Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adatott már be valaki Nimenrix...

Adatott már be valaki Nimenrix oltást a gyerekének?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos szerint ez a legújabb agyhártyagyulladás elleni védőoltás, ami a betegség több változatával szemben ad védettséget, mint az eddigiek. Adatta már be valaki a gyerekének? Nem volt gond vele?
2014. febr. 9. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A férjem neurológus, emiatt sokszor találkozik agyhártyagyulladással. Fontos tudni, hogy nagyon magas százalékukat NEM meningococcus okozza, így az ez elleni védőoltás nem a leggyakoribb törzsekkel szemben hatásos. Ezen a változaton picit vacillálunk, egyelőre a nem felé hajlunk mindketten, ő is, én is. Egyrészt feleslegesnek érezzük, másrészt meg az ördög nem alszik. Bocsi, hogy nem tapasztalat, de hátha más okosabb lesz...
2014. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaa, persze a lényeg maradt le: pontosan ugyanolyan a mellékhatások előfordulásának gyakorisága ennél, mint a többi men. vakcinánál. Mi éppen ezért is töprengünk nagyon-nagyon, mert 2 negatív végkimenetelről is tudunk, és mivel a lányunk a kötelező MMR-t is megsínylette, tartunk tőle.
2014. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az MMR az én kislányomat is kikészítette, nagyon magas láza volt 3-4 napig, a kiütések is megjelentek. Taknyolás nem volt, hála az égnek. Azt mondta a doktornő, hogy biztosan azért, mert az MMR-ben élő legyengített vírus van, ugyanúgy, mint a Rota elleniben, amitől szintén dög beteg lett a kislányom :( A többi, elölt vírust tartalmazó vakcinától egy kis hőemelkedésen kívül semmi nem volt. Ez a szer is elölt baci, ebből gondolom, hogy elvileg nem kéne mellékhatást produkálnia. Beadatni mindenképpen szeretném, mert az agyhártyagyulladás egy nagyon veszélyes betegség. Nem bocsátanám meg magamnak, ha ezen múlna a dolog. Tudom, hogy a "B" típusú ellen nincs oltás, de a többi ellen van. A bárányhimlő ellenit lehet, hogy én sem fogom beadatni, de ezt szeretném.
2014. febr. 10. 10:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező?

Beadatdad gyermekednek a Nimenrix nevű oltást? Milyen tapasztalataid vannak velel kapcsolatban?

Nekünk is most lenne esedékes, kicsit félek tőle azért kérdezem.

Köszönöm szépen.

2016. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!