Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanacsot szeretnek Kerni...

Tanacsot szeretnek Kerni 2eves kisfiam beszedjeben es cicileszokasban? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Kisfiam nemreg toltotte be a 2. eletevet. Nagyon aranyos, ertelmes okos kisfiu, semmi hiszti problemank nincs vele, vagyis teljesen kezelhetoek, a gond megis az lenne, hogy nemigen beszel, csak par szot mint apa, anya, mama, papa, alma, inni. Kulfoldon elunk szoval 2 nyelvet is hall (angolt) orvos szerint ez lehet a dologban, megis en mar nagyon hianyolom a beszedet, persze eroltetni nem szeretnem, de lenne valami tanacsotok beszedfejlesztesre? Egyebkent minden megert es megcsinal amit mondunk neki. Masodik dolog viszont hogy nagyon cicifuggo, ha rajta mulna szinte minden 5percben azon logna, mar kezd kicsit zavaro lenni, probaltam mar mindennel bekenni, leragasztani hogy bibis de semmi nem valt, tudnatok nekem segiteni valamilyen bevalt modszerrel. Koszonom szepen elore is.
2014. febr. 28. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Egyszeruen ne hagyd, hogy a melleddel jatszon.
2014. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

2 évesen nem kell még beszélnie, a 2 nyelv késlelteti, egyébként sincs lemaradva...


cici meg szerintem az a megoldás, ha egyszerűen nem adod oda. talán fokozatossáágot lehet csinálni, hogy csak este meg reggel, de mivel 2 éves én már nem húznám, egyszerűen nem törnék meg

2014. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Fokhagymával már próbáltad bekenni? Nálunk ez nagyon bevált, totál cicicfüggő kisfiam (azon is aludt el csak), egyik percről a másikra abbahagyta, nem is sírt utána, csak egyszet elalvásnál. Álmomban sem jutott eszembe, hogy ez ilyen könnyen fog menni. Előtte én is próbálkoztam, hogy fáj, stb., de nem hozott eredményt. Ez viszont bevált :). 2 éves elmúlt ő is.
2014. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi tanacsokat,bizony mar fokhagyma is kiprobalva,de o nyersen is siman megeszi,szoval kilove az ecettol kezdve a mustarig semmi nem jott be,de teged nagyon irigyellek hogy ilyen gyorsan sikerult leszoktatnod:) sajnos nalunk is csak azon hajlando elaludni,ugyhogy ez megjobban megneheziti,de igazatok van csak jo nagy erot kell vennem magamon es nem megtorni,a szivem fog megszakadni,de tul kell esnunk rajta egyszer
2014. febr. 28. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:
2éves kislány, csak egy nyelvet hall, de nem beszél és cicifüggő. Leragasztani, bekenni, betegnek mondani még nem próbáltam, sokszor egész nap alig eszik mást, nemcsak cumizza, mert van is benne, pisil, kakil, hízik, engem végül is nem zavar, mások meg nem érdekelnek, ha majd meg lehrt vele beszélni, bíuom benne, meg fogja érteni, szerintrm max fél év.
2014. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyira engem sem zavarna,de minden alkalommal ha leullok melle jatszani vagy kicsit pihenni o mar ott is terem cici a szajaba,es ez neha tenyleg 5-10 percenkent,o eszik szepen mindent,de van ugyis hogy megebedel iszik vizet,es mar jonne szopizni is,ejjel nincs gond jo alvo de ha 1x felebred csak azzal tud vissza aludni,ugyhogy nem lesz konnyu az biztos
2014. febr. 28. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de talán a szülőnek kellene határokat felállítani és valamire határozott NEM-et mondani! Miért a gyerek irányít téged? MI lesz így később?

Mi történik, ha nemet mondasz és nincs több szopi? Hiszti lesz? És akkor mi van? Abba fogja hagyni, meg fogja szokni az új helyzetet. Nem lehet mindig azt tenni, amit ő elképzel. Egy 2 évesnek nincsen szüksége játék közben szopira! Ez egy (rossz) szokás, semmi több.

2014. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!