Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 és 8 éves gyerekeket elvinné...

5 és 8 éves gyerekeket elvinnétek egy temetésre?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 18:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

Van egy 5 évesem, őt nem vinném el.


8 éves tapasztalatom nincs.

2014. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
A nagyobbik lányom 5,5 éves. Nem vinném el.
2014. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagy trauma volt annak idején. Pedig már 7éves voltam. Én nem tudom vinném-e őket, ha van gyászmise arra igen. Ott el tudnának búcsúzni. Ha nincs, akkor max akkor, ha előtte beszélgettek egy nagyot. Lehet, hogy el lehet vinni ekkora gyerekeket, nálam szerintem az volt a baj, hogy nem beszélgettünk előtte róla.
2014. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én 7 éves voltam, amikor meghalt a nagypapám, nem vittek el a temetésére. Örülök neki.

Kislányom 4,5 éves volt, amikor a dédije meghalt, nem vittem el, pedig két éves koráig együtt éltünk, utána meg hetente mentünk.

Szeptemberben a dédipapa halt meg, akkor 5,5 éves volt, (mondjuk őt annyira nem ismerte), de nem vittem el.

10 éves kor alatt nem is fogom temetésre vinni.

Tudja mi az a halál, de nem elég neki az, hogy meghalt, akit szeretett, de ott a sok síró ember, anya is sír, meg apa is sír.

Szerintem ráér.

2014. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bár már valószínűleg nem aktuális a kérdés, de annyit hozzátennék, hogy egy temetés nem csak azért sokkoló, mert meghalt az illető, hanem látni azt a sok síró és jajgató embert, a fájdalmat. az ember erre egyszerűen nem készülhet fel lelkileg. sztem éppen ezért jó egy olyan temetéssel kezdeni, ahol érzelmileg nem vagy érintett vagy legalábbis nem annyira. látni kell a halált, hiszen az elkerülhetetlen és nem értek egyet ezzel az egész kíméljük a gyereket nehogy már azt higgye h a videójátékokon kívül is meghalhat az ember. ez persze emberfüggő, tesóm 6 évesen kiverte a hisztit, hogy el akar menni egy olyan ember temetésére, akit életében egyszer látott. elment, teljesen rendben van lelkileg, nem járattuk pszichológushoz, de nekem pl eszembe se jutott soha gyerekként h el akarok menni egyre is. egyet ne tegyél: soha ne titkold el ha meghalt valaki, mert akk nem fogja meggyászolni, később meg már nem tudja...
2014. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!