Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 4 éves és van egy...

A kisfiam 4 éves és van egy rossz szokása. Folyamatosan szedi a bőrt a szájáról, van, hogy vérzik már, kenem neki, de ahogy gyógyul, tépi le a bőrt. Nem tudom már mit tegyek. Volt másnál is hasonló?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék negatív lenni, de szerintem mindenképpen valamiféle szorongás miatt lehet, olyasmi mint a körömrágás. Tudom, mert ha én rágom a számat én is általában ideges vagyok valamiért, vagy nagyon el vagyok gondolkodva. Talán próbálj ennek utána nézni és bocsi, tényleg nem bántásból írtam..
2013. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem ugyanezt csinálta a lányom most a télen 2,5 évesen. Hosszú hetekig nem tudtam vele mit kezdeni, az biztos, hogy neki is szokássá alakult.

Azt olvastam, hogy bizonyos folyadékhiány miatt szárad ki, cserepesedik ki a száj, ezért próbáltam neki több folyadékot adni. Mindenféle krémmel próbálkoztam, de amint gyógyult, ő mindig véresre tépkedte. Muszáj volt többször-többször rászólni, elmagyarázni neki, végül már csak akkor csinálta, ha elfeledkezett magáról, pl. elalvás előtt. Végül elkezdtem sima étolajjal kenni neki, ez is jól hidratál, és nem tetszett neki az íze, így hamar abbahagyta a szájtépést is, de hetekbe tellett, míg leszokott róla teljesen.

2013. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most olvastam az első válaszát is. Igaza lehet, biztos, hogy pótcselekvéssé alakul, hiszen a lányom is elalvás előtt csinálta leggyakrabban. Olyankor adtam neki gyorsan egy plüssállatot a kezébe, míg a mesét mondtam. Biztos, hogy sok sok türelemmel lehet leszokatni, kitartás.
2013. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálta. 2,5 éves. Nem hiszem, hogy pszichés dolog lenne. Télen gyakran cserepesedett ki a szája a szárazabb levegő miatt. Tépdeste ő is és kérdezgetett, hogy mi ez? Ahogy tépte egyre nehezebben gyógyult neki és annál jobban zavarta. Olyasmi lehet ez mint nekünk pl.egy herpesz, tudjuk, hogy nem kéne, de akarva akaratlanul is piszkáljuk! :)Én mindig szólongattam, hogy ne tépje, nyúzza a száját, vettem neki egy labelo szőlőzsírt azzal kenegettük. Nehezen de begyógyult, azóta nincs gondunk ezzel.
2013. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kend be neki sheavajjal, puhítja, ápolja a bőrt és az sem baj, ha lenyalja. Én is piszkáltam régen a számat, de amióta nem hagyom kicserepesedni, szépen rendbejött és nem jut eszembe vakarászni.

Egyébként tényleg lehet szorongás jele is, de ha nem szárad ki, nincs mit tépegetni.

2013. ápr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!