Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS. Hogyan tudnám kezelni a...

SOS. Hogyan tudnám kezelni a kisfiam hisztiét és engedetlenségét? (2 éves fiúcska, részletes okok lentebb)

Figyelt kérdés

2 hetenként járunk a másik nagyszülőkhöz, akik bármit megengednének neki. (pl. mert megtetszik a babának az öngyújtó, nem elteszik, hanem inkább megmutatják milyen szépen ég, vagy felhívják a figyelmét olyan dolgokra, amik veszélyesek lehetnek) A gond az, hogy én is ott vagyok és akkor a gyerek szemében én vagyok a rossz, mert nem hagyom az ilyesmit. Amikor hazajövünk pedig napokig borzalmasan hisztis és rossz, hiába magyarázok neki fél óráig, nem akarja megérteni mit miért nem úgy kéne, pedig előtte mindig rendesen viselkedett ha elmentünk valahova, akkor is. (a nagyszülőkkel hiába beszélem meg, nem véletlen gyújtotta kiskorában majdnem magára a függönyt a fiúk) Ha nem megyek vele, veszély fenyegeti, ha pedig igen, akkor teljesen kezelhetetlenné válik számomra a kisfiam. Hogyan tudnám a helyzetet kezelni?

A segítséget előre is köszönöm.



2014. febr. 28. 13:07
 1/9 anonim válasza:
Én nem hagynám, hogy az utánfutó irányítson! :D Miért nem ti hívjátok a nagyszülőket magatokhoz??
2014. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mármint a gyerek
2014. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Most bármit megengednének vagy megengednek neki?? Nem mind1
2014. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én lányom 22 hónapos,a hiszti életkori sajátosságuk ebben a korban,ha fejre állunk is hisztizni fog vmiért,amit ép nem tehet meg,ami neki tetszene,türelem,tereld el mindig a figyelmét hirtelen mikor rákezd a vergődésre,én felkiálltok pl:nézd,egy kismadár,ha pont kint vagyunk,vagy hasonló és már el is felejti mit akart az előbb annyira...
2014. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az öngyújtós eset már megtörtént, a nagyszülők nem nagyon jönnek, mert az nekik nagyon drága lenne, de ebben a kérdésben ez lényegtelen hol rontják el. Szerintem.
2014. febr. 28. 13:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az ő figyelmét nem nagyon lehet elterelni, eddig még működött egy idő után, de mióta lejárunk folyamatosan, azóta teljes hisztirohamban tör ki. :(
2014. febr. 28. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azzal van a gond,hogy megmutatják neki. Az én fiam is két éves, ő olyan,hogy ha megtalál valamit és kivesszük a kezéből,eltesszük, akkor csakazértis érdekli! :)

Nálunk a nagyszülők pont a gyufát "mutatták" meg neki. Meggyújtották,hogy lássa mi az, meg,hogy az ég, de apukám oda is nyúlt és úgy csinált, mintha nagyon megégette volna a kezét. Azóta nem is érdekli, ill.ha lát egy gyufát akkor mondja,hogy veszélyes.

Próbáld meg elmagyarázni a nagyszülőknek,hogy nem az a gond,hogy megmutatnak dolgokat a gyereknek, hanem,hogy éreztetni kell vele,hogy mi veszélyes és mi nem!

2014. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én is úgy gondolom, hogy meg kell neki mutatni mindent, ami érdekli, de azt is, hogy mi miért veszélyes.

ha tiltod, akkor még jobban izgatja, és előbb utóbb eléri azt a kort, hogy már hiába pakolsz el, magától is eléri, és meg ffogja nézni úgy, hogy te ne is vedd észre. Szóval ha azt akarod, hogy bízzon benned, akkor igenis hagyni kell, hogy megnézzen akármit, és rá kell szánni az időt a dolgok megismerésére...


sztem ez a hiszti nem a nagyszülők miatt van, hanem mert elérte ezt a kort, és te pedig elvárod, hogy ugyanaz a jó kisfiú legyen, aki eddig volt...de most nyílik az akarata, szóval kicsit vedd lazábbra a figurát, próbáld élvezni, hogy ilyen érdeklődő, ebből tanul, okosodik...


Ráadásul érezni, hogy gyűlik benned a harag a nagyszülők iránt is, ez nem jó, próbáljatok vmi kompromisszumra jutni...én megértem, hogy aggódsz, nagyon is, én is ilyen vagyok, nem is engedem a nagyikhoz egyedül, de ez az öngyújtó-láng mutogatás sztem nem gáz...:-)

2014. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismeretlen nálunk sem ez a jelenség. Nem is biztos, hogy a gyereket, ikább a agyszülőt kellene megnevelni. Amikor a gyerkőcünk hazajön a nagyszülőktől egy fél apos ott tartózkodás után olyan mint akit átprogramoztak.(2,5 éves) Nem bírunk vele...kell egy ap mire helyre tesszük. Ha valamire kíváncsi a gyerek én is megmutatom neki, de rögtön a veszélyére is felhívom a figyelmet mert akkor még megragad neki és aztán kínosan figyelek arra, hogy olyan magasságba tegyem, hogy véletlenül se kerüljön a kezébe.
2014. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!