Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyereket hogy...

Másfél éves gyereket hogy neveltek? Nagyon akaratos és ha tiltunk valamit, azonnal ordít. Mennyire kell tudni neki már, hogy valamit nem szabad? Nem akarom elkapatni sem, de tiltani sem akarok állandóan mindent.

Figyelt kérdés
2013. dec. 4. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a fiamról tudok nyilatkozni. Ő nagyon jól tudja mi az, amit nem szabad (persze, ha már párszor mondtuk neki), de ettől még megpróbálja. Viszont sokszor látom, hogy amikor olyanba kezd, amiről tudja, hogy tilos, akkor néz ránk hátra, hogy szólunk-e most is vagy megússza. Ő is akaratos, de azért kezelhető. Ha elkezd ordítani valami tiltás miatt, akkor elmondom még kétszer, hogy "nem szabad, mert..." és ha tovább ordít, akkor mondom neki, hogy "szólj, ha abbahagytad" és otthagyom. Fél percen belül jön utánam ordítás nélkül. Nekünk ez így működik, de minden gyerek más.
2013. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam most lesz másfél éves, nem igazán szokott tiltott dolgokat csinálni, már az elejétől fogva mindent megengedtünk neki. Ha megszerzi a telefonomat, odahozza, és mondja hogy "apa" (hívjam fel apát), régebben a szemetes érdekelte, párszor együtt dobtunk ki szemetet, és minden nap kap valami kidobni valót, lelkesen kidobja és nem piszkálja tovább a kukát. Egyedül a poharas szekrénnyel volt gond, de eltört 3 poharat, nem tetszett neki a dolog, azóta nem pakolja ki a poharakat sem. A konnektorokért rászóltunk, már nem érdekli, a ruhásszekrényét szokta kipakolni, de mostanában megkérem hogy segítsen elpakolni a ruháit, a maga módján meg is teszi (én utána rendet rakok) de nem pakolja ki többet. Szerintem nincs elkapatva, csak megtapasztalt mindent, és már nem csinál tiltott dolgokat merő kíváncsiságból. Ja összefirkálta a falat ceruzával, az nem érdekel, de azért rászóltunk, és mindíg van neki kéznéél rajzolós füzet (és ceruza is). A te gyermeked miket csinál amit nem szabad?
2013. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kiki01 ***** válasza:
Az én lánykám is akaratos, ha valamit határozottan megtiltok, rákiáltok vagy ilyesmi, azonnal hisztibe kezd. Ha viszont még az elején észreveszem hogy valami rosszban sántikál és szépen elmagyarázom neki hogy azt nem szoktuk ezért meg ezért akkor érdekes módon nem akaratoskodik.
2013. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt egy ilyen korszak én akkor fogtam szépen beraktam a szobába, mondtam gondolkodjon el, a hisztin, ha megnyugodott ki lehet jönni, volt hogy rászóltam semmi, akkor otthagytam nem figyeltem rá. kb. 2-3 hétig ment ez, azóta enníi leszokott róla... van mikor néha bejátsza, akkor elterelem a figyelmét arról, ami a kis hiszti, mert azóta csak kis hiszti van okoz, vagy megkérdezem, h bemegy-e gondolkodni! :)

22hüs most... Még most fogd meg, mert utána rájön, h megtehet veled mindent, nem tiltani kell, mondani, hogy ezt nem így vagy az arra való, stb... lehet másképp is fogalmazni, ha nem használ, akkor jöhet az anyai szigor. :)

2013. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést! Kislányomtól már "teljesen kivagyok", mert totál lesz@rja, amit mondok neki. Egész nap a "nem" és a "nem akarok" a sláger. Bármit mondok nem érdekli, pl.: pakolj össze, ne mássz a székre-asztalra, gyere ide, most nincs mese, ne tépd a könyvet, semmi nem érdekli. Ő a hisztit hamar abbahagyja, de az nem azt jelenti, hogy megcsinálja amit kérek. Nem nagyon tudom mit csináljak vele. Verni nyilván nem fogom, a büntetést pedig még nem érti, meg nem is tudom mivel kéne büntetni. Minden öltözés, pelenkázás, etetés harccal kezdődik. Már nagyon unom. Remélem ez már a dackorszak eleje és nem lesz még sokkal rosszabb.
2013. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, kezdek félni, lehet hogy nálunk még nincs itt a dackorszak? Néha hisztizik, pl pelenkázáskor, de én vagyok az erősebb, vagy volt már hogy hipermarketben nem akart a bevásárlókocsiban ülni, kivettük és végig hisztizett hogy ő másfelé akar menni, de egyébként tényleg nem csinál semmi rosszat. Írnátok példákat hogy miket csinál a gyermeketek? Lehet hogy én vagyok túl engedékeny, vagy tényleg csak ezután kezd rosszalkodni? Bocs az OFF-ért.
2013. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaitokat. Van most egy uj szokas, ha nem engedek meg valamit, hisztizik,elszalad es direkt beveri a fejet valamibe. Pl.ha nem adom oda a telefonom,v elveszem tole. Regen konnektorozott, az mar elmult,a kremeket,ha nyitogatja, megkostolja, amiatt szoktam raszolni.persze alt.elpakolok. De nem merem meg magammal vinni a konyhaba,ha sutok,fozok, racs van a szobaajton, igy ra tudok nezni, de sokaig nincs el. Pelenkazasnal neha ordit, menekulni akar. Neki kulonben ugymondegengedtem mindent,ami nem veszelyes,nem eroltettem ra az akaratom.evesnel egyedul hajlando, nemadhatok mar kanallal, ami jo mert onallosodik, de el tudjatok kepzelni hogy nez ki minden kaja utan, de emiatt nem akarok szolni, csak ha direkt ledobalja az etelt.persze hiszti lenne ha nem kapna cicit. Most ezek jutottak eszembe.
2013. dec. 6. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!