Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 eves kisfiunk akivel...

PeterM kérdése:

3,5 eves kisfiunk akivel kulfoldon (Anglia) elunk nagyon szepen beszel magyarul, . Hirtelen egyik pillanatrol a masikra vannak olyan oras ket oras periodusai hogy nem beszel egyaltalan csak mutogat. Szerintetek kellene aggodnom?

Figyelt kérdés

Ovodaban jaratjuk Hetfotol-Pentekig(angliaban)

(elotte mar mondatokat mondott rendes kommunikacio volt)

(angol szavakat is tud jo parat)

Valaszokat nagyon szepen megkoszonom!



#nem beszel; #csak mutogat
2014. márc. 1. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak játszik? Tetszik neki a mutogatás, viccesnek gondolja?

Mi is Angliában élünk, a kisfiunk 3,5 éves szintén és oviba is jár, igaz csak heti 3 napot. Magyarul hibátlanul beszél és napról napra több angol szava van, sőt már mondókázik is kicsi angolul. Az oviban sokszor csak kikövetkezteti, hogy mit is akarnak neki mondani, biztosan mutogatnak is neki, hogy jobban értse mit szeretnének.

Talán beszélj az óvónővel, hátha az oviból ered a dolog.

2014. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia Koszi,

Az ovonokkel beszeltem,annyit mondtak hogy mindent megert csak nem akar beszelni es tenyleg nem beszel bent az oviban csak mutogat..(utolso 2 hetben mondtak hogy a kis angol baratjaval beszelt:)...)

csak nem tudom hogy reagaljam le, probalok megerto lenni de nem tudom mi a helyes ilyenkor.

2014. márc. 1. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne figyelj a mutogatásra, mint ha nem is tenné,mert ha megérted , belemész a játékba annál inkább csinálni fogja, így meg ráun idővel.
2014. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a fiamból indulok ki, egy 3,5 éves annál sokkal okosabb, mint, hogy ne tudja mi a játék és mi a komoly. Nem hiszem, hogy tudomást sem kéne venni a mutogatásról. Mint írod, az oviban csak mutogat, tehát onnan ered. A mi gyerekeink speciális helyzetben vannak, hisz egy idegen nyelvű közösségbe járnak. Nehéz ezt feldolgozni. Hiába mondják, hogy a gyerekek agya olyan mint a szivacs. Attól még nem értik rögtön az idegen nyelvet.

Én meg belemennék a játékba és ha mutogatna a fiam, megérteném. Én nem mutogatnék vissza, hanem beszélnék hozzá és elmondanám, hogy tisztában vagyok vele, hogy ez csak játék, de jó móka, nekem tetszik.

Minél többet beszél majd az oviban, annál kevesebbet fog mutogatni. Abba fogja hagyni. Nem kell megijedni, szerintem nincs gond, ez egy kis feszültséglevezető hóbort. :) Ahogy jött, úgy megy.

2014. márc. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta 1x egy nyelvesz professzor hogy 6-7 eves korig nagyon veszelyes 2 nyelvet parhuzamosan tanitani a gyereknek mert egyik nyelven sem fog tudni "gondolkozni". Nem a beszeddel lesz gond, hanem ott a baj hogy a kulonbozo nyelvekhez kulonbozo gondolkodasmod tarsul, a magyar nyelv pl nagyon kepekben gondolkodik, teljesen mas a logikaja mint az angolnak. Ezert fontos hogy kis korban csak az anyanyelvet tanulja.

Persze tudom, ez angliaban elve szinte kivitelezhetetlen, csak azert irtam le mert akar valami ilyesmi is allhat a hatterben.

2014. márc. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat es az idotoket.

Igen a fiunk itt szuletett Angliaban es mi csak magyarul beszelunk hozza,

Es gondolom a kolunbozo kornyezet es nyelv osszezavarja picit.

2014. márc. 2. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egyebkent meg a nemet/angol ketnyelvu gyerekeknel is okoz gondot, pedig ott a 2 nyelv szerkezetileg nagyon hasonlo, a magyar teljesen kulonbozik az indoeuropai nyelvektol.
2014. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nitókrisz ***** válasza:

Nem szeretnem kritizalni a nyelvesz professzort, de ez eleg butan hangzik - mi a helyzet akkor azzal a sok gyerekkel, akiknek kulonbozo nemzetiseguek a szulei es mar szuletesuktol fogva kulonbozo nyelveket hallanak? Nem is egy olyan gyereket ismerek, akik tokeletesen beszelnek tobb nyelven is es pont az a fontos, hogy minel elobb halljak, tanuljak a masik nyelvet is, mert annal konnyebb.


Az en kisfiam meg nincs harom es fel eves, de tokeletesen beszeli a magyar nyelvet (valasztekosan es nagyon gazdag szokincsel) es ez mellett eros kozepfokon beszeli az edesapja anyanyelvet is, szinte mindent megert es elsore megjegyzi az uj szavakat. Nem ugy nez ki, mint akiben kepzavar lenne, vagy nem tudna kifejezni magat, sot :)


A kerdesre is valaszolva: idonkent o is csinalja a mutogatosdit, de nala szerintem csak jatek, kozben nevet. Nem lehet, hogy a te gyereked is csak jatszik?

2014. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nyelvek nem egymasra epulnek, hanem egymastol fuggetlenul fejlodnek mindig van egy legerosebb nyelve a gyereknek, ami idokozben valtozik. Hiaba az anyanyelve a magyar, ha angliaban eltek, ha angol suliba jar akkor a legerosebb nyelve az angol lesz akkor is ha nem az az anyanyelve. A mutagatas elvileg nem problema, de amikor mutogat mindig mondd hogy mit akar kifejezni pl, "nem kered az almat, inkabb naracsot kersz" vagy valami hasonlo. A helyi children/family centre-ben dolgozik Speech and Language Therapist aki szemelyre szabott tanacsot a ketnyelvu gyerekek nyelvi fejlodeseben. Ha ketelyed van, kerj tanacsot szakembertol, Ingyenes.
2014. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!