Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet ez a köhögés?

Mitől lehet ez a köhögés?

Figyelt kérdés

1 hónapja volt az,hogy a kisfiam hörgött és el volt dugulva az orra,köhögött.Kapott antibiotikumot,mert baktérium okozta.Ez javult hamar.Mostanáig volt,hogy néha szárazon köhögött.Szombaton elvittem a gyerekorvosi ügyeletre,mert köhögött és most már erőltetve is.A kisfiam egy rossz élmény miatt a száját nem nyitotta ki rendesen,így az orvos nem is látta sem a torkát,sem a manduláját.Azt mondta az orvos,hogy arcüreggyulladása van illetve hogy nagyobb a mandulája (amit ugye nem látott),hogy ennyire köhög,az erőltetett köhögés is emiatt van.Persze röntgenfelvétel nem volt.Illetve kisfiam a fülét piszkálta.Kapott antibiotikumot.A manduláját hogy néztem szerintem biztos nem votl semmi baja,mert szuperül evett.

Hétfőn elvittem a gyerekorvosunkhoz,aki megmondta teljesen felesleges volt az antibiotikum.Szép a torka,mandulája,tüdeje tiszta.A köhögésre kell cetirizin csepp amit szed tavasz óta allergiás jellegű köhögés miatt, stodal szirup, bő folyadék.Ennyi.

Ami miatt a kérdést feltenném az az,hogy éjszaka 2-3x köhög csak,ha kinyitom a szobaajtót és jön rá a hűvösebb levegő akkor már nincs is gond.Az udvaron sem köhög,csak nagyon ritkán esetleg.Alvás után amint reggel felkel köhög.Fél órán belül 10x biztos.Utána megszűnik.Napközben a reggeli ébredés és a délutáni alvás között alig köhög.

Délutáni alvás után megint. 1 óra alatt 15x legalább köhögött.Azóta megint semmi.

Ti mire gondolnátok?

Egyébként jó kedvű,se hőemelkedés,se láz.Jól eszik.ugyanolyan eleven mint szokott lenni :)

3,5 éves ovis kisfiú


2014. jan. 8. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl meleg van bent a szobában vagy nagyon száraz a levegő?
2014. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem is vagy száraz a levegő, vagy esetleg allergiás valamire (por, állatszőr stb.)

én kérnék beutalót a pulmonológiára, ott néznek teljes vérképet (amiből az is kiderül, ha valamire allergiás), esetleg lehet a háttérben asztma is.

2014. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Száraz levegőre is gondoltunk; meg az allergiára is.Nyáron is volt köhögése; meg tavasszal is.Száraz levegő ellen mit ajánlanátok? Konvektorral fűtünk; de 20;5 fok van bent a szobába.
2014. jan. 8. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás ,tegyél egy nagy edény sós vizet a szobába...esetleg teregess a gyerek szobájába és figyeld,hogy jobb e!

A szoba száraz levegője miatt tényleg köhöghet a kisfiad!

2014. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tegnap tettem a szobába sós vízet, és éjszaka egyszer sem köhögött,reggel hogy felkelt is néhányat.Én is ilyen vagyok,szüleim is anno tudták,hogy ha köhögök akkor már felkeltem.lehet ez lenne a kisfiamnál is?
2014. jan. 9. 06:02
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, lehet, h ez a megoldás, de én még mindig azt tanácsolom és nézesd meg pulmonológus főorvossal is (veszíteni valód nincs) mi is voltunk, házi orvosunk asztmára gyanakodott (bár nálunk mindig hurutos köhögés volt a probléma), így beutalt. szerencsére nem találtak semmit, ráment 2 napunk, de legalább tudjuk, hogy nem asztma. nekünk is konvektoros lakásunk van, de ha köhög a kisfiam, akkor benyomjuk a szobájában a párologtatót és megy 2-3 órát. ja igen, és ami nekünk legjobban bevált, a sószoba! szeptember óta rendszeresen járunk, megszűnt a köhögése (nyáron hetekig köhögött, arcüreggyulladása volt). mióta járunk, csak 1x volt beteg 2 héttel ezelőtt (de ebben a nyomi időben nem is csoda). szóval, még azt is kipróbálhatjátok és a rendszeres sóterápia akár végleg megszűnteheti a köhögéses problémát! Minden jót! :)
2014. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!