Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyerekkel, kevés segítség...

3 kisgyerekkel, kevés segítséggel hogy oldjátok meg a mindennapokat? Nagyon nehéz vagy bele lehet jönni?

Figyelt kérdés
2 gyerekünk van és nagyon szeretnénk 3. babát,de nincs sok segítségünk.Illetve szüleimre számíthatok,ha kérem,akkor segítenek,de eléggé rapszodikus a viszonyunk,meg sokszor úgy érzem,hogy csak "muszájból" segítenek illetve azt mondják,hogy jönnek szívesen,csak mikor már itt vannak akkor kérdezik,hogy "ugye azért tudunk sietni?"Szóval ha nagyon nem tudjuk megoldani megkérném őket,de úgy szeretnék nekivágni,hogy lelkileg felkészülök,hogy egyedül kell kiviteleznem a dolgokat.Igazából leginkább a terhesség aggaszt,hogy a vizsgálatok alatt mit csinálok velük,de majd összeszervezzük,hogy férjem itthon legyen,a védőnőhöz meg gondolom elvihetem a középsőt,nem?A nagyobb már ovis lesz.
2014. márc. 5. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a védőnőhöz vittem mindig a kicsiket, sőt, volt, hogy az orvoshoz is, és odajött a nővérem vagy a barátnőm vigyázni rájuk arra a 10 percre, amíg a vizsgálat tartott. Az eleje nehéz, de bele lehet jönni.
2014. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én a vizsgálatokra felváltva kértem meg a nagyszülőket, és néha a férjem is tudott segíteni.

Nekem könnyebb a 3 gyerekkel, mint a kettővel volt, egyrészt mert már nagyobb a rutinom, másrészt mert a harmadik babánk igazi kisangyal. Egyébként mindenhova együtt megyünk, jól összeszokott kis csapat vagyunk, főleg most, hogy a legidősebb nem jár oviba egészségügyi okok miatt.

2014. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tök érdekes olvasni évek óta a beírásokat a fórumon, miközben ennyi sok szülőnek nehéz, mert nincs babysitteri segítsége, én meg babysitterkedék, akár ingyen is , mert ráérek, de nincs hol. :)) Bár, igaz, az se mindegy, h milyen messze lakom a kedves szülőktől.


Egy munkanélküli óvodapedagógus

2014. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kedves 3-as,remélem mielőbb találsz munkát!Amúgy elvagyok a gyerekekkel,megoldjuk a dolgokat,csak a vizsgálatok nem álltak még össze a fejembe,de kár előre agyalni!

Amúgy biztos nem tudnék szívességből egy "idegent" megbízni,valahogy rossz érzés lenne,legalább egy sütire biztos meghívnám :D

2014. márc. 5. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező és 3-as válaszoló figyelmébe: [link]
2014. márc. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, köszönöm és megértelek - nem mindenki bízik babysitterekben.


Kedves előző: köszönöm szépen a linket. :) Máris gondolkodom rajta, hogy elmegyek önkéntesnek a szervezethez, bár a legközelebbi település kb 40 KM-re van tőlem, és munkanélküli, mélyszegénységben élő pedagógus vagyok, az autostop arra felé nem igazán működik, tapasztaltam már.


Szóval nem tudom, hogyan jutok el oda, de írok nekik email-t; azt írják, az amúgy is kötelező erkölcsi bizonyítvány kiállítása költségeit is fedezik, hátha az utiköltséget is...


Ez, ahogy látom, egy családsegítő szervezet. Remélem, rendesek. Ugyanis a helyiekről megtapasztaltam, hogy részrehajlók, egy részük sajnos korrupt is. Eléggé tartok a hivatalos szervezetektől mindezek miatt. Nagyon rossz a tapasztalatom a környékünkön sok olyanról, amely hivatalos szervezet. A nevelési intézmények között bár több megbízható is van, de más hivatalos szervezetekkel szemben óvatos vagyok. Még az a szerencse, h kérnek erkölcsit és fizetik is a kiállítását, agy eggyel kevesebb támadási felület érhet engem, ugyanis erre felé sajnos nagyon klikkesedőek az emberek, nem jellemző a hivatali, orvosi titoktartás sem minden érintett hivatalos személy esetén, sőt, sajnos elég nagy arányban nem stimmelnek, mint utóbb kiderült.


Szóval meglátom. Talán 40 KM-rel odébb alapvetően korrektek. Köszi még egyszer az ötletet. :)

2014. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!