Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1.5 évessel hogy telik egy...

1.5 évessel hogy telik egy napotok? Pl miket, mennyit játszotok együtt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a reggeli ébredéstől a déli alvásig és utána estig, miket csináltok?

Mennyi időt szántok magatokra és a háztartásra, meg a kicsire?

Mennyit játszotok egy nap CSAK Vele, amikor mellette ültök és mikkel mókáztok ilyenkor?


Ha érdekel titeket én is leírom majd a napunkat és azt hogy miért kérdeztem. ;)

Várom a válaszáradatot! ;)

Köszi!



2014. jan. 5. 13:22
 1/3 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

20 honapos a fiam es van egy 4 honapos huga. Reggel 7-8 kozott kel, reggeli kakao, neha par perces bogyo es baboca vagy valamilyen termeszetfilm, amig le nem fo a kavem es ossze nem szedem magam:-) utana reggeli, kozben a pici is felkel, feloltnek mindketten es kb fel12-kor vissza is fekszik aludni. mikor jobb az ido, 10-fel12-ig lemegyunk a jatszora vagy setalni, de miota megvan a Hugi, kicsit macerasabb, ameddig Vele foglalkozom, O eljatszik egyedul, most a legnagyobb slager a vasutpalya es a golyopalya:-) maximum ( jo esetben) 2 ig alszik, utana gyorsan ebed es ha jo ido van irany a levego, 2-3 ora. ha rossz ido van akkor bent gyurmazunk, rajzolunk,...en rajzolok, O meg dobalja szanaszet a ceruzat:-) , most karacsony ota imadja a festekes kezlenyomatok gyartasat, es ujabban pluss es bab figurakkal kezdett szituacios jatekokat jatszani, eteti, pelenkazza, furdeti oket:-) egyebkent nagyon onallo, es segitokesz, rengeteget segit a konyhaban, legutobb a kezebe adtam a klopfolot, es ala tettem a hust, ugyis mindent kalapal:-):-) a mosogatasnal ott all mellettem, a mosasnal adogatja a ruhakat, teregetesnel a vallfakat, imadja szadizni a Hugat ha az lent van a jatszoszonyegen, mivel a picivel rendszeresen tornazunk, sokszor veszem eszre, hogy O is torbaztatja:-) este 6-7 kozott ha esik ha fuj lemegyunk setalni, attol fuggoen hogy napkozben mennyit voltak kint, utana vacsi velunk, furdes 8 korul es 9-fel 10 fele alvas. nalunk a nappal tokeletesen mukodik, ejszaka viszont meg mindig botrany, a kiscsaj mar most atalussza az ejszakat, a fiam viszont minimum 2 szer ebred es mivel mar ertesemre tudja adni mi baja van 2-3 hete, tudom, hogy ehes... szoval ha mondja, akkor kap tejet... nem tudom ez hiba e de egyelore nem is izgatom magam. Amugy nap kozben mostanaban eleg sok koztes ido megy el a hisztivel es annak kezelesevel, nagyon nyafka lett, ami szamomra szokatlan, de igyekszem a legjobb megerzeseim alapjan rendezni a dolgokat a fejeben.

A hazartast meg igy a ketto mellett is nagyjabol rendben tudom tartani, mert ahogy irtam segit, egyedul a vasalassal vagyok hetekkel elcsuszva, illetve tobbszor elofordul, hpgy a gepben marad a kimosott ruha mondjuk reggeltol keso delutanig es ujra kell oblitenem, de akkor is csak altatas utan tudom kiteregetni,foleg most, hogy nagykabatban kell kimennem es Ot nem szivesen oltoztetem be addig, valamint magamra, akar egy hajmosas erejeig alig alig jut idom, de ezen most csaladi segitseggel kotelezo jelleggel valtoztatni akarok.

2014. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden nap más. Van amikor jobban elvan egyedül is, ilyenkor próbálok a házimunkára több időt fordítani (szóval azért nem vagyok egy pedantéria-bajnok), de ha nyűgösebb, akkor csak az övé vagyok. Egész nap nem játszom vele, csak ott ülök a földön. Szerencsére most már ahogy az értelme kezd kibontakozni, így egész jól eljátszik egyedül is. Délelőtt 1-1,5 órára lemegyünk a játszótérre, ha jó az idő. Itthon zenét hallgatunk (Gyerekzenét), reggelizünk, tízóraizunk, aztán utána megyünk a parkba. Délkörül ebéd, és utána alvás. Szóval inkább azt mondanám, hogy mellette vagyok, de én biztos nem tudnék reggeltől estig csak vele foglalkozni. Jó lenne, de a másik énem azt mondja, most már kezd nagyobb és önállóbb lenni, ha elvan, akkor nem kezdem el erőltetni a mondókázást, játszást. Ha unatkozik, és kezd kiborulni a bili, akkor szállok be a játékba és csak vele foglalkozom.
2014. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez nagyon gyerekfüggő..nekem 3 van,a legnagyobbnak elég volt,ha mellette voltam,a középső elvolt egy szalvéta darabbal is egyedül órákat,a legkisebb most 20 hónapos,na,ő a legnyűgibb természetű,vele szinte egész nap foglalkozni kell,a házimunka rovására,mese,mondóka,énekelek neki,néha ezen nevet,mert érdekesen hamis,baba,kiskocsik,séta kint,kutyázás(van egy boxerünk,imádja)könyv nézegetés stb..
2014. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!