Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen 3 kicsi gyerekkel az élet?

Milyen 3 kicsi gyerekkel az élet?

Figyelt kérdés
A férjem és én is nagy családban nőttünk fel.A lányom 4 éves, a fiam 2 éves.Gondolkodunk a 3. gyereken, de még kicsit bizonytalanok vagyunk.Az anyagi része nem érdekel, az megoldott lenne.Tudtok e mindháromra ugyanúgy figyelni, érzelmileg annyit adni nekik amennyi kell, ugyanannyi időt tölteni mind hárommal?Ha kimozdultok apa,nagyszülők nélkül pl. sétálni, mennyire nehéz?
2014. márc. 1. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves volt a lányom, mikor a második kistestvére született. Nagyszülők messze laknak, apa sokat dolgozik, úgyhogy kénytelen vagyok egyedül megoldani a kimozdulást, meg minden mást. Földszinten lakunk, körfolyosóval, sétálni úgy megyünk, hogy egyet felöltöztetek, és kirakom az ajtó elé. Máshogy nem tudom, hogy oldottam volna meg egyedül, mert téli időszakban kb. fél óra volt mire mindenki teljesen felöltözött. Persze foglalkozni se tudok annyit hárommal, mint kettővel tudtam, sokkal nehezebb megoldani, hogy a házimunkával is végezzek nagyjából, meg a gyerekeket is ellássam, meg ki is vigyem őket, játszunk is, mint kettőnél volt. Cserébe egymással most már nagyon jól eljátszanak (a legkisebb 14 hónapos). Nálad, ha most foganna a tesó, már 5 és 3 évesek lenne a két nagyobb, mire születne. Ebben a korban már elég önállóak, biztosan sokat segítenének is Neked a kisbaba körül.
2014. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha az anyagi része nem gond én akkor tuti keresnék valakit aki 1 héten 1x kitakarít,vasal plusz akkor rendelném a menüt persze ahonnan tudom,hogy jó minőségű,és akkor az az időd felszabadulna és csak a gyerekekkel tudnál foglalkozni!

Nekem van egy barátnőm aki így csinálja,persze ez nem azt jelenti hogy akkor ő mostmár soha nem főz,sütnek sütit a gyerekekkel meg persze azért egy gyors felsöprést felmosást megcsinál de pl a huga nagyon szegény,munkanélküli így ő jár hozzá pénzért vasalni!Rengeteg ruhát kivasal az 5 tagú családra 1 héten 1x megy a csaj és kb 3-4 óra hosszán keresztül csak vasal,na hát ezt a barátnőm nem tudná megtenni a 3 gyerek melett(6,4,1 évesek a gyerkőcök)

2014. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekek 7, 4,5 évesek és a legkisebb 11 hónapos.

Örülök, hogy nem kisebb a korkülönbség a középső és a legkisebb gyerek között, mert így nem alakult ki probléma abból, hogy a középső gyerekre túl kevés idő jut. Elég nagy már ahhoz, hogy elfoglalja magát vagy a nagytestvérével játszik és nem marad lelki sérülése, ha nincs rá elég idő. A legjobb megoldás az, ha minden nap legalább fél órát kettesben tölt az ember mindegyik gyerekével (a picivel természetesen ez a nap folyamán megoldott). Addig szigorúan csak vele kell foglalkozni, hogy érezze, nagyon fontos nekünk. Egyébként amikor hazaér mindenki, nagyon hamar este lesz és sok a feladat, kicsit kaotikus tud lenni a dolog, ha nincs jó rendszer kialakítva.

2016. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hoppá, ez 2014. évi kérdés, azóta már biztosan tudod, milyen három gyerekkel az élet. :)
2016. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!