Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. kérnék tanácsot,2 és...

S. O. S. kérnék tanácsot,2 és fél éves kislányom székrekedése ügyében, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Soha nem volt eddig ilyen gondunk, mert a másfél liter vizet ezelőtt egy évvel is mindig megitta. A gond azzal van, hogy most nem hajlandó inni! Most szoktatom le a cumisüvegről pohárra és megmakacsolta magát, ha nem kap cumisüvegről, egyszerűen nem iszik! Tudom, tudom, elég későn szoktatom le, hibáztatom is épp eleget miatta magam, úgyhogy emiatt ne szúrjatok le. A nagyszüleinél iszik rendesen itatópohárból és pohárból is, tehát nem az a gond, hogy nem tud belőle inni, csak velem játssza ezt! Már mindent megpróbáltam, pl. megitattam a poharából a kedvenc playmobil állatkáit, ittam én is, apa is belőle, mondtam neki, hogy a kakija szomjas, annak is innia kell, de nem hajlandó. Viszont most már ott tartunk, hogy borzasztóan szenved, nyomja, közben sír és leülni sem tud már, egész nap áll, mert ha ül, akkor fáj neki. Tegnap kapott egy glicerin kúpot, azzal nagyon nehezen jött valami, utána teljesen ki volt cserélve a gyerek, végre mosolyt láttam az arcán. Azt hittem, hogy ezzel túl vagyunk rajta, de ma reggel már láttam, hogy újra kezdődik a történet, szenved. Ott tartunk, hogy már nem is akar enni, mert fel van fújódva, fáj a hasa, így még inkább nem tudom rávenni az ivásra. Párom azt mondta, hogy adjak neki pár napig, amíg ez a dolog rendeződik ismét a cumisüvegből inni, de azzal nem lenne megoldva a dolog, mert ha ismét megvonom tőle, megint ugyanitt leszünk. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak? Egyáltalán milyen székletlágyítót lehet ilyen kicsi gyereknek adni?
2014. jan. 29. 14:25
 1/5 JnéHN ***** válasza:
Nekünk más miatt volt székrekedéssel problémánk. Én duphalacot adtam neki és más kicsiknél használható szirupot. EZt kúraszerűem adtam, nemcsak egyszeri alkalommal. De adhatsz neki egy teáskanál olajat is, az is szokott használni, vagy itass vele langyos vizet.
2014. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

Laevolac szirup, 10 ml éhgyomorra és délutánra meglesz a normális kaki! (Sima tejcukor, ami az anyatej alkotóeleme.)A kislányomnak is ez segített.A gyógyszertárban vény nélkül is kapható.Hát a cumisüvegről esetleg annyi,vegyél neki egy új üveget esetleg ami szívószálas vagy nem cumis végű , talán így megbékél és iszik:)

2014. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Amíg ez az akut helyzet meg nem oldódik, igaza van a férjednek, itasd meg bármiből, de szerintem megint tele van kakival, fél glicerinkúpot kéne kapnia.


Aztán ha végre kakilt :) menjetek el egy nagy hipermarketbe vagy amibe tudtok, vegyél neki szipókás üvegben vizet (van mindenféle figurás címkés, Tpasi Hapsis meg amit akarsz), válasszon magának egy műanyag poharat, ami neki tetszik, és vegyetek egy comsag színes vagy kacskaringós szívószálat is. Persze ezeket csak akkor kapja meg, ha a cumisüveg megy a kukába (egyet azért tarts meg sutyiba, hátha a székrekedés megint előfordul). Otthon aztán lehet borzasztó büszkének lenni, hogy miiiilyen okosan iszik a Pannika (vagy ahogy hívják) a nagyos pohárból!!! :)


Sok sikert!

2014. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, jó tanácsokat adtatok, nagyon kedvesek vagytok! Most már kicsit nyugodtabb vagyok, érzem, hogy menni fog, csak talán még nem próbáltam mindent :-)
2014. jan. 29. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


A cumisüvegről leszokás nálunk is folyamatban van. A cumisüveg után a fentieket használtuk, most a pohárnál tartunk. Lehet neki drasztikus volt a váltás, inkább apróbb lépteket iktassatok be. A Laevalac pedig tényleg jó a babáknak. Bár nekünk a székrekedésre a Kubu elsőosztályú.

2014. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!