Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik már túl vannak két...

Akik már túl vannak két kisgyerekkel egy váláson, adnának tanácsokat? Hogy mondtátok el a gyerekeknek, milyen idősek voltak, mit rontottatok el utólag visszagondolva, mit csinálnátok másként, mennyi idő alatt jöttek "helyre" a gyerekek?

Figyelt kérdés
Az enyémek 2.5 és 4 évesek, a férjem a hétvégén fog elhagyni minket. Nem tudom hogyan és miként mondjuk el nekik, és hogyan tehetném nekik könnyebbé úgy, hogy engem is borzasztóan megvisel a dolog.
2014. jan. 3. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
először is ne akard megjátszani előttük, hogy minden rendben! ugyanis a gyerekek nem hülyék! érzik, hogy nincs rendben valami, de nem értik miért mosolyogsz akkor... így feszültek lesznek... tehát: nyugodtan sírj előttük! nyugodtan mond el nekik, hogy szomorú vagy mert apu elköltözik... ne akarj nekik olyat bemesélni, hogy csak dolgozik, meg elutazott... ne hazudj! a legfontosabb hogy érezzék is hogy őszinte vagy hozzájuk! biztosítsd őket arról, hogy azért mert apu elköltözik, attól ő még ugyanúgy szereti őket és találkozni is fognak apuval... (ugye normális ilyen téren a férjed???? )ne szidd az apjukat, mert az visszaüthet! nehéz... tudom... átéltem én is... nem írtál előzményt, hogy miért költözik... hirtelen jött, vagy már jó ideje beszéltetek róla... de igazából mindegyik megrázó, bárhogy is van... kell pár hét míg az ember összeszedi magát, de a gyerekek szeretete és közelsége át fog segíteni... kitartás!
2014. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez nagyon nagy segítség nekem, amit írtál, köszönöm. Nem is gondoltam ebbe bele, csak azon járt az agyam, hogy ha nem sírok előttük, kevésbé veszítik el a biztonságérzetüket.


Köszönöm.


Tavaly karácsony előtt mondta a férjem, hogy baj van. Akkor abban maradtunk, megpróbáljuk rendbehozni. Amit mondott problémának, azon igyekeztem változtatni. Most azt mondja, hogy látja a törekvésem, és pozitív, de közben elhidegültünk egymástól, már nem szeret. És nem akar több időt áldozni ránk, mert szerinte már sosem tudna újra szeretni. Mindezt úgy, hogy az elmúlt évben végig úgy csinált mintha javulnának a dolgok, ha kérdeztem, ezt mondta. Majd 1.5 hónapja azt mondta, hogy már majdnem olyan mint régen. Rá két hétre pedig, hogy válni szeretne. Ez volt 2 hete. Azóta hiába állok a fejem tetejére, már késő. Részben megértem őt. Mint nő és feleség, elrontottam :(. Még anyaként szeretnék helyt állni.

2014. jan. 3. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Csináljatok magatoknak programokat, menjetek játszóházba, stb.

AZ nagyon fontos hogy ne mondj semmi rosszat a férjedre a gyerekek előtt, még ha úgy gondolod akkor se! A gyerekek nem tehetnek semmiről és nincs annál rosszabb mint amikor rosszat kell hallaniuk valamelyik szülőről! Találkozzatok ismerős szülőkkel, nagyszüleikkel, kitartás! Idővel jobb lesz!

2014. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as is jól mondja, csináljatok programokat, menjetek el nagyszülőkhöz... őszintén becsüllek, hogy nem a férjed szidod itt nekünk, hanem belátod, hogy te is követtél el hibákat... :) Kevés ilyen Nő van! én annak idején 2 hétre hazaköltöztem anyuékhoz, hogy ne kelljen végignéznem míg elpakolja cuccait... mi házasságunk se volt jó már, inkább egymás mellett éltünk mint egymással... de az i-re a pontot az tette fel, hogy megtudtam szeretője van... (akkor már 2 éve) ez borzasztóan bántott... hogy megalázott 2 éven keresztül... miért nem szólt az elején, hogy beleszeretett másba... így úgy éreztem 2 évet "ellopott" az életemből... (11 éve történt, a mai napig azzal a nővel él) férjed becsületére válik, hogy ő ezt nem várja meg... nem akar megalázni, inkább kilép előtte, ezzel neked is esélyt adva a boldogságra... ha jól gondolom gyes-en vagy otthon a picivel... neked is azt javasolnám 1-2 hétre menj haza... azóta én férjhez mentem még egyszer és nagyon boldog házasságban élek :) tehát ne csüggedj ez nem a vég(bármennyire is úgy érzed most) hanem egy újabb esély arra hogy boldog életed legyen :) "1"
2014. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon kedves vagy. Semmi okom szapulni a férjemet. Ha már szapulnék valakit, az én vagyok, hogy nem vettem észre hamarabb hogy mekkora a baj és nem tettem ellene időben :(. Dehát a múlt már megtörtént. Mint Apa, csodálatos, a gyerekek is imádják, úgyhogy szavam nem lehet.

Igen, még gyesen vagyok ebben a hónapban. Viszont a gyerekek már oviba, bölcsibe járnak. Nem tudom jó ötlet-e kivenni őket emiatt, bár én is gondoltam már rá. De a férjem biztosan nem örülne, hogy elviszem a gyerekeket "előle", mert ő úgy tervezi, hogy minden nap jön majd este hozzánk.

2014. jan. 5. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!