Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek változtassunk az...

Szerintetek változtassunk az esti rutinon vagy még belefér?

Figyelt kérdés

kisfiam 4 éves. este, elalvás előtt 2 pohár kakaót iszik meg olyan 3 hónapja. azóta vissza kellett adni rá a pelust éjjelre mert bepisil. előtte éjjelre is szobatiszta volt, majd 1 évig, de bejött ez a kakaózás, ráadásul korábban kell kelnie így nagyon fáradt este és nagyon mélyen alszik, fel se ébred rá ha bepisil...


egyébként ő nem tudja, hogy kap pelust éjjelre mert nem engedi, akkor teszem fel rá ha már alszik és reggel ébresztés előtt le is csempészem róla, de szinte mindig van benne pisi :(

nagyon el vagyok keseredve, hogy visszafele haladunk. a védőnő és orvos szerint ne foglalkozzak vele, jó ez így, még ráér 5 éves koráig, hagyjam, hogy beleszokjon az új rendszerben (többet dolgozom, így keveset vagyunk együtt), utána majd elhagyjuk a lefekvés előtti kakaózást (ez amúgy 4-5 deci...)


szerintetek várjak még a kakaó megvonással vagy ez nincs rendben 4 évesen?



2014. febr. 25. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

én tuti csökkenteném a kakaó adagot!!gondolj bele,még felnőttnek is marha sok 4-5 dl folyadék lefekvés előtt?amúgy hogy tudja meginni vacsi után?

Én 3 évesem vacsi közben/végén kap 1-max2 dl kakaót/tejeskávét,utána még kis bohóckodás az öcsivel míg megvetem az ágyat,WC,fürdés,fogmosás,mese szóval van ideje szólni elalvás előtt,ha még kell pisilnie, ha nem akkor bírja reggelig.

4-5 dl-től ő is bepisilne,ez nagyon sok szerintem!!

2014. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem óvatosan vond meg tőle.


Én elmondanám, hogy este már nem iszunk kakaót, mert rosszat tehet a fogainknak, és tudom, hogy nagyon szereti, ezért vezessünk be egy játékot. Kiteszünk a konyhában egy lapot a hűtőre, ráírjuk a napokat, és ha egy héten kigyűlik hét matrica a lapon (matrica járhat pl. azért, ha csak egy pohárral iszik lefekvés előtt, és utána fogat mos - hogy konzekvens legyen a sztori ;), akkor elmegyünk kakózni valahová vasárnap. Ha ez beáll, akkor megkérdezném, hogy mit szólna ahhoz, ha emelnénk a tétet, és ha lefekvés előtt nem iszunk cukrosat, akkor ha a hét végére kigyűlik a hét matrica, akkor beválthatja ezeket valamire.


Nálunk ez be szokott jönni. :)



DE nagyon nagy gond azért abszolút nincs, ne keseredj el.

2014. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem 4-5 dl kakaó nagyon sok lefekvés előtt.
2014. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én megbeszélném vele,hogy nem szabad ilyen sokat innia mert éjszaka bepisil. ezt kár volt titkolni előle.mert ha tud róla,akkor lehet hogy zavarná-és magától is kevesebbet akarna inni.

Az én lányom 3 lesz ő is rengeteget ivott alvás előtt-de nagyon szégyellte hogy szinte kifolyt reggel a pisi a pelusból.és elmagyaráztam neki ha kevesebbet iszik akkor nincs annyi pisi-igy szinte magától átszokott arra hogy csak minimálisat iszik

2014. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én változtatnék, két ponton is.

Ha korábban kel és este már nagyon fáradt, akkor hamarabb fürdetném és előbb tenném le aludni. A kakaót pedig semmiképpen sem lefekvés előtt adnám, hanem mondjuk uzsonna, de minimum a fürdés előtt.

Már nem annyira kicsi, megmagyarázhatod neki, hogy azért nem ihatja akkor a kakaót, mert bepisil éjjel. Ha kellemetlen neki a pelus, ez valószínűleg hatni fog.

De szerintem ez a lehető legrosszabb, ha "rácsempészed".

Sok sikert és kitartást kívánok!

2014. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es,bocsi,ez komoly??tényleg nem lehet motiválni mással egy gyereket csak azzal,hogy valamit kap,ha jól csinálja a dolgokat?

Szerintem egyszerűen szét kell osztani a mennyiséget,igyon mondjuk reggel is.Amúgy szerintem egy 4 éves értelmes már annyira, hogy meg lehessen vele beszélni,hogy nem kap annyi kakaót estére...

2014. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 lcs ***** válasza:
100%
kicsit szerintem is sok ez a mennyiség, lefekvés előtt nem szerencsés ennyit inni, mert nagy eséllyel pont mélyen alvásos időszakban lesz tőle pisi :( én lányom is iszik mindig lefekvés előtt, de már csak vizet. kakaót, tejet 6-7 körül, utána már csak víz, max tea, és közvetlen lefekvés előtt mindig pisilés, akkor is ha azt mondja nem kell, mert tuti jönni fog a pisi :)
2014. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 lcs ***** válasza:
illetve még annyit szerettem volna, hogy lehet kapni olyan bugyit, amiben van egy vastagabb frotír betét, ez bepisilés esetén annyit segít,hogy nem úszik a gyerek a pisiben, mégis érzi, hogy bepisilt, és mégsem pelenka van rajta, hanem bugyi :) mi ilyet használtunk, amikor az éjszakai leszoktatás volt pellusról :)
2014. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Bizonyára lehet máshogy is, egy jó kis családi kakaózás az én szememben jó ötletnek tűnt, főként, hogy különlegessé teszi azt az eseményt, ami most esti nyűg, kiemeli a hétköznapokból, fokozza a gyerek kompetencia-érzését, és az én tudásom szerint pozitív megerősítésként tartósan hathat. Én pszichológus vagyok, ilyen féle megoldási módszerekről tanultam, ezeket használom. Nem effektíve tárgyi jutalomról beszéltem, inkább intrinzik motivációnak látom ezt, de persze teljesen belefér, hogy neked ez nem szimpatikus.


Ötlet volt, nem muszáj megfogadni.

2014. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

tudom, hogy sok ez a mennyiség, azt is tudom, hogy emiatt pisil be, ezért kérdezlek titeket.

mivel 5körül érünk haza, uzsira nem tudom adni, de nem is az a gond, hogy ennyi kakaót szeretne meginni, hanem hogy lefekvés előtt teszi ezt, úgy elkeseredik ha nem adok neki :(


pelus rácsempészést meg azért csinálom mert nagyon a lelkére veszi ha bepisil, sír és szégyelli magát :( de hiába mondom, hogy a kakaó miatt van, csak kér még mindig egy pohárral :(


szerintem ösztönzés nem kéne, inkább lelkileg nem tudom, hogy hagyjam még neki egy ideig, hogy ez így menjen vagy szüntessem be. tényleg azt látom, hogy sokat számít neki ez a rituáléja amit kitalált :(

2014. febr. 25. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!