Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vissza vigyem a lányom az...

Vissza vigyem a lányom az orvoshoz? Milyen orvoshoz vigyem? Mit csináljak vagy adjak még neki?

Figyelt kérdés

4éves kislányommal hétfőn voltam a háziorvosnál,mert fojtó köhögési roham jött rá minden este. Két éjjel volt hogy hányt is e miatt. Vettem neki rá izlandi zúzmót,még a hétvégén.

Azt mondta a doki hogy jó és adjam neki tovább meg kálciumot is. N is írt fel semmi mást neki. Meg is kaptuk az igazolást,hogy hétfőn mehet oviba. Már szerdán engedte volna csak én mondtam hogy legyen már egész héten itthon!

A köhögése javult valamit most már nem olyan "erőszakos"de nappal elég csúnyán hurutosan köhög. Vettem még neki ambroxolt és kinder luuf balzsamot,meg csináltattam a patikában sóoldatot.



2014. febr. 14. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a fiammal, hányásig tartó köhögési rohamok, nem mert aludni, borzasztó volt. Szintén volt izlandi zuzmó, meg köptető meg luuf balzsam. Nem volt elég. Mi a végén sokadik orvosnál kötöttünk ki, arcüreg gyulladása volt, annak ellenére, hogy az orrából nem jött semmi (kórházi körülmények között se). Én megmutatnám megint, hogy nem javult.

Nálunk a megoldás a Fluimucil köptető+többféle orrcsepp+inhalátor volt.

2014. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És milyen orvoshoz vigyem? Fül-orr-gége vagy tüdő? Én nem igazán szeretem az orvosunkat,sajnos elég felszínes!
2014. febr. 14. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedek 15 éve sajna telenként.Most nagyon elhuzodott ez,egy jo adag megfázással kombinálva,nem mulik már december eleje óta(3 féle antibio és kb. 4 féle köhögésre valo gyogyszer se segitett,inkább rontott rajta),kezdődő asztmát állapitottak most meg,az asztma gyogyszerek hatására most kicsit jobb volt,de ujra elöjönni látszik.Tüdőgondozóban voltam,egy honap mulv kontroll.

Tudom mennyire rossz ez,mert dolgozni se tudok,és aludni se rendesen,csak pár órákat.Én is sokszor hányásig köhögök annyira ingerel.

Nem ijesztgetni akartalak,csak leirtam.

(most nekem is hurutos a köhögésem és baromi náthás is lettem)


32/N

2014. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyerek fül-orr-gégészetre sem kell beutaló, azonnal vidd.

Az én kisfiam ilyenkor középfülgyulladásra hajlamos, ha fájlalja a fülét, én már egyenesen oda szoktam vinni.

Mégiscsak ő a szakorvos :)

2014. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi majdnem mindig szakorvosnál kötünk ki (én döntésem, nem a gyerekorvosé), én FOG-hoz vinném egyből. (1.voltam)
2014. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mi is ezzel vagyunk itthon.

Ha a dokid felületes, akkor fül-orr-gégére vinném, nem kell beutaló, bár ez ami most van, egy hörghurut, tehát jó lenne, ha meghallgatná a tüdejét egy normális doki, mert felén pl. felének hörghurut, de a másik felének tüdőgyulladása van!!


Ha nincs láz, csak a köhögés, meg némi takony, akkor én ezt teszem, és a doki is ezt mondta:


-NAPPALRA:

-reggel, és du.alvás előtt hurutoldó(én a Rinatiolt "szeretem")

orrcsepp(nasivin, és tengervízes)

sok szellőztetés, erre a hideg pára a jó



-ÉJJELRE:

-hűvösre szellőztetett szoba, és éjjel még plusz szellőztetés, oldalt fekvés, és a mellkast is megemelve aludjon(én egy összehajtogatott plédet teszek a párnája alá.

-fenistil csepp, és köhögéscsillapító(Sinecod csepp)


amúgy méz töményen, és konkrétan mentolos cukor(nekem megeszi a Halls világoskéket, de negro, vagy mentos is jó) kizárólag ülve elszopogatva.

a menta kitágítja a hörgőket, jobban tud levegőt venni, és a cucc is jobban kijön...



Jobbulást!

2014. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is hörghurut volt egy kis tüdőgyulladással. Hasonlóképpen kezdődött majd javult, majd ujra rosszabb lett. Egy mellkasi rontgen sem ártana.
2014. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!