Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam lökdösődni kezdett...

2 éves fiam lökdösődni kezdett, sokszor csak azért, mert valami idegesíti a másik gyerekben. Mit lehet ezzel kezdeni, mert nagyon el vagyok miatta keseredve. Mi lesz így a bölcsiben, amit nemsokára kezdünk?

Figyelt kérdés
A másik gyermek "bűne" sokszor csak annyi, hogy rossz helyen áll, vagy valamiért hisztizik, ami idegesíti a fiamat. Más alkalommal, ha jó kedvű, akkor meg simogat másokat.
2014. jan. 22. 13:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen nem hagyjuk ezt a viselkedést, mindig szólok, játszóról már többször hazavittem ezért. De mindenhonnan nem lehet elvinni.
2014. jan. 22. 13:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Ponz ezt kell csinálni, rá kell szólni, el kell mondani, hogy a másiknak ez nagyon rosszul esik, esetleg ha érte már őt hasonló inzultus, arra kell hivatkozni. Aztán utána szép türelmesen ki kell várni, míg elmúlik a lökdösődés. Még nem tudja magát beleképzelni mások helyzetébe, ezért nem fogja fel, hogy rosszat tesz.
2014. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem tudsz mást csinálni mint amit csináltok, hogy mennyire javul az gyerek függő, sok gyerreknek van valami zizje én pl oviban csipkedtem mindnekit. nem tudtak velem mit kezdeni ugy általános iskola 1.-2.-ra leszoktam róla.
2014. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Atyaisten utolsó:))) Nem szeretném, ha kiutálnának minket ezért a bölcsiből, főleg azért, mert a fiam egyébként egy kis ragaszkodó, melegszívű pici emberke, csak a kortársakkal más a helyzet mostanában. Régebben nem volt gond...:(
2014. jan. 22. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy próbálsz ellene tenni és felfogod, hogy ezt nem szabad hagyni, már többet tettél, mint sokan. Amit csinálsz, az szerintem is jó. (Sajna már láttam olyat, hogy a kisfiú bántotta a bölcsiben a többieket, a szülők meg örültek neki, hogy milyen vagány gyerek, az van amit ő akar)
2014. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne vmi jó tipp. Faim 19 hóanpos, de verekszik, karmol. Előfordul, hogy csak úgy odamegy a nővéréhez és fejbekólintja egy játékserpenyővel.. utánne pedig megszeretgeti, csak úgy szintén. Persze naponta átlag 15x megfogom, a szemébe nézek és elmondom neki, hogy nem szabad, mert fáj, de semmi eredménye. Nem tudok, mit tenni:( Nővére kb 1 éves kora körül húzkodta a hajunkat, persze kicsi volt ő még akkor, más eset, 2x visszahúztam a haját, és soha többet nem fordult elő.. de mit kezdjek a kicsivel, nyilván nem ütöm meg.

éN is total tanácstalan vagyok.

Persz majd kinövi.. de mikor? Ha közösségbe megy, akkor szerintem csak durvább lesz.

2014. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tényleg az a kategória,hogy majd kinövi...addig mondogatod,hogy nem szabad (talán egyszer megérti...vagy nem) Nálunk volt olyan,hogy mentünk a játszóra,elmondtam,hogy addig maradunk,míg nem lökdös...két perc után jöttünk haza a játszóról...ő is sírt és én is tehetetlenségemben.... mert alapjában egy szeretgetős,nyugodt kisfiú...ő ezt a lökdösést távolságtartás végett alkalmazta... még az ovi elején is...ha valaki túl közel került hozzá,zavarta az "intim szféráját",akkor lökött. Már egy pár hónapja ovis...és egy ideje elhagyta,megszokta a tömeget maga körül. Persze rászólsz,mert te vagy a bunkó szülő,ha nem teszed...de nincs rá tuti megoldás. :(
2014. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!