Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek cumizott a másfél-2 év...

Akinek cumizott a másfél-2 év körüli gyereke hogyan szoktatta le?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Keresztfiam cumizott Fiunkkal egyutt vittuk allatkertbe akkor szulettek a kisoroszlanok a kiselefant elvittuk nekik a cumijait :)

Mindegyiket kifutonal megnyalazta a megragcsalta oket es lerakta nekik :) cuki volt!

Egy cumit megtartottunk azt az anyja a biztonsag kedveert elrakta neki.

Masnap meselte mindenkinek, hogy dudo (cumija) otota(oroszlannal maradt) :)

2013. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Felolvastam nekiegy cikket ,amit èn talàltam ki, hogy azolyan kinèzetű cumi mint az öve 2 èves gyerekeknek mèrgezõ lehet. Drasztikusnak hathat de azon nyomban letette, ès nem is hisztizet èrte soha többet. Azt màr règebben megbeszèltük hogy a boltban ilyen nagy fiúnak màr nem adnak cumit.
2013. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1,5-2 évesen jelét nem láttam neki,hogy megválna tőle,főleg hogy akkor jöttek a nagyörlő fogai,elég nyügi is volt,eszembe nem jutott elvenni tőle!Úgy voltam vele majd ha megérik rá!

Ez 3 évesen egy nyáron jött el,az orrmandula műtétje után(nem lehetett a műtét után 1 napig cumizni másnap meg már nem kérte és utánna se soha többet nem jutott eszébe)Szeptemberben már úgy kezdte az ovit,hogy nem volt cumi,sőt ő mondta hogy óvodás nagyfiúk már nem cumiznak!

Én ennek sokkal nagyobb híve vagyok mint a drasztikus módszereknek!

2013. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is később jött el az ideje a cumitól való elválásnak. 2 évesen bölcsibe került, amihez nagyon nehezen szokott hozzá, és a bölcsiben végig kellett neki a cumi. Utána nyáron az ovi előtt sikerült leszoktatni. Első körben, amikor máshol aludtunk egy napot, azt mondtam, otthon felejtettük. Simán elaludt. Aztán hazajöttünk, és nagy sajnálattal közöltem, hogy a cumit sajnos hiába kerestem mindenütt, elveszett. Párszor még picsogott érte, de aztán elfelejtette, maradtak az alvós állatok.
2013. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi fiúnk 4 évesen szokott le. Próbáltuk előtte is, de még nem volt rá érett. Nálunk a bagoly vitte el egy olyan kisbabának, akinek nincsen cumija. Megértette, kicsit sírdogált, egy hét volt kritikus esténként, de már nem is hiányzik neki. Nagyon ügyes volt.
2013. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 évesen szokott le. A fogorvosunk is azt mondta, hogy eddig nem káros annyira. Egyébként csak alváshoz cumizott vagy ha beteg volt, nem volt állandóan a szájában. Tesómék babát várnak, a pocaklakónak adta oda önként, cserébe persze kapott ajándékot. Előre megbeszéltük, azt is, hogy mit kér, könnyen leszokatott, nem sírt a cumi után. Néhány hétig nehezebben aludt el.

Szerintem meg kell várni amig önként adja, addig egyre ritkábban neki adni, no meg persze nyugis időszakban kell elvenni. Fiam most 1,5 éven szintén alváskor cumizik, nem tervezem most még a leszokást.

2013. dec. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyfiam 2,5éves volt, mikor leszokott a cumiról, odarakta a karácsonyfa alá, és elvitte a Jézuska a többi kisgyereknek. Akkor már régóta csak alváshoz kellett neki a cumi, és mikor önként elvált a cumitól utána már nem kereste.

A középső fiam 3,5évesen szokott le, ő nagyon nagyon sokáig ragaszkodott hozzá. Próbáltuk már hamarabb is rábeszélni, hogy adja ő is a MIkulásnak, JÉzuskának, husvéti nyuszinak... vagy akinek szeretné, de nem ment. Ovikezdés előtt nagyon le akartam szoktatni, mert gondoltam milyen égés lesz cumival menni oviba,de mondták az ovonénik, hogy nehogy ovi előtt vegyük el... majd később. Végül beszokott az oviba és most adta oda a Mikulásnak. A mai napig mondogatja még este, hogy hozzak neki cumit. Persze emlékeztetem, hogy odaadtuk a Mikulásnak, és belenyugszik, hiszti nem volt- akkor már nem kéri, de lehet még simán cumizott volna tovább is, ha nem erőltetem a leszokást. De végülis érett volt rá, mert simán elalszik cumi nélkül is. Egyébként meg születésétől csak az elalváshoz kellett neki cumi, meg egy-egy nap mikor a fogzás volt akkor kicsit többet cumizott, de nem lógott a szájában egész nap sose.

A legkisebb gyerekem 2éves lesz nemsokára, és még nagyon cumis, nem hinném, hogy érett lenne még rá, hogy elvegyem tőle is.

2013. dec. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Harom evesen szoktattam le,de ha nem szoktattam volna le,meg most is cumizna. Nalunk a Mikulas vitte el. 3-4 napig nehezen tudott elaludni,de nalunk mondjuk az is segitett,hogy a Mikulas ugyan elvitte a cumit,de hozta helyette a Benit,egy rongybabat,amit egesz nap szorongat:)
2014. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!