Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyermeke kb 3 éves...

Akinek gyermeke kb 3 éves kora körül kezdett el úgy igazn beszélni, de nem igazán tisztán. Annak kitisztult szép lassan a beszéde magától?

Figyelt kérdés

mennyi idő alatt?

lányom már régóta "beszél", szavakat mond, sok van neki, kétszavas mondatokat is mondott, de az utóbbi 2 hétben indult be igazán a beszédfejlődése, egyre több mindent mond, (nem baj, nem szeretnék enni...) tehát több szavas mondatokat is, de még nem tiszta a beszéde, nem minden szava, de sok szava van, ami még hibás.

Ez mennyi idő, míg kitisztul úgy, hogy tényleg közel "felnőttesen" beszéljen, vagy hogyis mondjam.


tehát, például, vagyok helyett dadok, vagy szeretnék helyett, szejetnék gyorsan mondva, vagy autó helyett, aukkó, :).


néha úgy beszél, mintha szájzára lenne. mintha szégyenlős lenne. Még nincs 3 éves, 3 hónap múlva lesz.


Köszönöm



2014. jan. 7. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A közösség (bölcsi, ovi) az ottani fejlesztés nagyon sokat segít. Unokaöcsém most 4 éves, nagyon későn kezdett beszélni, szinte érthetetlenül. Ezen kívül mindig nyitva volt a szája. Amikor elkezdett gyerekek között mozogni, hirtelen, 1-2 hónap alatt rengeteget fejlődött a mondatszerkesztés, de az érthetőség még mindig nehézkes volt. Aztán kivették a manduláját és szinte csoda történt. Sok szóhoz rosszul szokott hozzá, kapott fejlesztést és otthon is rá kellett szólni, javítani amit mond. Most 4 éves és érthetően beszél. Az egész folyamat kb. 1 év volt.
2014. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sokszor hallom, hogy kivették az orrmanduláját és onnantól tisztán beszélt. De miben befolyásolhatja a beszédet egy orrmandula?
2014. jan. 7. 10:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is írtam ki hasonló kérdést. Kislányom másfél hónap múlva lesz 3 éves. 10-ig tökéletesen számol, minden szót mond már, viszont mondatokat nem mond, ragozni nem tud (csak pár szót, például alszok). Két-három mondatokat mond ugyan, de én azt nem nevezném beszédnek (apa hol vagy, ne vedd el tőlem stb.)

Tegnap beszéltem logopédussal, két hét múlva kaptunk időpontot, beszédfejlesztésre kell járnunk. Látom az ismerős gyerekeket, főleg a kislányok ilyenkor már folyékonyan beszélnek. Mivel az én lányom csak fél év múlva kerül oviba, nem akarok addig várni, nem akarom, hogy nagyon el legyen maradva a csoporttársaitól. Az ismeretségi körünkbe már 2,5 évesen beszélnek a gyerekek.


Szerintem te se halogasd, vidd szakemberhez mielőbb. Abból baj nem lehet ha felmérik a tudását és esetleg szakember ad néhány tanácsot, vagy eljár a gyerek néhány beszédfejlesztő foglalkozásra.

2014. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen, emlékszem a kérdésedre. És, igen, én is már intézkedem a fejlesztéses ügyben.
2014. jan. 7. 10:56
 5/7 A kérdező kommentje:

bár nekem tegnap a gyermekorvos azt mondta, hogy még ne vigyük sohva, mert ha most indult be igazán, akkor várjunk, és ha egyszer megtorpan, akkor vigyük csak. Addig ne.

és neki már sok gyermeke van, gondolom, csak érti a dolgát.

2014. jan. 7. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosok sokszor vannak ezzel az "ej, ráérünk arra még" - szemlélettel, de nem, nem minden gyerek ér rá, növi ki, fejlődik magától.

Jól teszed ha megnézeted logopédussal, és kap egy kis fejlesztést, nincs értelme kockáztatni.

2014. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

enyém 2,5 évesen kezdett beszélni, 3 évesen már szép hosszú mondatokban beszélt de szinte csak én értettem. most 4 éves, eddig kellett várnunk, most kaptunk logopédust (enyém papíron is megkésett beszédfejlődésű, így ingyen kapjuk a logopédust).

egyébként már teljesen érthető mindenki számára, azzal van már "csak" a gond, hogy pár hangot nem tud kiejteni (r, l, n, gy, v)ezek helyett j-t használ, így olyan sejpítős a beszéde

2014. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!