Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom jobban szótfogad a...

Kislányom jobban szótfogad a páromnak mint nekem. Miért? Ez normális?

Figyelt kérdés

Én hiába kiabálok rá, ha valami rosszat csinál meg sem hallja. A párom elég, ha ránéz és máris abba hagyja a rosszalkodást.

Ha már most sem fogad szót nekem, akkor mi lesz később? Lassan két és fél éves lesz.


2014. jan. 13. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nincs előtte tekintélyed. Mennyire voltál eddig következetes vele? Nem lehet, hogy egy kicsit elkényeztetted -tudod te voltál a szeretet apuka meg a szigor- szóval egyszerűen nem tart anyuka haragjától. Egyébként meg az ilyen kicsik ilyenkor kezdenek ráeszmélni a világra és próbálgatják a határaikat.

Fő a következetesség, a határozottság. Kiabálással az ember nem megy semmire. Nekem szerencsére elég éles az emlékezetem és olyanokra is emlékszem, amin még anyukám is elcsodálkozott. Ő is kiabált és én dafke se fogadtam szót egyszerűen nem értettem az egészet. Ha elmagyarázta volna szépen az én értelmi szintemen mit, hogy, miért kell csinálnom vagy nem csinálnom talán más lett volna a helyzet.

2014. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig sem volt elkényeztetve, de mégsem volt ilyen rossz mint amióta a párom velünk lakik.
2014. jan. 13. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek kiabálsz? Büntess. "Kislányom, ha nem hagyod abba/ha még egyszer.. akkor ez meg ez lesz" és ne csak a szád jártasd, következetesen váltsd is valóra, amiket kilátásba helyeztél.
2014. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy a párom csak rászól és máris szót fogad neki.
2014. jan. 13. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne kiabálj, hanem szépen magyarázd el, hogy mit miért nem szabad!
2014. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgysem érti meg, hiába magyarázok neki.
2014. jan. 14. 07:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Kaptàl jònèhàny tanàcsot, de mindegyikre az a vàlaszod hogyan nem lehet...

akkor igy jàrtàl, nevelje a pàrod....

2014. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 07:48-as vagyok. Akkor talán azért csinálja, mert eddig is kiabáltál vele, és nem magyaráztad el, hogy mit miért nem szabad, csak tiltottál. Ő meg szegény nem tudja, hogy mit miért tiltasz.
2014. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
A párod (gondolom nem a gyerek apja) idegen neki, idegenre jobban hallgat a gyerek,mert tart tőle,nem ismeri. Veled állandóan együtt van a gyerek,tőled nem fél/tart,ezért hallgat jobban a párodra.
2014. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!