Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valami baja 2 éves...

Lehet valami baja 2 éves kislányomnak, ha csak 1 éves koráig kapta a Vigantolt?

Figyelt kérdés
1 éves koráig is volt olyan nap párszor, hogy elfelejtettem beadni, de azok nem hetek voltak, tényleg csak pár nap összesen az évben. Nyáron nem igazán napoztatom, főleg, ha ezek a 40 fokos kánikulák vannak, akkor csak este szoktam kivinni. De úgy hallottam, hogy már 2-3 éves korig javasolt, de főleg a téli időszakokban mindenképpen. Most kicsit bepánikoltam, hogy rossz anya vagyok, amiért nem adtam neki tovább a Vigantolt :-(
2014. jan. 21. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Eddig 1 éves korig kellett adni, én úgy adtam ahogy te, semmi baja.
2014. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

En meg azt hallottam, hogy 3 eves korig ajanlott az R-es honapokban ;)


En adom. Meg lehet, hogy utana is. Csak akkor mar mondjuk nem napi szinten, es nem Vigantol-t. Hanem valami gyengebbet. De ezt majd ha ott leszunk, akkor megbeszelem a dokinkkal.

2014. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

3 éves korig minimum kell adni, de utána sem árt.


A lányom 14 hónapos, most a téli hónapokban napi 2 cseppet kap.

2014. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük nem lesz baj, de mielőbb kezd el adni. Ideális esetben szedi majd élete végéig, a felnőtteknek is ajánlott szedni.
2014. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Angliában semmit nem adnak a gyereknek, én amikor megkérdeztem, hülyének néztek, hogy miért akarok D vitamint venni? Hozattam otthonról Vigantolt, de csak hetente 2szer adtam neki. Most 14 hónapos és nincs baja.
2014. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, megnyugtattatok, de azért elkezdem adni neki újra. Utolsó válaszoló kicsit meglepett, nem gondoltam volna, hogy Angliában erre nem gondolnak. Amikor én jártam ott párszor, mindig csodaszép idő volt, de az emberek esősnek és ködösnek ismerik, ahol kevesebbet süt a Nap, így a D vitamin adagolása elengedhetetlen lenne legalább 1 éves korig...(ez csak egy kis kitérő volt, tényleg köszönöm mindenkinek!)
2014. jan. 22. 01:04
 7/13 gabszem ***** válasza:
100%
3 éves korig javasolt adni. de sztem én tovább is fogom adni. nem hiszem hogy baja lesz a babának de én adnám a helyedben.
2014. jan. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hm, akkor nem ertem, hogy miert is lettem lepontozva. Mintha ugynazat irtam volna, mint utanam. Na mindegy :D (2. voltam)
2014. jan. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le, én mindenkinek "jó pontot" adtam köszönetképpen :-)
2014. jan. 22. 10:58
 10/13 anonim ***** válasza:

"Angliában semmit nem adnak a gyereknek, én amikor megkérdeztem, hülyének néztek, hogy miért akarok D vitamint venni?"

Angliában nem tudják, hogy a D-vitaminhiányt róluk nevezték el angolkórnak?

2014. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!