Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisfia későn kezdett...

Akinek a kisfia későn kezdett el (folyamatosan) beszélni? Mennyi idős volt akkor és hogy történt? Egyik napról a másikra vagy fokozatosan? Volt-e valami konkrét oka vagy csak lusta volt?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyereked?
2014. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elmúlt 3 éves már, amikor megszólalt, nem volt szervi és pszichés oka sem, egyszerűen mindent értett, de olyan volt, mint aki nem tartja szükségesnek a beszédet, mert így is oké volt minden körülötte.

Amikor végre elkezdett beszélni, akkor sem folyékonyan, hanem szótagolva, bármit elmondott tökéletes helyeken elválasztva, még röhögtünk is, hogy nem lesz gondja a suliban nyelvtan órán az elválasztással. A gyerekorvos, a gyógytornász, a védőnő, mindenki azt mondta, hogy semmi gond nincs a gyerekkel. Aztán olyan 2 hónap szótagolás után összeálltak a szavak, tökéletesen beszél, most 4 éves és sokkal választékosabban beszél a kortársainál, megkockáztatom, hogy még a 1,5 évvel idősebb tesójánál is, ő nem azt mondja, hogy kérek még tejet, hanem anya, megtennéd, hogy töltesz még nekem egy kis tejet?

Szóval nálunk jól zárult a beszédpara, konkrét okot nem talált senki, szerintem csak sokáig tartott a magamba szívok mindent, csendes megfigyelő vagyok korszak.

2014. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jajjj...:) regi szep emlekek...

Volt oka! 3 eves volt a Fiam es 5 szo volt a szokincse..

Sehogy se fejlodott, ezer helyre elvittuk... En voltam allitolag az oka mert biztos kimondok helyette mindent O nem kell eroltesse magat, a vegen azt is megkaptuk, hogy autista stb...

Elvittem egy fejleszto gyogytornaszhoz mert nem hittem el, hogy ez igaz mert egyszeruen tudtam, hogy nem az! autistak a specialitasa es nevetett, hogy ez a gyerek nem autista de a doki biztos nem volt normalis! Viszont menjunk el hallas szuresre mert kene! Hat mondom en oda nem megyek! 4szer voltunk es paramaminak hivtak utoljara!

Elmentunk maganba (edukid csak gyerekhallasra vannak specializalodva) es kiszurtek, hogy tulhallo a Fiam! Egeszsegugyben meg csak hallascsokkenest mernek!


Ami a normallis ember hallasa 0 decibel az o agya -25 decibeltol dolgozta fel a hangokat!

Na innentol indult egy hatalmas kalvaria mig alapitvanyt talaltam ahol mihamarabb megkezdik a kezeleset (mert magyarorszagon ket alaapitvany foglalkozik ezzel egyik a bhrg itt voltumk mi a masik a ket kez alapitvany)..

Ait-terapia ahol az idegrendszerebe nyultak bele, egy zeneterapiaval bombaztak az agyat hogy ezeket a negativ hangokat ne dolgozza fel az agya! Alapszabaly nincs futas, nincs ugras es porges (agyat dolgozzak meg) az en Fiamnak minden este verzett az orra beporgott, lattam a szemen, hhogy nem tiszta a feje stb... Kemeny volt..

10 napig napi 2 alkalommal fel ora a terapia es 4 ora kulonbseg van kozte...

Mi bekoltoztunk pestre es onnan hordtam budara...

Rengeteg penz, es ido es turelem! Ez volt augusztusban oktoberre teljesen megszunt a tulhallasunk az utolso bemeresen...

Olyan szinten letisztultt es lenyugodott a terapia ota hogy a puzzlet pl lefele forditva rakja ki! Megnezi a kepet es leforditja aztan hozzakeresi a kovetkezot... Olyan mintha memoriazna es puzzlezna egyszerre!


