Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egyik gyereked 5-6 év...

Ha egyik gyereked 5-6 év közötti, a másik csecsemő: hogyan telik egy napotok? A nagy mennyire örül (t) a tesónak?

Figyelt kérdés

Mennyire érti meg a nagy, ha pl. játszótérre akar menni, de a csecsemőt még éppen szoptatni, büfiztetni, pelenkázni kell. Segítséged nincs, egyedül vagy, amíg apuka dolgozik.

Mennyire nehéz? Vagy annyira nem veszélyes?

Meséljetek kicsit!


2014. jan. 4. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3 van.

A nagy volt 5, a középső majdnem 3 amikor megszületett a pici.

A nagyok oviban voltak, én meg otthon a picivel, kényelmes volt.

Amúgy mentem játszóra egyedül hárommal is. A padon szoptattam, szép idő volt, mert a pici májusi gyerek.


Szerintem klassz. Az első hónapban segítséggel jöttek-mentek az oviba, mert nem akartam a picit vinni, amikor a pici 4 hónapos lett, akkor már én is csináltam napi egyszer minimum.


MIndketten nagyon szeretik a picit. Most hogy már másfél, vannak kisebb harcok, mert tönkre tesz ezt-azt, vagy beszínez, össze gyűr, stb, de nagyon aranyosak együtt.

2014. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5,5 volt a "nagy" (fiú), amikor született a kicsi lány.

Első perctől imádta, szerencsénk volt.

Folyton dajkálta volna. Ringatta, később ő etette (kiegészítő tápszer). Minden érdekelte, ami a kicsivel kapcsolatos. Nem érezte úgy, hogy rá nincs idő. Jött és "segített". :)

Játszótérre hétköznap nem jártunk, mivel tél volt, sötét volt, mire vége lett az ovinak.

2014. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez eddig elég biztató. :)

Kicsit (nagyon) félek, nem tudom milyen lesz, nem akarom, hogy a "nagy" bármiben hiányt érezzen. Nagyon össze vagyunk nőve (fiú), imádjuk egymást és nem akarom Őt "elveszíteni", ha jön a pici...

Nem akarom, hogy háttérbe kerüljön, szeretnék sokat vele lenni. Félek, hogy esetleg eltávolodik tőlem, mert azt érzi, hogy rá nincs idő és majd esetleg "kettészakad" a család. Ő meg Apa mennek ide-oda (játszótér, vásárlás, séta) én meg a picivel maradok meg a hasfájással, kakis pelenkákkal...

2014. jan. 4. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!