Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol több gyermek is van,...

Ahol több gyermek is van, feltétel nélkül és egyformán szeretitek mindegyiket?

Figyelt kérdés

Anyósomék nem túl jó példa, 3 gyerekük közül egy kedvenc, másik semleges, a férjem pedig a kitagadott, most már nem is beszélnek egymással. A férjem a legidősebb, mindig ő volt a lázadó, a másik kettő az engedelmesebb típus.

A sors kísértetiesen ismétlődik. 3 gyerekünk van, a két kicsi még nagyon aranyos, a nagyobbik már kezd kamaszodni.

Nem akarok az anyósomék hibájába esni, vagyis én nem is fogok, mert imádom mindhármat, akkor is amikor rosszak, de a férjem hajlamos arra, hogy különbséget tegyen, és a tettei alapján ítélje meg a gyerekeit.

Pedig feltétel nélkül kell szeretnünk őket. Ti hogy gondoljátok? Hogy csináljátok?

Nem akarom, hogy az enyimek felnőve vitatkozó és civakodó, féltékenykedő felnőttek legyenek, és hogy megkülönböztetést érezzenek a szülői szeretetben!!!



2014. febr. 21. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
hazudik aki azt mondja, hogy egyformán szereti a gyerekeit (mondjuk a férjed esetében elég extrém az eltérés)
2014. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk most jön a negyedik. Nem vettem észre sem magamon sem a férjemen, hogy máshogy szeretnénk valamelyik gyerekünket.


Kisfiúk 4,5 és 3 évesek, kislány 1,5 éves. Áprilisban érkezik a legkisebb, aki szintén kisfiú lesz.

2014. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 1-es: pedig én egyformán szeretem a gyerekeimet, és nem hazudok!
2014. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is volt hasonló... de nagyon megváltozott, mire felnőttünk. Most én vagyok a "sztár", mert itt vannak az unokák, ez azonban az ő érdemük. De még mindig csalódás vagyok, mert amit én csináltam az sose volt elég jó, mert nekem többet meg jobban kéne. A làzadó, balhés tesómnak benőtt a feje lágya, jó munkája van és sikeres, ő a "büszkeség". A gyerekként favorizált tesó meg olyan pályát választott, ami kifordította magából, ìgy ő most már kb csak olyan semleges.
2014. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És ezt hogyan lehet elkerülni, amit pl. a 4-es írt. Hogy ne a tettei alapján favorizáljuk a gyermekeinket?

Mert úgy gondolom, hogy amíg picik ezt könnyebb, de ahogy nőnek és felnőtté válnak, úgy lesz egyre nehezebb.

A férjem családja sajnos extrém példa, kb. egy éve vesztek össze teljesen, azótanem tartjuk a nagyszülőkkel a kapcsolatot. Attól is félek, ez milyen nyomot hagy a gyermekeimben, hogy apa nem beszél a szüleivel, nagyiék nem kíváncsiak rájuk, csak a többi unokára stb.

Én igenis hiszem, hogy lehet egyformán szeretni, illetve egyforma mértékkel akkor is, ha az egyik aranyos és kedves, a másik meg rosszcsont és nap mint nap bosszúságot okoz.

Nálunk a középső lesz az apja természete. Már most kritizál és megmondja a véleményét, ha nem tetszik valami.

A nagyobbikat meg kenyérre lehet kenni. Már most előfordult többször, hogy a kisebbet úgy szidtuk, hogy bezzeg a testvéred...! Hát itt kezdődik a baj, ennek szeretném elejét venni...

2014. febr. 21. 11:08
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Gondolj arra, h te tetted azzá, ami lett. Te mutattad a példát. A te feladatod az, h megmutasd, megtanítsd, h különböző helyzetekben hogyan kell reagálnia. A gyerek mindig azzá válik, akivé te formálod.
2014. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

nekem van egy 3,5 éves álom gyerekem,kenyérre lehet kenni,teljesen vállaható gyerek,puszilgat,ölelget stb..és van egy 1 éves ördögfiókám.Hisztis,nyafog mindenért,semmi nem jó,képes azért sírni ha trüsszent egyet..de 100 jó babáért nem cserélném el!!!

Egyformán szeretem mindkettőt!

2014. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
62%

nem mondanam, hogy baj az, ha egy embert (legyen az a gyerekunk vagy sem) a tettei alapjan iteljuk meg, vannak olyan cselekedetek amikor hiaba a gyerekem, ha nem tudok azonosulni vele, akkor nem tudom feltelel nelkul szeretni! ha ezzel O tisztaban van, hogy tudja, hogy a szeretetemert Neki is tennie kell, akkor elkepzelni sem tudom, hogy olyan felnott valjon belole akivel ne tartsam a kapcsolatot!

... mondon ezt most konnyen, amikor 2 eves a fiam es 5 honapos a lanyom, es alapvetoen kulonbozik a szemelyiseguk, es picit maskepp szeretem Oket (nemukbol kifolyolag mas-mas szeretettel)...

2014. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

3fiam van, és mind a hármat nagyon nagyon szeretem. Nem tudom, hogy egyformán-e, talán mindet másért nagyon. De nem tudnék különbséget tenni közöttük, bármelyikért odaadnám gondolkodás nélkül az életemet is. :)

Férjemet és tesóját különböztették meg nagyon a nagyszülei. Férjem tesója volt AZ unoka, mert ő ezekre a nagyszülőkre-papár hasonlított, férjem pedig a másik nagypapára jobban, így őt nem is igen tekintették unokának. Annyira durva szerintem.

Nekem anyukámnak 5fiuunokája van- ebből 3az én gyerekem, 2 a tesómé. De mind az 5gyereket egyformán szeretik. MInd az 5-nek jártak az összes bölcsis-ovis-iskolás programjaira, nyílt napokra, anyák napjára stb. MIndnek mindig ugyanannyit adnak- túró ruditól elkezdve a nagyobb ajándékokig.

2014. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Nekunk van egy 4.5 eves ordogfioka kislanyunk, es egy 5 hetes nagyon nyugis kislanyunk. Mind a kettot egyforman szeretem. Idosebb kislany hiaba ordogfioka attol meg nagyon szeretem, pedig soszor ki tud hozni a sodrombol. nem szeretnek kulonbseget tenni koztuk. En is ugy nottem fel ahol tesom volt a kedvenc mert anyu fius anyuka. Igaz mara ez eltorpult es anyu sokat segit.
2014. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!