Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom 20 hósan szobatiszta...

Kislányom 20 hósan szobatiszta lett, de 1.5 hóra rá székrekedése lett, addig szenvedtün/ünk, hogy nem hajlandó még pisilni sem rá ülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Se a wc-re se a bilire nem hajlandó ráülni. már pelust adtam rá (sírva(én)), de tudja, hogy nem szabad bepisilni, és sok szenvedés után pisil csak bele.

Segítsetek!! Mit tegyek??


2011. júl. 14. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de a leírásodból én úgy érzem, hogy lelkileg is nagyon "rágyúrtatok" a szobatisztaságra, szegény kislány annyira próbál az elvárásotoknak megfelelni, hogy egyszerűen már nem mer pisilni/kakilni, SZORONG. Először is meg kellene nyugtatni. Nem egy nagy beszélgetéssel :=), ehhez kicsi még, hanem én pl. kicsit visszalépnék és ráadnám a pelust egész napra. Ha belepisil, belekakil, minden szörnyülködés nélkül cseréld le szárazra (pl. gyere kicsim, kapsz egy tiszta pelust, szárazon/tisztán sokkal kényelmesebb játszani - ennyi, és már mentek is tovább, téma elfelejtve!), ha ő jelez és sikerül a bilibe pisilni/kakilni, akkor dicsérd meg, hogy milyen nagylány már. Semmiképpen se kösd a pelenkát negatív élményekhez, legyen magától értetődő, természetes, hogy tisztára cserélitek, ha belekerül valami. Nagyon kicsi még a gyermeked, tudom, sokan szobatiszták már ilyen korban, de hidd el - és most magad is láthatod a saját példátokon -, hogy a kicsik nem egyformán fejlődnek. Amikor a kislányod elég érett lesz a szobatisztaságra, kb.1 hét alatt eldobhatjátok majd a pelenkát. Persze 1-2 baleset ezután is elő fog fordulni, de ez így természetes. Tipegőkkel dolgozom, sajnos gyakran én intem türelemre szülőket és többnyire engem igazol az élet: azok a gyerekek, akiket erővel (akár jutalommal, prédikálással, lelki nyomással, stb.) "tesznek" szobatisztává, hamarosan komoly problémákkal küszködnek, ezzel szemben, akiknél türelmesen kivárják a megfelelő időpontot (idén a legfiatalabb egy 25 hónapos kisfiú, a legidősebb egy 34 hónapos kisfiú volt a csoportunkban! Ugye, mekkora eltérés?!), azoknál kortól függetlenül pillanatok alatt sikerült a leszoktatás.
2011. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem te nagyon félre értettél. 1.5 hónappal ez elött szobatiszta let, szólt,h pisilni kell vasgy kakálni. Gyönyörüen ment 1.5 hónapig. Nem elvárás volt vagy hasonló. De most valami, ugy megfogta a hasát,h nagyon nehezen tud kakálni, fáj neki. A kakálással kínlódunk.Rajta van a pelus, de nem akar belepisilni, még ha látom rajta sem, pedig mondom neki hogy csak nyugodtan. De tudja, hogy nem szokot maga alá pisilni.
2011. júl. 14. 14:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Már bánom, hogy feltettem a kérdést!! Nincsenek elvárásaim!! És nem gyurok rá!!!
2011. júl. 14. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne bánd, hogy feltetted a kérdést! Ha végigolvastad a válaszomat, ami viszont nem volt félreérhető, látnod kellett, hogy segítő szándékkal írtam.

A te reakciód viszont "bánom, hogy feltettem a kérdést" igencsak hisztérikus. ÉS MÉG MINDIG SEGÍTŐ SZÁNDÉKKAL ÍROK, hidd el, hogy nem akarlak megbántani, de minden sorodból süt a türelmetlenség (sírva adtad vissza rá a pelust, stb.). Türelmetlen vagy a gyermekeddel szemben és velünk/velem, válaszolókkal szemben is. Vártál egyfajta választ, elsőre nem azt kaptad, azonnal "bánod, hogy egyáltalán feltetted a kérdést". TÜRELEM!!!

Tovább próbálkozok, bár abba is biztosan belekötsz majd: próbálj a kicsinek minél több gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket, joghurtot adni, hogy lágyabb legyen a széklete, talán akkor, ha könnyebben, fájdalom nélkül tud kakilni, megoldódik a gondod. Remélem, tudtam valamicskét segíteni. Ha nem, talán jön más, akinek lesz más ötlete.

2011. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez sok kicsivel megtörténik, mindenféle külső levárás nélkül is! Nem kell azonnal vádaskodni, nem mindenki kínozza a gyerekét azzal, hogy az mondjuk 2 éves kora előtt szobatiszta lett.


