Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 6 évesen kezdte a...

Akinek 6 évesen kezdte a gyereke az iskolát, hogy boldogul? Nem baj hogy ő a kicsi mert sok szülő visszatartja? Stb. minden tapasztalat érdekel

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam nagyon okos, kiemelkedően kretív, de rettentő szétszórt, most harmadikos, de még mindig szívesebben játszik, szöszmötöl valamivel tanulás helyett. Ami feltűnt, hogy méretben is látszik, hogy kik az idősebbek, meg komolyságban és fáradékonyabb is. Ő tényleg mindig le van maradva egy évvel ezekben a dolgokban. Maga a tanulás jól megy, mindent tud, matekból lehet, hogy most 4-es lesz, de a többi ötös. Versmondó, mesemondó, rajz, tevező versenyeket nyer, ott lehagyja még a negyedikeseket is.


Összességében nem bántam meg, hogy időben ment iskolába, időnként sajnálom őt, mikor még a házi mellett a kimaradt órai munkáz is pótolnia kell mert az átlagnál lassabban dolgozik. De teljesen megállja a helyét a nála egy évvel idősebb(és egy fejjel magasabb) osztálytársaihoz képest.

2014. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom még pici, de két tapasztalatom is van a témában, leírom, hátha segít.


Én éppen csak hat éves voltam, amikor elkezdtem az iskolát. Az óvodát végig sírtam, az első naptól az utolsóig, édesanyám pedig pedagógus, így anno az volt a véleménye, hogy jobb, ha elkezdjük. Emlékszem, nagyon vártam, és imádtam is végig. Az első naptól kezdve osztályelős voltam, sok versenyt nyertem, és ezeket az eredményeket az egyetem végéig tartottam is, mindig a legjobbak közé tartoztam.



Öcsém hat évesen kezdte, ő kicsit szétszórtabb az átlagnál, de ő is nagyon kreatív, viszont sajnos olyan tanítónénik kezébe került, akiknél csak a pontosság és a rendezettség volt erény, más nem jött szóba. Őt megviselte, megutálta a tanulást, nem kedvelte sem az iskolát, sem a gimnáziumot, az eredményei sem voltak túl jók, pedig okos srác.


Összességében én sokfaktorosnak vélem ezt a témát. Ismered a gyermeked, amennyiben úgy látod, hogy jót tenne neki, ha elkezdené, és ehhez jó infrastruktúra is rendelkezésre áll (jó tanítónénik, jó felfogású suli), akkor nyugodtan kezdheti. A nevelési tanácsadóban egyébként bármikor tudnak utat mutatni ilyen kérdésben, de egy gyermekpszichológussal való konzultáció is utat mutathat, ha nem egyértelmű a döntés, ő is képes felmérni azt, hogy érett-e a gyermeked a sulira. :)

2014. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3án megyünk a tanácsadóba, meglátjuk, sztem menne neki ő is utálja az ovit...már nyáron iskolatáskát akart venni most is azt játsza hogy iskolába jár. kíváncsi vok, én inkább a méretei miatt aggódom hogy fizikailag nem annyira nagy. de meglátjuk. ha megy akkor egy gyakorló suliba ahol mindig van két kistanár is akik szeretik pátyolgatni a kicsiket plusz talán így jobban is tudnak figyelni rájuk
2014. jan. 23. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanezen vacilálok, megyünk mi is a nevtanba, majd ott remélem eldől a dolog. Alig mennek a csoportjából iskolában, ő is kétesélyes, az okos de túlérzékeny kategória.Ő nagyon magas, félek nehogy kilógjon ha maradnia kell, már most 122 cm és 5 és fél éves. Írj, hogy alakult.
2014. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tegnap megvolt a vizsgálat, 8gyerek volt, az első háromnegyed órában lévő pszichológus imádta, majd jött rögtön az egyéni verzió, mi végeztünk a leghamarabb. azt mondták ritka mikor ennyire egyértelmű hogy mehet-e. semmi kétség, mindent tudott, figyelt, sok olyat is amit hét évesek sem mind, szóval azt mondták teljesen felesleges ovi még egy évig, unná, nem fejlődne semmit, a gyerek nagyon örül elújságolta mindenkinek, büszke magára, én meg úgy gondolom elengedem. ha egy kicsit is vacilált volna a két pszichológus akkor nem engedném, de így megnyugtattak hogy ismerem a saját gyerekem és nem én akarom nyomni előre hanem szimplán ezek az igényei. köszi mindenkinek. most az ovi vélemény jön meg a pecsét a korm.hivatalban és elvileg márciusban beiratás:-)))
2014. febr. 4. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!