Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5,5 éves gyerek mennyire...

Egy 5,5 éves gyerek mennyire önálló?

Figyelt kérdés

Pl. egyedül elmegy wc-re vagy külön bejelenti (akár sok ember előtt), és ki tudja törölni a fenekét?

Ha sétáltok, és nem úton, hanem erdőn, mezőn, parkban, akkor fogja a felnőtt kezét, vagy bóklászik?

Ha egyke, attól még tud egyedül játszani, vagy non stop igényli, hogy valaki ott legyen vele. Pl. hétvégén mennyi idő az amit egyedül is játszhatna a szobájában (nyitott ajtónál)?

Rá lehet már bízni valami feladatot, pl. hogy rendet rakjon a szobájában?


2014. jan. 20. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Egy 5,5 eves majdnem iskolas koru! Nalunk senki.ek nem torolte a feneket a tanitoneni -.- Egyedul is tudnia kellene jatszani...hazon mivul meg ugy viselkedunk ahogy meg van engedve....persze ez egy ertelmileg ep,kovetkezetes csaladban nevelkedo gyerekre igaz.
2014. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

1. egyedül elmegy a wc-re és megbízhatóan kitörli, nem jelenti be előre, hogy oda készül

2. kirándulásnál ő vezet minket, alig tudjuk utolérni, de megáll, mielőtt túl messzire kerülne tőlünk

3. tesója van, nála kisebb, nem igénylik non-stop, az új játékoknál nyilván, de eljátszanak együtt, felnőtt nélkül, ettől függetlenül rendszeresen játszunk mi is velük

4. ruháit, játékait nagyon szépen elpakolja (lány)

2014. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

5,5 évesen nekem égett volna az arcom, ha be kellett volna jelentenem, hogy wc-re akarok menni :D

nálunk korán kezdődött a popsitörlés, minden gyereknek a családban, mire oviba mentünk, már tisztán és rendesen ment a törlés mindenkinek (többen voltunk egyforma korúak a családban), a lányom most 2és fél, pici után már nem is engedné, hogy én töröljem, és rendesen csinálja.

mezőre meg ebben a korban egyedül is elengedtek minket, mondom, nem egyedül voltunk, többen 5-7 évesek, messze az úttól, tanyavilág, sosem lett bajunk. bóklásztunk, imádtuk :)

attól, hogy sokan voltunk, én bizony attól még egyke voltam (anyumék voltak többen, és tesói gyerekei, stb...) de anyum szerint sosem volt velem gond, eljátszottam bármivel sokáig egyedül, akár kint, homokozó, akár bent kockákkal, babákkal. és igen, nyitott ajtónál, anyum főzött, mosott, volt, hogy vele voltam, kaptam játék kést és én is vágtam a házitésztát, mint ő.

a szobám az én ügyem volt, mindig mindent szétdobáltam, este viszont nekem kellett helyretenni. ami ennyi idősen a dolgom volt, virágokat öntözni kint és bent, végződni az állatokkal, segíteni etetni nyulakat és tyúkokat, szedni nekik a gazt, összeszedni a tojásokat, apróságok a konyhában. amit anyu felügyeletével kikönyörögtem, az a zsebkendők (akkor még anyagból voltak) vasalása, akkor nagyon figyelt rám. Ennyire emlékszem.

2014. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre a legkisebb nálunk 5 éves.


Sok ember előtt nem jelenti be, de a család előtt igen, hogy wc-re megy. A fenekét viszont nem tudja még szépen megtörölni.

Ha sétálunk, nem bóklászik el, fogja a kezem, viszont biztonságos helyen engedjük, hogy menjen jobbra-balra.


Nem egyke, de nagyon szépen eljátszik testvérekkel, egyedül, akár órákig is.


Rendet próbál rakni, de még nem tökéletes. 4 éves kora óta felöltözik egyedül.


Az ágyát be tudja vetni.

2014. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6 éves.

Nem jelenti be, hogy wc-re kell menni, de egy éve még szólt. A fenekét nem akarja kitörölni, megbízhatóan nem is tudja.

Mezőn, parkban persze , hogy elrohan, ez a szabadság. De nem tűnik el, figyeli a határokat.

Nem egyke, de elvan egyedül, sőt inkább jobban szeret most jászani egyedül.

Persze, nem hogy rá lehet, kötelessége rendet rakni maga után.

Ezek a dolgok mint 1 éve fenállnak, szóval 5 évesen is ilyen volt.

2014. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

márciusban lesz 6 éves.

fenekét még csak próbálja törölni, de azért szól, én meg ellenőrzöm.

egyedül sétál mellettünk, nem kóborol, tudja, hogy mellettünk kell maradnia, vagy megkérdezi és mondom, hogy meddig szaladhat előre.

nem egyke, de tud egyedül játszani és igényli is. feladatlapozással 1-2 órát elvan, a babázással meg főleg :)

persze, hogy rá lehet bízni feladatokat, már a 4 évesemre is lehet :) rendet raknak, segítenek főzni, kiviszi a szennyest, sőt be is pakol a gépbe ha kérem, de akár az egész lakásban rendest csinál ha jó kedve van :)

2014. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!