Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol több gyermek is van,...

Ahol több gyermek is van, feltétel nélkül és egyformán szeretitek mindegyiket?

Figyelt kérdés

Anyósomék nem túl jó példa, 3 gyerekük közül egy kedvenc, másik semleges, a férjem pedig a kitagadott, most már nem is beszélnek egymással. A férjem a legidősebb, mindig ő volt a lázadó, a másik kettő az engedelmesebb típus.

A sors kísértetiesen ismétlődik. 3 gyerekünk van, a két kicsi még nagyon aranyos, a nagyobbik már kezd kamaszodni.

Nem akarok az anyósomék hibájába esni, vagyis én nem is fogok, mert imádom mindhármat, akkor is amikor rosszak, de a férjem hajlamos arra, hogy különbséget tegyen, és a tettei alapján ítélje meg a gyerekeit.

Pedig feltétel nélkül kell szeretnünk őket. Ti hogy gondoljátok? Hogy csináljátok?

Nem akarom, hogy az enyimek felnőve vitatkozó és civakodó, féltékenykedő felnőttek legyenek, és hogy megkülönböztetést érezzenek a szülői szeretetben!!!



2014. febr. 21. 10:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jobban vagy kevésbé hanem máshogy más miért szereti az embere a gyerekeit.
2014. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok!


Nem tudom, hogy szeretheti-e egyformán az ember a gyerekeit, ezt majd ők elmondják, ha nagyok lesznek! Nem találjátok viszont furának, hogy szinte mindegyik hozzászólónak a saját vagy párja családjában van a megkülönböztetésre példa?? Mi pedig itt meg vagyunk győződve róla, hogy nálunk nem így lesz, de lehet hogy a nagyszülők is meg vannak arról győződve, hogy mindegyik gyereküket egyformán szeretik! Csak a régi generáció lenne rossz, mi pedig a jó?? Vajon ez az egyforma szeretet a gyerek szemszögéből tényleg egyforma? Majd elmondják ha megnőnek, de érdemes rajta elgondolkodni!

2014. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, hát ezen agyalok én is!!!

Mert lehet, hogy én úgy gondolom, egyformán szeretem őket, de valamelyik esetleg nem úgy érzi. És hosszú távon ebből lesz a baj, az eltávolodás egymástól...

2014. febr. 22. 14:28
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem amit tehetünk az annyi, hogy próbálunk minden tőlünk telhetőt megtenni és reménykedünk, hogy jól csináljuk. Hiszen nem ,csak az anyagi dolgokról van szó, abból minden gyereknek lehet pont ugyanannyit venni, de lehet hogy az egyik gyerek jobban fogja igényelni az összebújást, beszélgetést, míg a másik lehet nem ennyire megnyíló, de viszont látja, hogy anya a másik testvért többet ölelgeti... stb. Nem tudjuk , hogy melyik viselkedésünk mit vált ki és arról a másik gyerek mit gondol sokszor a gyerekek a legapróbb dolgokat is észreveszik pl: simogatás, és következtetést vonnak le, ez óhatatlan.
2014. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ez így van. Talán ezért kell harcolnunk, szüntelenül odafigyelve gyermekeink jelzéseire, hogy időben észrevegyük jelzéseiket, reakcióikat, igényeiket, lehet ezt jól csinálni, de tökéletesen úgysem sikerül, óhatatlanul lesznek hibáink, tévedéseink, de a felismerjük, hogy tévedtünk, még javíthatunk utólag. Sajnos anyósomék nem erre az útra léptek, és itt a végkifejlet a teljes haragtartás lett, amit nem kívánok senkinek...

Csak remélni merem, hogy a férjemmel mi okosabbak leszünk!

2014. febr. 23. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!