Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan vizsgálat vagy...

Van olyan vizsgálat vagy módszer, amivel meg lehet állapítani, hogy egy gyerek valójában jobb vagy balkezes-e? Lejjebb is van.

Figyelt kérdés

elnézést előre is a buta kérdésemért.

a napokban és az elmúlt hetekben sok olyan kérdésről olvastam, hogy a babák szopizzák az ujjukat. És többnyire olyanokról hallottam, vagyis inkább csak ilyenről, hogy amelyik baba a bal kezén lévő ujját szopizza, az balkezes, ha jobbot, akkor jobbkezes.

Én is a jobbot szopiztam és jobb kezes lettem. A testvérem a balkezén, ő balkezes lett.


a lányom a balkezén lévő hüvelykujját és jobb kezes. De mi van, ha ez így nincs rendjén? néha beveszi a bal kezébe is a kanalat és azzal eszik.


nem szeretném, ha későbbiekben iskolákban bárhol, a tanulás terén problémái lennének, mert nem tudott kiteljesedni azáltal, hogy nem azt a kezét használja, amit valójában "kellene"



2014. febr. 12. 13:47
 1/10 anonim válasza:
Várd ki a végét , és azt hogy ő döntse el és ne te , melyik a szebbik keze . Ne félj , megmutatja.
2014. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt ez lassan alakul ki. Van akinek marad, van akinek változik. Ahogy növekszik, egyre nagyobb eséllyel meg tudod nézni, melyik kezével nyúl a játék, evőeszköz, ceruza után. Nincs ilyen, hogy "kellene". Engedd, hogy maga válasszon, tedd elé a kanalat, és majd elveszi valamelyik kezével, ha kényelmetlen neki, átrakja a másikba. Másrészt vannak már balkezes eszközök is, az sem lesz olyan nagy gond.
2014. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én a bal kezemet szoptam és jobb kezes vagyok ;)


amúgy van ilyen vizsgálat, mi voltunk. illetve egyéb dolog miatt voltunk vizsgálaton és ezt is nézték.


de önmagában azzal nincs baj, hogy 2 kezét használja és még maga se tudja melyiket kéne. azzal van a baj, ha a szülő/óvónő/tanár rászól, hogy a másikat használja. ezt azért könnyű kivitelezni, ne szólj neki, és majd kialakul

2014. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk egyenlőre úgy van, hogy a lányom a jobb hüvelykujját szopizta és jobb kezes lett, a fiam a bal hüvelykujját szopja és egyre inkább úgy tűnik, hogy ő is jobb kezes lesz. Mikor észrevettem, hogy csakis kizárólag a bal ujja kell neki, akkor direkt figyeltem, hogy középre tegyem a kanalat, hadd döntse el, melyik kézzel fogja meg, ill a ceruzánál is. Először szinte mindent bal kézzel csinált és bár még most sincs kialakulva nála teljesen (3 éves lesz), de egyre inkább preferálja a jobb kezét.
2014. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, hogy 3 éves már
2014. febr. 12. 14:26
 6/10 A kérdező kommentje:

ahogy visszaemlékszem, szerintem rá lett erőltetve picit a jobb kéz használata, mert nem tudott sosem dönteni. (evés, ami nagy nehézség volt neki, még most is, mert nem szeret enni) Ceruzánál is hol ezzel hol azzal fogja. Nem erőltetem, de akkor figyelni fogom.

nagyon aggódom, mert nálunk a családban mindig a jobb kezébe tették a kanalat, amikor pici volt. Én inkább etettem még, mert sosem evett nagy mennyiségeket.

most már eszik maga, de hol ezzel, hol azzal.

annyira restellem, hogy bekavartunk, nem csak az anyósom, hanem én is szerintem :(( segíteni akartunk és helyette döntöttünk

2014. febr. 12. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

még ezt se tartom soknak, hisz a gyerek majd cserél ha kényelmetlen. ez még nem rákényszerítés....


tegye keresztbe a két kezét, az a keze van felül amelyik a domináns, kulcsolja össze az ujjait- a domináns kezének a hüvelykujja lesz felül.

álljon eléd úgy, hogy a kezei az oldalánál vannak. adj neki valamit, hogy vegye el.

álljon eléd így és kérd meg, hogy lépjen előre, szintén a domináns lábbal fogja tenni. üljön törökülésbe, amelyik lába felül van...


enyémnek 2 ilyennél bal kéz volt, a többi jobb, így jobbkezességet állapítottak meg nála, de azt mondták 6 éves korig még alakulhat.

ő pl. úgy rajzol egy embert, hogy jobb kézzel megrajzolja a fejet-testet és a jobb oldali szerveket, testrészeket, majd átveszi a ceruzát a bal kezébe és azzal rajzolja meg a bal oldali fület, szemet, lábat, stb :)

2014. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De most még mindegy, csak hagyd. És ha kétszer kijön a jobb és háromszor a bal? Majd kialakul magától. Egyre többet kell hagyni manipulálni, gyöngyöt fűzni, gyurmázni, rajzolni, csak figyeld. 5 évesen térj vissza a vizsgálatra.
2014. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 évesen volt ilyen vizsgálaton. Jobboldali dominancia van minden téren (piciként a jobb kezét szopizta) viszont 5 évesen úgy rajzolt X-et a pszichológusnál, hogy a balra eső vonalakhoz a bal kezét használta. Most 6 és fél éves, jobbkezes.
2014. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
letezik ketkezesseg is, elo pelda vagyok ra, meg apum felol az egesz rokonsag. Jobbal irok, mert azzal kellett suliban, azt gyakoroltam, de tudok ballal is lassabban. Siman megetetem a lanyomat bal kezzel, vagy vasalok ha kell, es meg sok mindent
2014. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!