, meg sem mozdul. Szünetben mikor az udvaron vannak, sokszor csúnyán beszél, a középső ujját mutogatja, visszafelesel a tanároknak. A nővérét is volt, hogy ott is megütötte, de itthon sosincs nyugtom, mert állandóan piszkálja és bántja. Engem is ütött már meg nem egyszer, és miután kapott emiatt a kezére, újra megütött. Sarokba állítani, vagy bármilyen büntetést nem tudok kiszabni rá, mert egyszerűen lehetetlenség. Régebben földhöz vágta magát olyankor és ordított kegyetlenül, mára erről szerencsére leszokott.

Azt is hozzáteszem még, hogy a mai napig éjjel bepisil és ebből is totál elegem van már.

A doki azt mondta első alkalommal, hogy ez idegi alapon van és majd 12-13 éves korára fogja kinőni. Addigra én Gyarmaton kötök ki ha nem tehetek ellene valamit sürgősen. Valamelyik este pl nagyon kiakadtam és nem bírtam tovább és szegénykémnek alaposan leordítottam a fejét. Meg is ijedt és hozzáfogott sírni.

A bethesdába gondolom kell időpontot kérni. Mennyi időt kell várni, hogy felmehessünk az időpontkérés után?

2013. nov. 16. 23:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2017. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!