Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek jó gyermeknőgyógyászt...

Ismertek jó gyermeknőgyógyászt Sopronban, Szombathelyen, Győrben vagy Budapesten?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányomnak ismét összenőttek a kisajkai. Egy éve a Péterfyben Dikó Mariann pár másodperc alatt szétválasztotta, egy darabig jó is volt, de egyik napról a másikra újra összenőtt. Sajnos az ő rendelése megszűnt. Ő mondta, hogy ha egyszer újra összenőne mindenképp azonnal forduljunk orvoshoz hogy szétválassza. Sajnos itt a lakóhelyünkön ezt nem teszik meg sem a magán, sem a kórházi gyermeknőgyógyászati rendelésen, így olyan orvost keresek aki biztos kezeli a kislányom, hogy ne utazzunk feleslegesen. Előre is köszönöm!
2014. febr. 18. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Mi hozzá jártunk ezzel a problémával, Budapesten rendel.


Mikor először voltunk nála, akkor annyira össze volt nőve a lányomnak is, hogy szét kellett választani, mert zavarta a pisilésben, úgyhogy szétválasztotta rögtön. De mivel nagyon össze volt nőve, ezért nem tudta a felső, csikló felőli részen szétválasztani rendesen, azért azt mondta, hogy amennyiben a krémtől nem válna szét, akkor a kontroll alkalmával majd beérzésteleníti és bemetszi.

10 napig kellett hámosítani, hogy újra össze ne tapadjon a szétválasztás mentén, majd egy hónapig Ovestin krémmel kellett esténként bekenni, mivel az összenövést hormonhiány okozza. Egy hónap múlva volt kontroll, a még összenőtt részeket a krém szépen oldotta, szétváltak úgyhogy nem kellett ismét szétválasztani, vagy bemetszeni. Aztán még egy hónapig heti 2x be kellett szintén kenni neki. Azóta pedig este fürdésnél kicsit szét kell húzni, mert ha esetleg kezdődne megint, akkor azt mondta, hogy ennyitől szét is pattan még kezdetben. De egyébként a hormonos krém a legbiztosabb megoldás, a szétválasztás sajnos sokszor nem elég. Én is olvastam itt, hogy akinek csak szétválasztottál, sokszor visszanőtt.


Úgyhogy nem tudom milyen fokú az összenövés, én a magam részéről ha csak kicsi lenne, nem is futnék egyből orvoshoz megint (az én lányomat legalábbis nagyon megviseli bármilyen dokihoz járás), hanem elkezdeném megint a krémmel kenni (recept nélkül kapható egyébként), szerintem attól pár hét alatt szét is válna....

2014. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia! köszönöm szépen a válaszod!

Sajnos már megint teljesen össze van nőve, pisilni még tud, mondjuk nem tudod hogy, de a lényeg hogy tud.

Mi is kentük az ovestinnel, és mindent úgy csináltunk ahogy a doktornő mondta és mégis...:-(

utána is kenegettem vele, meg a vitaminnal felváltva, mert volt hogy segített, de most semmi:-(

2014. febr. 18. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha meg is gyógyult, akkor is naponta többször húzogass végig egy fültisztító pálcikát a punciján a szeméremnyílásnál, hogy megakadályozd az újabb összenövést.
2014. febr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
naponta többször? igen lehet ez lenne a megoldás... de egy két és fél évessel? amikor még este is háromemberes művelet :-(
2014. febr. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!