Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha decemberben adom le a...

Ha decemberben adom le a gyerekek utáni pótszabi igénylésemet, akkor az még jár nekem? És ha csak januárban, akkor utólag már nem lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudok bemenni a cégemhez( gyesen vagyok és messze van).

A levelek sokszor "elvesznek". Mint ahogyan a februárban küldött is. Na, de most nem is ezzel akarlak bosszantani benneteket, hanem, csak hogy év közben vagy utólag megkérhető-e.

:)


2012. nov. 28. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mivel a. gyesen vagy, igy nem tudsz szabira menni, illetve b. a gyerek miatti pótszabadság nem halmozódik, azt utólag sem kiadni, sem kifizetni nem fogjak.
2012. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

elírtam, még gyeden vagyok csak :))

nem halmozódik? ez új változás?

eddig halmozódott, ugye?le kellett adni minden évben,a bérpapírban is benne van ha jól emlékszem

2012. nov. 28. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal ez sosem halmozódott....
2012. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát ez nem jó hír :(
2012. nov. 28. 09:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos ami biztos, kérdezd meg a cég berszamfejtojet.
2012. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pótszabadság, tehát, ha jogosult vagy rá, akkor jár. Hozzácsapják az alapszabadságodhoz, és így határozzák meg az abban az évben járó összes szabadságodat. Erre vagy jogosult. Ha ezt nem tudtad kivenni, akkor az megy tovább a következő évre (évekre) amíg le nem tudod tölteni, tehát nem veszik el, és nem vonják le belőle év váltásakor sem a pótszabikat!

Ha nem szóltál nekik - bár nem tudom, hogy egy GYED-en, GYES-en lévő kismamának miért kell arról értesítenie a munkáltatóját, hogy gyermeke van, akkor sincs gond, mert amikor igénybe szeretnéd venni (vagy kiadják Neked) az elmaradt szabikat, korrigáljátok azt. Nem kell megkérdezned a munkaügyest, mert most válaszolt rá egy.

2012. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem a gyerek utáni pótszabikat nem lehet átvinni januárra

én ezt nem ezen a fórumon kérdezném meg

2012. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De csak szerinted nem lehet, a törvény szerint pedig átmegy, az alapszabival együtt.
2012. nov. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!