Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állami óvodában alapítvány...

Állami óvodában alapítvány műkodik?

Figyelt kérdés
Ez tulajdonképpen mit jelent? Fizetni KELL vagy fizetni LEHET?
2014. jan. 13. 13:53
 1/9 A kérdező kommentje:
2014. jan. 13. 13:54
 2/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan tilos pénzt szedni. Adhatsz, ha akarsz. Mondjuk az 1%-odat.
2014. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tőlünk sose kértek pénzt az alapítványba, az 1%-nak persze örülnek
2014. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaaaa,értem! Tehát az adó 1%-át elfogadják szívesen.
2014. jan. 13. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a csoportpénznél megkérdezik, hogy az alapítványnak, vagy az óvodának fizetünk. Igazából mindegy (nekünk), mert ebből a pénzből rendezik a kézműves dolgokat, tisztaság csomagot, tehát így is, úgy is fizetnénk. Az alapítványiról számlát kapunk, hogy az alapítvány részére befizettük.
2014. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nálunk is van ovis alapítvány, megköszönik az 1%-ot, emellett van palacsintaparti, amikor vihetsz be palacsintát, valamelyik szülő pedig vállalja, hogy ott van az eladásnál, ez is az alapítványnak megy

a gyerekek és a szülők készítenek díszeket, adventi koszorúkat karácsony előtt, ezt is meg lehet venni

2014. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan óvoda, aminek nincs alapítványa, ugyanis csak úgy tudják igénybe venni az adó 1%-ot, amit az ott dolgozók, oda járó gyerekek szülei, stb. felajánlanak. Ezen kívül nálunk pl. az adventi vásárból befolyt pénz is az alapítványba megy, az ovis fényképezés is. Ebből az összegyűjtött pénzből gazdálkodik az ovi: udvarra játékot vesz, stb.

Nem köteleznek senkit, hogy fizessen, ez nem erről szól. Hanem, hogy borzasztó kevés pénzből kell kijönniük.

2014. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csoportpénzt sem lehetne szedni.

Persze tudom, a gyereknek lesz jobb, de akkor is disznóság.

2014. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csoportpénzt tényleg nem lehet szedni, ugyanis hivatalosan az Önkormányzat biztosítja az óvodáiban a feltételeket. Nálunk kötelezettségvállalás nélkül szívesen fogadják a tisztasági csomagot és a gyümölcsöt, ez benne is van a házirendben. De kötelezni erre sem lehet senkit. Amit kérnek, az a gyermek étkeztetésére befizetni a pénzt. Ennyi lehet(ne), és nem több. Persze ahhoz, hogy a csoport tudjon menni kirándulni, bábszínházba, stb. programokra, kell a szülőktől pénz. Nálunk ilyesmi nincs. Kicsit megkerülve a csoportpénzt szokták szedni az SZMK pénzt, mert akkor ugye a szülői munkaközösség kér pénzt, ami a szülőkből áll, nem pedig az óvoda. Nálunk ilyen sincs. Én volt, hogy már adtam egy ezrest az óvónőknek, hogy vegyenek belőle valamit a csoportnak, amit jónak látnak, vagy tegyék el. A mieink annyira kreatívak, ősszel a kirándulásra a is a saját pénzükből vettek csokit a csoportnak.
2014. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!