Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 vagy többgyerekes anyukák,...

3 vagy többgyerekes anyukák, hogyan oldjátok meg a lelkifurdalást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem tudtok már ugyanannyi időt és figyelmet fordítani 1-1 gyermeketekre, mint amikor még csak 1 gyermeketek volt.

Hogyan kezelitek? Hogyan tudtok mindenkivel elegendő időt tölteni? Vagy sok gyerek esetében már felejtősek az 1-1 gyerekkel külön töltött idők?


2013. dec. 27. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lelkiismeret-furdalásom

Fiaim 6 és 3 évesek,lányom 8 hetes

Most szünetben míg 3 évesem alszik délután,nagyfiammal sakkozok,festünk,tanulunk..stb amire időm és a lányom engedi

2013. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Soha nem volt lelkifurdalásom, mert az elsőt sem ajnároztam agyon. Nem kell minden idejét az anyukának a gyerekkel tölteni. Játszanak egyedül, és csak esténként játszunk közösen. Napközben csak figyelni kell rájuk.
2013. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb fiam apás,így nemsokat játszunk kettesben..inkább családosan

1-Es vtam

2013. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 4 és fél, 2 és fél és 1 évesek a gyerekeim. Apa van, de sokat dolgozik, nagyszülők más városban. Mindhárom több figyelmet igényelne, mint amennyit nekik tudok szentelni. Igyekszem mindegyikkel külön is foglalkozni naponta, az a tapasztalatom, ha csak fél vagy egy órát foglalkozom külön az egyikkel, az már elég nekik, de sokszor előfordul, hogy sajnos nincs erre lehetőség, mert főzni, mosni, takarítani, vásárolni, stb. kell. Ilyenkor van inkább lelkifurdalásom, hogy aznap nem eleget foglalkozom velük.
2013. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, miért kellett a második válaszolót lepontozni... 3 gyerekem van, 5,3 és másfél évesek. Egyetértek azzal, hogy nem kell a gyereket szórakoztatni, mert remekül eljátszanak maguk, illetve a tesókkal közösen. Természetesen minden nap csinálunk valamit közösen is, illetve általában (ha nem is minden nap egyformán) jut külön-külön is idő mindegyikükre, ha mást nem, hát egy beszélgetés erejéig. De senki nem lesz attól jobb szülő, hogy non-stop a gyerek kívánságát lesi. Aztán meg jön a gyk-ra panaszkodni, hogy még enni vagy hajat mosni sincs ideje.

A két nagyobbom épp a fiam szobájában játszik a karácsonyra kapott autópályával, immáron második órája. Most menjek föl és zavarjak bele? Hallom a hangjukat, elmélyülten és örömmel játszanak, semmi szükségük rám. A legkisebbem meg épp csapágyasra hajtja a hintalovat és közben énekli, hogy hinta-palinta. :-) Neki se kellek most, akkor minek telepedjek rá? Kávézom és lazítok. Törődöm a gyerekeimmel, imádom őket, de nem telepszek rájuk. Ha hívnak, megyek, ha szükségük van rám, ott vagyok. Ez pont elég.

Hogy a kérdésre válaszoljak: nincs lelkifurdalásom. Lehet, hogy belőlem valamivel kevesebbet kapnak, mint ha nem lenne testvérük, viszont tapasztalatból tudom, hogy a testvér a legszebb emberi kapcsolat, aki testvért kapott, annak a legtöbbet adták a szüleik, ami adható.

2013. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy három gyerekre egyszerűen már nem lehet ugyanúgy figyelni, és hiába mondják azt anyukák, hogy ők aztán mindenkit ugyanúgy szeretnek, mindenkivel egyformán bánnak, a valóságban külön pszichológiája van annak, hogy mekkora különbségeket tesznek a szülők a gyerekek között - még akaratlanul is.


Mi is hárman vagyunk, az unokatesóim is hárman vannak, és sok háromgyerekes családot ismerek még, ahol mindig van egy "elhanyagolt" gyerek, sőt emiatt vizsgálják a középső-szindrómát. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a szülők nem akarnának ugyanúgy foglalkozni a gyerekkel, csak hogy nem tudnak, nem véletlenül vannak tele a pszichológiai előadások olyan emberekkel, akik nem tudják feldogozni, hogy egy-két testvérük mindig "jobb volt".

2013. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Szánalom a köbön amikor le van pontozva aki őszinte és aki értelmesen gondolkodik.Miért kéne a gyereket állandóan ajnározni,körül ugrálni,állandóan szórakoztatni? Legyen akár 1 akár 3,az számít,hogy foglalkozzanak vele,nem a mennyiség hanem a minőség a lényeg,és nem csak a gyerekkel kell foglalkozni,ugyanis más dolga és igénye is van az anyukának.Kérdező ne legyen lelkiismeret furdalásod,biztosan szépen gondoskodsz a gyerekeidről,biztosan tudsz kis időt szakítani külön-külön is rájuk,de ne azon agyalj melyikkel mennyi időt töltesz.
2013. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is három gyerekem van.

Nem lógok én sem rajtuk állandóan, és ők sem rajtam.

Remekül eljátszanak együtt is, de külön-külön is szoktak, sőt én is játszok velük, amikor csak időm engedi.

Amig a legkisebb délután alszik, akkor szoktunk legózni, meg olyan játékokat csinálni, amit a kicsivel nem nagyon tudunk még. MIndig szemmel tartom őket, hallgatom, hogy mit csinálnak, ha hívnak ott termek- szóval nincs lelkiismeretfurdalásom nekem sem.

2013. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én mindenkinek zöld kezet nyomtam, mert hasznos volt minden válasz! Én sem gondolom egyébként, hogy azzal tennék a legjobbat a gyerekeimnek, ha állandóan velük játszok, és nagyon is örülnék, ha a tesók együtt játszanának a legtöbbet.

Nálunk még csak most jön a 3.!

Ami a megkülönböztető szülőket illeti - hát szerintem ez inkább szülőfüggő, és 2 gyerek is elég hozzá.:(

2013. dec. 27. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van kisebbikel sokat játszom hétvégén mert hétközben oviba van ,a nagyobakal hétvégén esténként játszom társast,mert iskolába járnak ,3 együtt ritkán van jol el ,2 fiatalabb el játszanak fél órát max 1 órát együtt ,mert a nagyobb elfárad a kicsivel valo játszásal ,2 nagy el van magukban ha gépezhetnek.
2013. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!