Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem beszél még a 17...

Miért nem beszél még a 17 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Csak babanyelven hadovál, ha akar valamit, akkor rámutat odavezet. De semmi értelmeset nem mondott még. Sok mindent megért, rövid utasításokat végrehajt. Kezdjek aggódni?
2014. febr. 1. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak mert másnak a gyereke 1 évesen már beszélget, az nem jelenti azt hogy minden gyerek ilyen!!Sőt!Elmondom neked, ha 3 éves koráig nem szólal meg, akkor kezdj aggódni.Én lányom 2 éves koráig csinálta ezt mint a te lányod..most múlt a hónapban 3 éves, és le se lehet lőni..vissza sírom a "nem beszélek" időszakot, mert most meg non-stop nyomja a dumát, ha kell ha nem!Még egy értelmes 2 mondatot se tudok párommal úgy váltani, hogy ne szóljon bele...
2014. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De aranyos lehet :)Tudom, hogy nem szabad más gyerekét alapul venni, de olyan sz.rul esik, ha az emberek megkérdezik, hogy miket mond már a kislányom, és utána hüledezve nyugtázzák, hogy még semmit sem mond :( Utána pedig jönnek "az én gyerekem szuperokos, de biztosan a tieddel sincs semmi gond" kezdetű mondatok. Tényleg nem kell aggódnom/szakemberhez vinnem?
2014. febr. 1. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
tényleg nem :) bölcsiben dolgozom... 20 hónaposan szoktak hozzánk jönni a gyerekek... nagyon ritka ha akkor már beszélnek... volt aki semmit nem mondott, volt aki 1-1 szót... jól mondta az első, 3 éves korára kell megtanulni beszélni :) viszont ha egyszer beindul, ne félj napról napra egyre többet fog beszélni :) mondj sok verset, énekelj neki sokat... és nem azért mert énekelnie meg verset kell neki először rögtön mondania, hanem az jobban leköti... jobban odafigyel rá és hamarabb veszi rá magát a beszédre :) youtube-on sok gyerekversike van ahol mutogatni is kell hozzá... ezeket rettenetesen szeretik.. aki meg mondja neked h "bezzeg az én gyerekem" egyik füleden be másikon ki... semmit!!! nem jelent nagyobb korában ki mikor tanult meg beszélni... :)
2014. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, most kezdek megnyugodni! Rengeteget mesélünk, énekelünk, mondókázunk. Nagyon szereti, és tényleg nagyon figyel :) Ha már elkezdek egy mesét, hozza a hozzá tartozó mesekönyvet, a kezembe adja, és beül az ölembe. Akkor türelmes leszek :) Köszönöm a segítségeteket!
2014. febr. 1. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyan... Semmi baja, nyugalom. Tankönyv szerint lányoknál akkor kell ezzel orvoshoz fordulni, ha 24 hónapos korukig nem mondanak 20-30 szót.
2014. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(Ja, és hogy lásd mennyi idő ez a 7 hónap, ami addig van: az én lányom ugyan mondott szavakat eddig is, de 20 hónaposan egyik hétről a másikra robbant a beszédfejlődése, és azóta kb. 100 szót használ helyesen. Elvileg 18-20 hónapos korukban ugrik valami a fejükben, és be sem áll a szájuk - tudom, hülyén fogalmaztam meg, a férjem a neurológus, én csak így tudom leírni.)
2014. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De jó! Egyre nyugodtabb vagyok :) Köszönöm!!
2014. febr. 1. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél évesen 3 szót mondott, utána kezdte mondani a szavak első szótagjait. 2 éves elmúlt amikor először mondta, hogy Anya, attól kezdve viszont rögtön mondatokban kezdett beszélni, és értelmesen, meg volt nála minden hang. Sosem volt beszédhibás. Nagyon változó mikor kezdenek el beszélni, szerintem se aggódj miatta.
2014. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!