Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves 1 hónapos lányom semmi...

2 éves 1 hónapos lányom semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra, várjak még nyugodtan? (részletes magyarázat alább)

Figyelt kérdés

Próbálgatjuk,de semmi esetre nem akarom erőltetni.

Egyrészt ha ráül a bilire, akkor erőlködik,hiába mondom neki hogy inkább lazítson,hogy jöjjön a pisi. Másrészt egyáltalán nem zavarja ha kaka vagy pisi van a pelusban.

Ami fura,hogy pár hónappal ezelőtt már legalább szólt,hogy anya bekakáltam,de már ez sem,sőt,menekül előlem,hogy ne kelljen pelust cserélni.

Itt a jó idő,próbálgatjuk azt is hogy nem adok rá pelust,de folyton összepisili magát,aztán vagy nem történik semmi csak megyünk átöltözni és összetakarítok,vagy még sírva is fakad tőle.


Annyi pozitívumot tudom mondani,hogy amikor beszélgetünk erről a kérdésről,és még a fejében van a téma,akkor néha utólag szól,hogy pisilni kell. Úgy értem,bepisil a pelusba,és aztán mondja,hogy pisilni kell.


Kakilásnál néha szól előre,hogy most kakilni fog,de nem akar a bilibe. Inkább mondja,hogy anya várjál most kakilok,és elvonul valahova,leguggol és a pelusba tolja.


Mint írtam,nem erőltetem,csak ajánlgatom neki a lehetőséget,és igyekszem sokat beszélgetni vele erről a témáról,csak attól tartok így majd kifutunk az időből....vagy pedig azt fogja gondolni,hogy elég az is ha csak beszélgetünk róla...


Sosem gondoltam volna,hogy ez a szobatisztaság ilyen nehéz kérdés lesz...


Mi a véleményetek?


2011. jún. 21. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen! Meg kell érjen a dologra! Az jó ha nyáron pelus nélkül van, előbb-utóbb bilizni fog, de erőltetni semmi képpen sem szabad. Az én lányom is későn, talán két és fél évesen kezdett bilizni. Ma már szó nélkül rácsücsül (most 3 és fél éves), de éjszaka még kell ráadnom pelust. Bár már a harmadik éjszaka azt is elhagytuk, remélem így is marad. De néha még nappal is óvhatatlan, hogy be ne csurogjon.
2011. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!