Kedves Kérdező!

Nálunk is hasonló volt a helyzet: a kislányom magától, egyik napról a másikra éjjel-nappal szobatiszta lett, minden külső ráhatás nélkül.. Aztán egyszer volt egy keményebb kaki, ami eléggé megkínozta, sajnos. Ez után az én lányom is napokig tartotta vissza, szó szerint rettegett a kakilástól. Képes volt 5-6 napig is nem kakilni! Láttam, hogy szenved és ezért léptem: vettem Laevolac szirupot, azt kapott minden reggel 1 kanállal. Emellett inni csak vizet kapott. Jobban odafigyeltem a rostbevitelre is: barna kenyér, sok nyers zöldség, gyümölcs...

De sosem kérdezgettem, hogy kell-e kakilnia... nem akartam, hogy ezzel még stresszeljem. Amikor kakilt, mindig magyaráztam neki, hogy látod, ugye nem is fáj... Aztán jó 5-6 hét múlva magától rendeződött a dolog. Boldogan mondogatta, hogy nem is fáj :) Annyira, hogy ma már ő egyedül megy kakilni..

Nem tudtok kint lenni esetleg, hogy ott pisilhetne a fűbe?

2011. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kakilásnak meg a pisilésnak nincs köze egymáshoz. Attól, hogy székrekedése van még pisilhetne nyugodtan.

Én inkább azt gyanítom, mert nekem is hasonló problémám van, hogy ahogy erőltette a kakilást megsérülhetett a végbele és a környéke, felrepedhetett és csípi a pisi, csak ezt tudom elképzelni, amiért nem mer pisilni- ha jól értelmezem, sehogy és sehova.

Mert az hogy nem pisil a pelusba, mert nem csinál maga alá, nem magyarázza miért nem pisil bilibe, vécébe.

Én nem használok semmi kenőcsőt, mert annyira nem borzasztó, így javasolni nem tudok mit kéne, de körömvirágkenőccsel vagy bepanthen plusszal próbálnám bekenni.


De lehet a kettőnek semmi köze egymáshoz, nem kaphatott valami fertőzést? Felfázás, húgyúti fertőzés és azért nem pisil, mert fáj neki? Vidd el orvoshoz, és kérj vizeletvizsgálatot. Bár ha nem akar pisilni, akkor nehézkes, az lenne a legjobb, ha ott meg tudná nézni a doki tesztcsíkkal. Vagy nézd meg mennyibe kerül a tesztcsík és nézd meg gennyes e a vizelete.

2011. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is volt ilyen baja és mondta is, hogy fáj. Kétszer adtam neki nurofen kúpot és az kihajtotta belőle. Először iszonyat kemény volt neki a kakija nagyon szenvedett, aztán még 4X kakilt egymás után. Valami biztos megfogta neki a hasát és fáj ha nyomja. Az én fiam se akart pisilni se a végsőkig visszatartotta én is adtam rá pelust de nem pisilt abba se.
2011. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó 3-ótoknak köszönömű!!

tegnap ujra kupot kellett neki adni,szegénykém írtóra sírt és megszenvedett vele, még a pelusba se volt hajlandó, letépte magáról, majd végül a bugyiba, de nem érdekel, csak hogy kijött!! Ez volt a 3. ilyen kemény kaki, bízom benne, hogy már most lágyabb lesz, folyamatosan,a dom neki a rostokat, ma veszek barna kenyeret.

A Laveolacból kávés-,teás- vagy evökanálnyit adtál??

És képzeljétek ma ujra felült a wc-re. Még csak 2x volt pisi,de haladás.

Azon én is gondolkoztam hogy lehet megsérült, mert a pancsi is 3 perc a fél óra+könyörgés, hogy kijöjjön a vízböl.de nem nagyon engedi h megnézem. Eröltetni nem akarom.

A Nurofen kp nem csak fájdalom csillapító?? A kakáláshoz is jó?? Mi glicerinessel próbálkozunk!

Még 1x köszönöm!!

2011. júl. 15. 15:13
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

off

Ne haragudj kedves kérdező, de ez mellett nem tudok szó nélkül elmenni.

Az első válaszolónak miért nem köszönöd? maximálisan jó, hasznos választ írt, és még a te kirohanásod ellenére is továbbra is nagyon kedves volt hozzád, és segíteni akart, ráadásul szakmabeli!

szóval azt hiszem a minimum az lenne felé, hogy köszönöm!

2011. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azért adtam nurofeneset, hogy ne fájjon neki, szerintem ha egyszer-kétszer adod nem lesz gond belőle, amúgy meg fájdalma is van. Reméljük hamar túl lesztek rajta és minden a régi lesz!
2011. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!