Engem rengeteg helyen lehulyeztek! Aztan mikor visszamentunk a ful-orr-gegeszhez akihez jartunk annyit mondott, hogy jajj de jo anyuka, hogy ez kiderult! Sok mindentol megkimelte a gyereket! (autizmus cimke, tanulasi zavarok, kisegito iskola stb...)

2014. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt hozzatennem, hogy a Fiam elso szora ertett mindent, mindenre "valaszolt" bolintassal stb...

Csak a tulhallas miatt egy allanndo zugassal elt a fuleben! Nagyon nehezen tanuljuk a z betut a tenyer-kenyer kozott a kulonbseget nem hallotta...

Megszenvedtunk vele nagyon :)

Most a palacsinta-patainta de nagyon orulok neki! Mindent mondd, de nem tisztan! Felnott emberhez hasonlo aa szokincse es iszonyat valasztekos :)

2014. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 évesen még nem beszélt, akkor kezdtük járni a köröket.

2,5 éves kezdett beszélni teljesen döbbenetes módon, mondatokban. tehát kedden egy büdös szót nem szólt, szerdán reggel felkelt és mondatokban beszélt, több szót szót használt már az első nap :D


2 évesen autizmus gyanút kapott, 3 évesen megkésett beszédfejlődést (ekkor már beszélt, hatalmas szókinccsel, de beszédhibásan, 7 betűt nem használt). ekkor a logopédus letapadt nyelvféket vélt felfedezni amit az orvosunk azóta se lát, szóval passz.

4 éves korntroll, kihúzták az autizmust és a megkésett beszédfejlődést és kapott egy korai diszes "ítéletet", mert feltűnt, hogy (akkor már 5-re csökkent) a nem használt betűk helyett zöngés-zöngétlen párokat használ, ami ugye a gyerekeknél ritka mert l-re és sz-re cserélik csak a nyelv gyengesége miatt.

ekkor volt a státusz vizsgálat is ugye, ahol van hallásvizsgálat (védőnő) ahol túlhallást állapított meg, olyan frekvencián emelte a kezét amit ugye az ember nem hall, de mivel jó kezét emelte, így esélyes.

most megyünk audiológiára. egyébként éni s túlhallásos vagyok, szóval ezen nem izgatom magam, amit az előző írt terápiát én nem csinálnám vele végig, veszélyesnek gondolom. de örülök, hogy nekik bejött! (duplán, egy másik fórumon már beszélgettünk, pont mikor ezt csináltátok, csak lemaradtam a végeredményről :))

2014. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, javítanám, több SZÁZ szót használt az első napon
2014. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! en mas forumokon nem vagyok! csak itt maximum! :)

de lehet, hogy beszeltunk! :D

nalunk ocsem tulhallo! neki sincs vele gondja, onalloan tanult gitarozni szzintizni es dobolni! nagyon profi! de nalunk okozott gondot! fajt a fule a szirenaktol es nagyobb auto zajoktol tv-tol stb... minden tul hangos volt neki mindig!

2014. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:

Két éves kora után kezdett beszélni, addig jóformán semmit. Én is tartottam tőle, hogy valami gond lehet, de szerencsére nem volt semmi. Mondjuk nekem ilyen szempontból szerencsém van, mindkét szülőm gyógypedagógus, és egyrészt ők is azt mondták, hogy ez még nem megkésett beszédfejlődés, másrészt sok ismerősük van, aki ilyen területen szakember, és ők is azt mondták, hogy ez még teljesen normális, ne aggódjak, viszont ajánlották, hogy sokat hintáztassam, meg görgessem fekve oldalra, mert az használ.

Két éves kora után kezdett először rövid szavakat mondani, aztán nagyon gyorsan már mondatokban kezdett beszélni. Mondjuk ő azóta is olyan típus, aki mindent először csak megfigyel, és csak akkor csinálja, ha már biztos a tudásában. Szerintem nála a beszéddel is így volt, mert mindent tökéletesen értett már nagyon pici korától kezdve, de hogy ő is megszólaljon, az csak jóval később következett be.

2014. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!