Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét után tilos...

Orrmandula műtét után tilos cumizni?

Figyelt kérdés
3,5 évesemnek lesz nemsokára műtétje és nagy cumis, igaz csak alváskor kapja meg vagy ha nyugtalan. viszont azt mondták műtét után nem szabad nekik cumizniuk még hetekig sem? mit tegyek? hogy szoktassam le őt, pár hét alatt. Próbáltuk eddig elvenni, de nem ment. félnék nagyon megviseli a műtét plusz hogy nem is cumizhat. hogyan vegyük el tőle? hagyjuk napokig sírni?
2014. febr. 15. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Másképp nem megy. El kell venni, és hagyni kell, hogy sírjon egy ideig. Valamivel érdemes helyettesíteni a cumit. Ösztönözni, hogy leszokjon róla.
2014. febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
El kell "hagyni" valahol. Biztos siratni fogja 1-2 napig, de ez itt most muszáj helyzet!
2014. febr. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak tavalyelőtt vették ki az orrmanduláját, majdnem 3 éves volt.

Nekünk azt mondták, ha van cumi, rongyi, feltétlenül vigyük, mert műtét után bármi megengedett, nyilván, ami nem veszélyes, csak lehetőleg ne sírjon. Mert a sírás viszont veszélyes.

Úgyhogy már az őrzőben cumizhatott félbódulatban, ahogy kivették a tubust, nem volt hányingere, nem fuldoklott, odaadhattam neki a cumit. Az alvósállatot a műtőbe is bevitték vele.

2014. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tavaly agusztusban műtötték az akkor 3 éves fiamat!Senki nem mondta nekünk előtte hogy a műtét után 1 napig nem lehet cumizni így mi vittük és még akkor nagy cumifan volt a gyerek!Amikor kihozták a műtőből és hát sírt picit gondoltam odaadom neki a cumikáját hátha megnyugszik, a doki meg a nővérkék rámszóltak hogy nem lehet a vákum miatt ami ugye a szívja a cumit fennáll és a friss seb bevérezhet!Kb fél óráig sírt a cumikájáért de szerencsére ő saját fülével hallotta a dokiktól hogy nem lehet és mondogattuk hogy tudod azt mondta a doktornéni hogy nem lehet és beletörődött és SOHA TÖBBET NEM KÉRTE A CUMIJÁT!!!
2014. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) próbálunk akkor gyúrni arra hogy elhagyja a cumit.
2014. febr. 16. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi nem idetartozik. nektek mikor lesz orrmandulaműtét? nekünk 26-án. mi miatt veszik ki a mandulát?
2014. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a dokinéni azt mondta ha lemegy az influenza vírus,ki kell venni. Kérdeztem nyáríg húzhatjuk e,de nem,azt mondta március mert addig nem gyógyul meg a lányom teljesen. Ő sokat betegeskedett, 2-3 hónapja állandóan szortyog,a szája mindig nyitva,azon veszi a levegőt, s pár hete sokkal hangosabban is beszél. Most is beszedett egy adag antibiotikumot,s pár napra rá megint náthás lett. Ennek két hete. Azt mondta a dokinéni, nagyon nagy már az orrmandulája,emiatt nehezen is ürül a váladék, újra felülfertőződik. Nagyon szorítok nektek, írd majd meg mi volt,sok erőt hozzá.
2014. febr. 17. 00:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi :) Kell is hozzá. Nálunk is az állandó betegeskedés miatt kell műteni. 2012-ben télen is ez ment. Idén meg már tényleg sok ami ment. December közepétől január végéig 4 antibiotikum (mindegyik más féle). Kisfiamnak sajnos mindegy volt,hogy oviba van,vagy itthon,mert míg itthon volt egy hónapig akkor is 3 antibiotikumot szedett. Saját magát fertőzte vissza. Ami szintén okot ad az orrmandulaműtétre,hogy télen-nyáron köhög,tehát ez már nem betegség miatt van :( Jövő héten már műtik, legalább utána reménykedünk hogy jobb lesz mint volt. Nálatok nincs is időpont még műtétre?Hol lesz a műtét?Nekünk Debrecenben.
2014. febr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én nyíregyházi vagyok :) nincs még időpont, egyenlöre várjuk szerdán mit mondanak a tenyésztésre. Azt mondták ha meggyógyul menjűnk vissza. Nem tudom kilábal e ebből a szörcsögésből. Márc. elején keresem fel a dokit,s egyeztetünk. Mindenképp írd meg veletek mi volt,vagy itt,vagy pribe.
2014. febr. 17. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!