Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyerekkel otthon lévő...

Két kisgyerekkel otthon lévő anyukák, hogy bírjátok a mindennapokat? Én néha megtudnék bolondulni.

Figyelt kérdés
Nagyfiam 2 éves,a kicsi 4 hónapos. néha nagyon nehéz. A naggyal nincs gond.Nehéz összehozni a két gyereket. A nagy kimenne de,du.-án. A kicsi szeretne nyugodtan aludni. De a nagy miatt nem tud. De. itthon vagyunk akkor zavarja a játszás,zaj. Du. menni kell a játszótérre. Ti,hogy oldjátok meg?
2012. ápr. 4. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nagyon nehezen.

Én konkrétan sokkot kaptam hogy mennyire hangos egy gyerek, ami csak akkor tűnt fel,mikor megszületett a kicsi. Állandóan feszült vagyok, a hangoskodás,kiabálás miatt, olyan nehezen altatom el a kicsit. Emiatt sokat veszekszek a naggyal, ami meg bánt...szóval nem vagy egyedül. Esti fürdetés meg altatás is tök jó,főleg mikor egyedül vagyok. 4 hós a kicsi.

2012. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 limaia ***** válasza:
meg tudom érteni...én néha csak kiülök egy kicsit az udvarra,mikor a férjem itthon van,és bent van a gyerekekkel...ott kint hallgatom a madarakat,és a "csendet",és ettől egy kicst lenyugszom.bár a nagy ovis,de ha hazajön,akkor pörög estig.apici 2 hónapos,épp hasfájós,ugyhogy se éjszakám,se nappalom.jó lenne egy pár órás nyugalom.
2012. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előzőhöz, energiafeltöltő hatással van, ha kimegyek egy kicsit az udvarra. Most a pici (3 hós) kint alszik az udvaron a babakocsiban, a nagy (2 éves) bent van a szobában, alszik. A nagyot ki szoktam csapni az udvarra, ha kéri, fél szemem rajta van, a pici sokat játszik egyedül bent, míg a naggyal mást csinálok. De áldom az eget, hogy van udvarom, panelben tényleg megőrülnék. A legrosszabb, mikor egyik sem alszik éjjel. Van rá példa, szerencsére ritkán. A nagyot megpróbálom mindenbe bevonni, együtt főzünk, takarítunk, foglalkozok vele, amíg tudok. A pici hálás indíg, ha odahajolok fölé, de a nagy néha elszórakoztatja. Az esti rituálé 2 óra, elfáradok a végére.
2012. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
még annyoit, hogy ha nem tud a pici aludni, nem baj, délben együtt alszanak egy nagyot. De azért alszik délelőtt-délután is, a nagy vagy a konyhában van, vagy kint az udvaron, így csend van.
2012. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Első válaszoló. Akkor Te ugyan úgy vagy mint én. Eddig nem zavart a nagy. De most. Pedig csak játszik és jól elvan. De a kicsi nem tud aludni. Emiatt nagyon ideges vagyok és a naggyal veszekszem,pedig ő nem tehet róla. A kicsit meg sajnálom,mert van hogy úgy telik el egy nap,hogy napközben nem aludt. Eggyütt altatni meg még nem tudok őket.
2012. ápr. 4. 13:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ma kikapcsoltam képletesen a két kölköt, nagyon felbosszantottak, plusz a férjem. Szóval, ma ölik egymást, vagy játszanak, és csak alap funkció-kaja-pia-ruha, amit biztosítok nekik, ma még bájos anyának lenni pluszban nem megy.

Szívesebben rohannék ki a világból, de nem tehetem...

Idegeim azok romokban:)

Nem egyszerűűűűűű, bár most sajnos rajtuk csattan, hogy a felnőtteknek gondjaik vannak:(

2012. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 éves s 7 hós.

a naggyal kint vagyok az udvaron, amikor délelőtt a kicsi alszik; vagy ilyenkor főzök. ebéd után a2 gyerek egyszerre alszik, nagyon jó :) ilyenkor jön az energia :))


délután mindkettővel kimegyek. este előbb a kicsit fürdetem, addig apa / mama van a naggyal, amjd ha már a kisebb alszik, után a nagyobbat fürdetem, fektetem.

ha egyedül vok, akkor a nagyobbat teszem le előbb, addig a kisebb a járókában türelmetlenkedik. ilyenkor elsumákoljuk a fürdést...

az a nap legjobb része, amikor este mindkettő alszik, és csend van.


brutál, amikor mindkettőnek sz@r napja van, egyik az egyik, másik a másik etetőszékben üvölt, mert ugye egyszerre csak egyet lehet etetni...

2012. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na örülök, hogy nem egyedül vagyok:) Nálam nyugodtabb ember nem volt e vidéken....míg ketten nem lettek.A napjainkat jellemezve: káosz és őrület.

A nagy hisztis nagyon, egész nap ordít (22 hós), a pici refluxos, hasfájós szintén egész nap ordít (4 hós).

A nagy püföli a picit, a kutyát, köpködi a kaját az innivalót.....

A pici ha vízszintesen van ordít, de legalább nem kell altatni mert magától alszik.

Ja és panelban vagyunk, ha szar az idő vagy szeles akkor végem.

Katasztrófa, állandóan fáj a fejem az üvöltéstől és bevallom néha repkednek tárgyak mikor már nem bírom.

Na jól esett legalább kiírni magamból.

2012. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nagy 6 éves lesz,a kicsi 4 hónapos.A picivel önmagában nem lenne nehéz,mert elég nyugodt baba,de a nagy 2 gyerekkel felér,mert hiperaktív,figyelemzavaros.Ha nincs oviban,mert beteg vagy szünet van,akkor kész tortúra egy nap,minden percét le kell kötni,így a picire nem jut annyi időm.
2012. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veletek. Nekem a nagy 3 éves, a kicsi most lesz 1. Az eleje nagyon nehéz volt, különösen a nagy dackorszaka, de üzenem mindenkinek, látom a fényt az alagút végén.

Most már fényévekkel könnyebb. Délelőtt együtt játszóterezünk, a kicsi is mászik, homokozik, jó koszos lesz, de legalább elfárad. Délután együtt alszanak 3!!! órát. :) Képesek már együtt játszani, mindig keresik egymást. Voltak és vannak nehéz pillanatok, de most nagyságrendekkel jobb, mint amikor a kicsi született. Kitartást mindenkinek!

2012. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!