Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos kisfiam herpesz...

19 hónapos kisfiam herpesz gyanyús. Este egy apró pötty volt az ajka alatt, halványan piros. Az apján nemrég jött ki a herpesz, félek elkapta! Tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
A családomban soha senkinek nem volt herpesze, viszont az anyósom mindkettő fiának átadta. Nagyon alattomos és örökre tartó betegség, féltem a kisfiam. Odafigyelek a tisztaságra még jobban. Férjemnek egy hete kijött az ajkán, de nem fakadt ki. Azonnal lekezelte, nem nedvezett. A fiam alsó ajkánál egy piros pöttyre lettem figyelmes. Megbeszéltük hogy nem esznek egy kanállal stb, mégis szerintem elkapta. Mivel lehet kezelni? A felnőtteknek használatos krémmel gondolom nem. Nálatok fertőződött meg gyerek szülőtől? Ha igen hogyan? Mi a tapasztalat?
2009. dec. 12. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem már sokszor volt herpeszem, de a fiam soha nem kapta el. Ha úgy véled kijött neki, fogkrémet tegyél rá az leszárítja még az elején, mást nem tudsz tenni.
2009. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom aherpeszt ugyanaz a vírus okozza mint a bárányhimlőt, övsömört stb, Na mindegy ez lényegtelen. Mindenkinél más és más, szerintem mivel vírus fertőzés, az immunrendszertől függ mennyire alattomos.

Nekem rendszeresen van és ahogy jön úgy múlik, a páromnak már rondább szokott lenni.

Egyébként szerintem a herpesz nem tisztaság kérdése hanem lelki eredetű. Pl nekem akkor jön ki ha paradicsomra gondolok, nem kell hogy egyek belőle csak ha rá gondolok. A párom meg ha idegen helyen iszik pohárból (tök mindegy hol, barátnál, sörözöben, ismerősnél, rokonnál)rögtön kijön rajta de rajta nagyon csúnya szokott lenni. Modjuk jó, mert a múltkor herpeszes volt és rögtön kérdeztem hol jártál ahol ittál is? És az egyik kollegája kinálta meg és nem mondott nemet. Ja és ő képes elkapni is. Én még sosem kaptam el mástól.

Ja és a gyerek, ha ilyen egyébként ismeretlen eredetű pötty jön ki rajta én egy fertőtlenítő folyadékkal szoktam bekenni. Rémes sárga és mindent összefog de nagyon jó. Még egyszer írták fel (vagy recept nélkül vettük) amikor tiszta hólyag lett belül a szája valamitől.

2009. dec. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!