Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő babák/kisgyerekek...

Rossz evő babák/kisgyerekek anyukái, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mai nap kb 8 kanál leves és 2 falat virslit evett a 21 hós kisfiam, bármivel próbálkozom semmi nem kell neki. Most csemege kukoricát eszeget, de azt is megunja mindjárt, komolyan már a sírás kerülget. Valami étvágyhozó, ami bevált nektek? Eddig sem volt valami nagy evő, de most 2-3 napja szinte semmi nincs, ami jó lenne neki..:-(

2014. febr. 10. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki olyat amit szeret, ha pl gyümölcsöt szereti akkor azt, ha a tésztákat, próbálkozz azzal, de ne idegeskedj, ha nagyon éhes, úgyis enni fog, előbb-utóbb túl lesztek ezen a rossz étvágyas időszakon. Nekünk is voltak ilyenek, de mostmár a lányom majdnem többet eszik mint én:-)
2014. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
megpróbálkozhatsz étvágy fokozóval a gyerekorvos vagy a védőnő biztos tud ajánlani e sok gyereken nem segit. Sok rossz evő gyerek van. Én is az voltam kiskoromban volt hogy 1-2 napig semmit nem ettem csak kakaót ittam, édesnyám egy idö utén nem aggódott mert mindenki mondta neki hogy a gyerek nem hal éhen önszántából,ha éhes szólni fog, kinálni kell és ha éhes eszik. Elhiszem hogy idegölő de ha rágörcsölsz mégjobban mékevésbé fog enni mert érzi rajtad az ingerültséget. Tudom nem könnyű ezt tenni, de gondolj arra éhen nem fog halni magától ez biztos és sok gyerek felnött igy is.
2014. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
B12 vitamin étvágyfokozó vitamin. Nem tudom adható-e ekkora gyereknek meg hogyan. Érdeklődj róla hátha ez segítene.
2014. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem nem túlaggódni, voltak már ilyen rossz periódusok, ha lehet így mondani, mert az egész evése onnantól, hogy nem szopizik (9hós kora óta) egy katasztrófa. De néha túltesz önmagán, és 30 hkm-ként nehéz így vele, és az aggódás ugye..
2014. febr. 10. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vitacolan vitamin 1 éves kortól adható, a fiam 1,5 éves neki bevált, igaz majd fél üveg fogyott el mire éreztem a hatását, azóta eszik rendesen 1 hónap alatt több mint fél kg hízott is!
2014. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tápszert tejitalt stb csökkentsd ha kap, adj helyette vizet és rendes ételt, gyümölcsből zöldségből, fasirtból stb formázz vmit a tányérba, bohócfejet, állatkát, stb. És főleg ne görcsölj rajta.
2014. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szintén zenész, megpróbálok ezért én is hozzászólni :) Kislányom ugyanígy 21 hónapos, hullámokban eszik vagy jól, vagy kb semmit-mindent kipróbáltam, az összes vitamint, volt, hogy 2 napig nem kapott mást ha nem ette meg amit főztem(tudtam, hogy szereti, nem volt beteg stb), de én előbb feladtam mint ő...Végül az vált be amit itt írtak, hogy egye amit szeretne, ha nem kéri nem erőltetem, de kiflit általában elfogad, így van a hasában valami..Ebédre imádja a leveseket, ezt is levesbetéttel, vagy rozsos kiflivel kapja, másodiknak valami könnyű, amit szintén elnyammog, hagyom, hogy a szendvicset szétszedje, és ha nem kell neki más, pl csak a paprika egye azt...Ma vacsorára, kizárólag zöldséget evett, a kenyeret eldobta...Én mindig adok kakaót reggel, meg este, mert abban van minden ami kell mondják, ha már ilyen szélsőségesen eszik..De kizárólag akkor kapja meg mielőtt evett, legalább pár falatot, tehát nekünk nem kakaóval indul a nap...Mivel nem bír megülni,unja az evést sokszor, hagyom, hogy pl a szendvicsét, sétálgatva egye... Összességében nem erőltetem, nem tömöm, kicsit lazábbra vettem a figurát, azóta ő is szívesebben kóstolgat, hogy látja , hogy nem vagyok sík ideg...Ha eszek valamit mindig megkérdem kér e...Jó a gyümölcslé délelőtt, az kicsit savas, étvágyat csinál..Van mikor nem akar meginni, de kiskanállal elfogadja..Ja még valami ha nem leves van ebédre, úgy készítem el a kajáját, hogy lássa mit eszik, és ő választhasson, pl külön hús, krumpli, zöldség...Szeret már kanállal is eszegetni...Esetleg adj neki...Ha semmi nem válik be, akkor előveszek egy könyvet, amíg lapozza, én etetem... Tudom, hogy ez egy jó evő baba anyukájának abszurd, de van olyan, hogy már fejen is állnál, csak, hogy egy kicsit egyen, főleg ha vékony is...Én megértelek teljesen, kitartás!!! Előbb utóbb változik, talán majd elmondja később mit enne szívesen...
2014. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!