Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oteves kislanyom ejjel meg...

Oteves kislanyom ejjel meg mindig pelusba pisil. Mikor varhato valtozas? Ez meg elfogadhato?

Figyelt kérdés
Ha ejjel probalom pisiltetni, nem mindig sikerul, es meg igy is pisivel teli a pelusa reggelre. A szakkonyvek azt irjak, hogy agyi erettseg kerdese, hogy erezze az ingert alvas kozben is. Ha meg nem adok neki inni alvas elott, amikor szomjas, akkor meg rossz erzes vele szemben, h szomjaztatom. Goleg nyaron. Tapasztalatokat szeretnek gyujteni ezzel kapcsolatban.
2014. jan. 28. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Igen, ez így van, ez érettség kérdése.

Bár írod is, hogy adsz neki este inni, azért ez nagy kérdés, hogy mit, mennyit, mikor.


Nálunk a lányom 2,5, a fiam 2 évesen lettek teljesen szoba és ágytiszták. De igen, 6 óra után már nem ihatnak kedvükre. Ha szomjasak, persze kapnak egy pár korty vizet, de nincs esti ivászat, nincs kakaó, stb. este. Fél 6 kor adok nekik egy-egy nagy pohár innivalót, utána már csak módjával. És igen, összefügg, ha és is sokat iszom este, nekem is ki kell menni éjjel pisilni. Főleg egy gyereknél...

2014. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Egy 5évesre már réges régen nem kellene pelenkát adni! Szerintem a baj itt kezdődik!

Soha többet ne adj rá pelenkát,és majd fel fog ébredni magától ha párszor pisis lesz éjjel. Ha meg mindig bepisil ott lelki bajok lehetnek a háttérben!

2014. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Én a helyedben elvinném nefrológushoz. Ismerősöméknél ugyanez volt, 5 éves kislány pelusa mindig tele volt reggelre, kiderült, hogy valamilyen hormonja nem kezdett termelődni, kapott rá orrspray-t, pár hét alatt megoldódott a probléma.

Az igaz, hogy agyi érettség kérdése, hogy 2 vagy 4 évesen lesz-e ágytiszta a gyerek, de 5 évesen már bőven előfordulhat, hogy szervi oka van ennek, aminek érdemes lenne utánajárni.

2014. jan. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem sokkal kényelmesebb mindkettőtöknek a pelenka. Ő megszokta hogy gond nélkül pisilhet,neked meg nem kell minden nap mosni. De ez hosszú távon nem kifizetődő! Utána kell járni mi áll a háttérben szervi vagy lelki baj,és a pelenkát végérvényesen eldobni még akkor is ha továbbra is bepisil!
2014. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sokat segitettetek, ezt fogom tenni, koszonom a valaszokat!
2014. jan. 28. 13:45
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem az apósom gyerek vese osztályon van(nem tudom mi a Magyar neve, mert mi külföldön lakunk).

Ö mondta, hogy éjszakára a rendszeres bepisilés 5 éves korig abszolút elfogadható.

Ö azt ajánlotta, hogy ha éjszakár a apelust elakarjuk hagyni(akkor 2,5 éves Volt a lányom és nappalra nem akart már pelust), hogy este a vacsora után ne kapjon inni. A vacsora ne legyen túl füszeres, túl sós. A lefekvés elött menjen el pisilni. A vese éjszaka megnyugszik és lelassul, ha viszont le kell a folyadékot bontania, akkor dolgozik folyamatosan ezért a pisilés is beindul. vagy is adjunk a vesének is nyugalmat.

Èn 3 éves kora elött mikor nyár lett egyszerüen nem adtam rá ejszakára pelust, és kb 2x psilt be, pedig elötte minden pelenkában Volt pisi.

2014. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Én elvinném kivizsgáltatni. Ha a szervi okot kizárták, akkor lelki eredetre lehet gyanakodni. De valóban nagyon döntő, hogy mennyit iszik lefekvés előtt.
2014. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! Egy honapja mult 5 eves a leanyzo, remelem, nyarra tenyleg elfelejtjuk a pelust.
2014. jan. 28. 13:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Lelkileg elegge kihat ra egyfajta merteku feltekenyseg a kisoccse miatt, masreszt sokszor hangsulyozza, hogy nem szeret az agyaban aludni, csak koztunk, amit csak hetvegen engedunk neki.
2014. jan. 28. 13:56
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Éjjelre hány napig nem kapott pelenkát? Próbálkozzál, ne adjál rá éjjelre.


Kislányom 3,5 éves, 2 hónapja vettem le róla a pelenkát - hozzáteszem, az óvódavezető szerint fel sem vehette volna az oviba, mert emiatt szerinte nem szobatiszta és már rég nem kéne éjjel pelenka!. Először éjjel 2 körül kelt, most már kibírja reggelig úgy, hogy 9 körül pisil és reggel kelésig nem kel fel pisilni. Nem adok neki fél l folyadékot este direkt, de annyit iszik, amennyit akar, nem veszem el töle a vizet. Ha bepisil ezért, ez van, de igyon ha szomjas.


Ha 1-2 héten keresztül minden éjjel bepisil, akkor vidd el orvoshoz, mert 5 évesen már hellyel-közzel ágytisztának kéne lennie.

2014. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!