Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet és mit tegyek?...

Mitől lehet és mit tegyek? 1éves kislányom teljesen kifordult magából! Nincs védőnőm a gyerek orvos meg nem adott elfogadható tanácsot.

Figyelt kérdés
Jönnek az őrlő fogai és nagyon megviselik őt meg minket is,egy hónapja nem eszik egész nap tortúra az etetés,teljesen kikészülök mikor bármit csinálok neki kiköpi 2 napja turmixolok mindent és így megeszi de nagyon keveset.Tejet nem hajlandó 1 decinél többet meginni egyszerre ,ezért multivitamint kap mert valahogy pótolnom kell azt hogy nem eszik szinte semmit,az altatással is nagy baj van éjféltől előbb nagyon ritka hogy elalszik csak akkor ha délután nem teszem le csak délbe (még mindig kettőt alszik napközben) de akkor felébred 11 órakor este és 1óráig ordít,éjszaka is csak akkor hagyja abba ha oda veszem magamhoz.Teljesen kivagyunk ettől.Segítsetek mit tegyek?
2012. dec. 19. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi volt az a tanács, ami nem volt elfogadható a gyerekorvostól?
2012. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hm.... nem tudsz mást csak türelemmel kivárni hogy ki bújjon a fogacska :( Én ezt 4 db szem foggal játszottam végig.... Szinte semmit nem evett volt egy két kedvenc és szinte mindennap ezt csináltam neki.....! Nem ragaszkodtam a az etetőben való etetéshez megengedtem hogy a napaliban egyen úgy hogy én a napali közepén ültem és oda jöhetett ha kellett neki. Meg adtam a döntés jogát neki. Kockáztam napközben gyümölcsöket abból is nasiszott olykor olykor..... És így vártam hogy végre kibújanak a fogak. Nem túl jó ötlet hogy magatokhoz veszed... persze könnyű irni gondolod de nem, tudom milyen rossz ez. De így hozzá szokatod egy nehezen leállítható rossz szokáshoz :( Inkább ülj vele fotelba míg el nem alszik (én ezt szoktam) Ne hagyd sose magára mert ez nem a hisztizek és felkelek sírás. Kitartást nektek.....
2012. dec. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kap valami fájdalomcsillapítót?

Doki mit mondott?

Adj neki vitaminos junior italt egy kis kakaóval, hátha az majd ízlik neki és többet megiszik belőle.

Próbáld kiiktatni a 2 alvást és redukáld le egy 1,5-2 órára azt az egyet is. Vidd el nagyot sétálni délután, hátha a levegőn lefárad.

Ha már nagyon nem bírja a fogzást, adj neki nurofent vagy germicin c kúpot. Gyulladás csökkentő, fájdalomcsillapító és picit meg is nyugtatja.

2012. dec. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A tejitalt kipróbáltam és sajnos itt fog az is eélszáradni úgy ahogy a tápszert sem ette azt sem volt hajlandó meginni,germicid c kúpot kapott tegnap és aludt is de mindennap adjak neki? azt nem lehet, az orvosról meg annyit hogy szerinte semmi baj nincs én fújom fel hiszen nem fogyót semmi sőt hízott,ha nem fektetem oda hozzánk hanem ahányszor feláll vissza fektetem ordít egész éjjel hisztérikusan majd fuldoklik és hány annyira felspannolja magát nem beszélve arról hogy apa sem tud így aludni sajnos.
2012. dec. 20. 00:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Sétálni járunk minden nap van hogy akkor is elalszik,és sajnos ha nem teszem le aludni elalszik ülve az etetőszékbe vagy a játékok tetején vagy akárhol ahol elkapja őt az álom :(Ha megfürdetem 6 kor és leteszem akkor szintén felébred 11-kor és nem alszik vissza.
2012. dec. 20. 00:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Menj be valahova ahol lehet homeos gyogyszereket kapni es kerj olyat ami kifejezetten fogzasra van. Az nyugtat is.

Sajnos mi nem Mo-n elunk hogy ajanljak egyet de biztos vagyok benne, hogy otthon is kaphato olyan ami elolvad a szajaban mint a szolocukor. Nekunk nagyon sokat segitett.

2012. dec. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Abban teljesen igaza van ar orvosnak, hogy Te fújod fel. Uramisten, tudod hányszor lesz még ilyen,hogy nem lesz étvágya, és nyűglődés lesz az evés? Kb. minden betegségnél ez várható, meg nyáron a nagy melegben... Csak kikészíted magad is, meg főleg a gyereket, ha ekkora faxnit csinálsz... (2 nap után már tömöd multivitaminnal, meg turmixolsz neki... RELAX!!!)


A másik része, hogy nyűgös és hisztis a fogzás miatt, valóban nagy tortúra, Neked is, neki is. Ilyenkor adjál neki fájdalomcsillapítót, (pl. fele adag Nurofen) még akkor is, ha gyógyszerellenes vagy. Elműlik a fájdalom, és normálisan tud majd aludni.

Gondolj csak bele, felnőtt embert is hogy kikészít egy fogfájás, teljesen leszívja az energiákat, ehhez jön még a kialvatlanság, ez egy ördögi kör, minál fáradtabb annál hisztisebb, minél hisztisebb, annál nehezebben tolerálja a fájdalmat...


Dologelt, Dentinoxot kened neki?


Amikor az én gyerekeimnek jött a foguk, mi mindig VIBURCOL kúpot használtunk, ez egy homeopátiás kúp kifejezetten fogzási fájdalomra. Nekünk nagyon bevált, mindig lefekvés előtt adtam be neki, és így teljesen nyugodtan, fájdalom nélkül végigaludták az éjszakát.

Szerintem próbáld beszerezni, lehet adni folyamatosan hosszabb távon is, és akkor nem lesz szükség a fájdalomcsillapító gyógyszerekre sem!

2012. dec. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nincs védőnő?
2012. dec. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Ha másképpen nem megy, 6 napig lehet adni neki esténként legalább egy fél germicid c kúpot. vagy vegyél homeos viburcol kúpot, azt lehet adni neki hosszabb ideig.

Nálunk a lányom volt, hogy 1 hétig minden este nurofennel aludt el, mert 6 foga jött egyszerre.

Tényleg túlparázod picit. Nem kell a multivitamin, éhen nem fog halni a kislányod, ne izgulj. :) Lazíts, mert átveszi a feszültséget és még rosszabb lesz.

2012. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ülj vele fotelbe dolgot nem úgy értettem hogy ő a kiságyba te a fotelban... Tedd magadra a gyereket takard be és úgy aludjon a mellkasodon.... nem csak pár hetes korban nyugtatja ez meg őket....! De te tudod... úgy látom senki válasza nem jó. Kitartást.
2012. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!