Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves gyermeked miket tud már?

3.5 éves gyermeked miket tud már?

Figyelt kérdés

egyedül le föl öltözködik

folyékonyan beszél

ágy és szobatiszta

elszámol 20 ig

összes testrészét tudja mutatja

lépcsön le föl közlekedik

egyedül iszik eszik

éjjel egyedül jár wc re


miket tud még mire vagytok büszkék?

lány vagy fiu


2014. márc. 6. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

egyedül öltözik-vetkőzik

beszél, többet is mint kellene ;)

éjjel még pelusos, nappalra 1,5 éve stabilan szobatiszta

nem, 20ig nem. kb. 16-17 ami megy, mondjuk nem szoktunk verset mondva számolni, ő összeadni szeret, nagyon érdekli, de csak 10ig számolgatunk max.

persze, hogy tudja, már nagyon rég.

egész nap lépcsőzik mert emeletes házban lakunk, már 1,5 éves korától segítség nélkül.

egyedül iszik, eszik, tölt magának, keni a kenyerét, szed...

éjjel nem igen jár még wcre sajnos


teljesen önálló, ha másra nem, erre jó a dackorszak. egyedül fürdik, mos fogat, játszótéren is már van, hogy kéri, én csak üljek le a padra. könnyen barátkozik, mindig szerez kis játszó cimborát. szeret oviba járni :)

2014. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az enyém igazán messze van a csodagyerekségtől, de ezek nagy részét tudja. Egyedül az öltözködéssel állunk hadilábon, többször kifejtette már, hogy ő az neki csak az oviban megy, itthon nem. :) 20-ig nem feltétlenül számol el, de számfogalma is 6-ig van csak, úgyhogy teljesen mindegy, hogy elszavalja-e a számokat tovább, vagy nem. Ágytiszta, de éjjel nem jár vécére. Fiú egyébként.

Hogy mire vagyok büszke? Hogy olyan cuki! A szeme sem áll jól, néha az őrületbe is kerget a viselkedésével, de emellett van egy sajátos bája, és ez nem csak az én elfogult anyai véleményem, hanem mások, nem is feltétlenül jó barátok is mondják. Nem egy egyszerű eset, de szerintem a jég hátán is meg fog élni, az öcsém volt ugyanilyen, és most sikeres, talpraesett felnőtt lett belőle.

Ja, és amióta oviba jár, egész nap szaval meg énekel, ez is nagyon aranyos szerintem.

2014. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiam 3 és fél éves.

Egyedül levetkőzik teljesen, az öltözésben szokta kérni a segítségemet.

22 hónapos kora óta tisztán és összetett mondatokban beszél.

3 éves kora előtt pár hónappal lett 1 hónap különbséggel szobatiszta és ágy tiszta is.

A számolás 10-ig kb. megy, tudja felette is a számokat, de egyhuzamban 20-ig nem számol el. Viszont 10 alatt a tárgyakat pontosan megszámolja. Tehát nem élből elszámol valameddig, hanem tudja is, hogy ha valamiből 3 van, akkor megszámolja, hogy abból tényleg 3 van.

Már 2 éves kora körül meg tudta mondani a testrészeit.

Lépcsőn is már régóta egyedül közlekedik.

Egyedül eszik és iszik.

És ő általában nem kel fel éjjel pisilni, de ha éppen nagyon kell neki és felébred, akkor egyedül elintézi.

És amire büszke vagyok? Hú, sok mindenre.:)

De hogy említsek néhány példát: ügyesen játszik puzzle játékokkal. Szinte felsorolja az ovis csoporttársai nevét, vezetéknévvel együtt is, de még hogy kinek mi a jele, azt is tudja.:)

Ügyesen köszön az utcán és ha kap valamit, akkor azt egyből megköszöni.

2014. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 3,5 éves.

1. Az öltözködés nagyjából megy. Harisnya húzásban pl. segítek vagy valami overal bekapcsolásában stb.- de a mindennapokban megy neki- inkább csak nem lehet ráhagyni, mert akko minden fontosabb. Így a gyakorlat nálunk az, hogy mondom, hogy vetkőzni kell és akkor ott vagyok mellette, de hagyom, hogy ő csinálja. Akkor nem tűnedezik el félkész állapotban még egy kicsit legózni :)


2. Folyékonyan beszél igen. Sokat olvasunk, mondókázunk, így a beszéde is a korosztályának megfelelő, sőt igyekszem a választékos beszédre tanítani. Szerencsére csúnya szavakat nem nagyon használ, itthon sem divat és az óvodában sem. A r, sz stb. betűk kiejtésével még vannak gondok, illetve ún. "gótikus szájpadlása és nem egyenesenzáródó fogsora van- de ez még alakulhat az iskolakezdésig, fogváltással stb. Egyébként lehet érteni, amit mond. Időnként szokottt hadarni, ha valamit nagyon el akar mesélni, de nem szólok rá, majd ez is alakul. Arr avagyok büszke, hogy a kérem-köszönöm, légy szíves, jó étvágyat stb. és a köszönés nem okoz gondot, termászetes otthon is és másutt is.

Ami nálunk még bejátszik a képbe az az, hogy angoilul is beszélünk hozzá (a férjem külföldi), én is (sőt többet én, mert az apja külföldön is dolgozik). A magyar a domináns nyelv mindenképpen, de angolul is alapvető dolgokat ért, tőmondatokban válaszol, ha mesét olvasok, akkor kb. megérti stb. Korábban voltak a két nyelvben szókeveredések (This is a LÁMPA :), de mára egyre kevésbé- ha nem tud egy szót, akkor simán átvált magyarra és megkérdezi.


3. Tökéletesen ágy-és szobatiszta kb. egy éve. Ezzel nincs gond. Nincs már bilije (azt 1-2 hónapig használta), a normál wc-n intézi a dolgait. A nagy vécézést is egyedül intézi, felrakja a wc-szűkítőt stb.- kitörölni a fenekét még kell, akkor szól.

Ügyesen, magától mos kezet wc után, hazaérkezéskor stb. (ha éjjel kel fel pisilni, azt is egyedül csinálja, de akkor néha elfelejti lehúzni vagy a villanyt lekapcsolni stb.)


4. Mondókaszerűen tudja a számokat egymás után kb. 15-ig mindkét nyelven- de számfogalma (tehát a számjegyek mögötti érték, melyik kisebb, hány hiányzik stb.) kb. olyan 4-5-6-ig van. A többi számról csak tudjuk, hogy vannak és kész. (egyébként az iskolaérettségnek a 6os számkörben lévő számfogalom számít!)- ez egyébként mostanában gyorsan fejlődik a sok társasjátékozás és a dobókocka/lépegetések miatt.


5. A testrészeket nagyon jól tudja, mutogatja, mondja- néha meglepő kérdéseket tesz fel (anya miből van a vérünk?) és belső szervek egy részét is tudja (szív, máj, borda stb.) Ezzel nincs gond, mert nagyon érdekli.


6. A lépcsőzés is teljesen rendben van és VÁLTOTT lábbal közlekedik moind felfelé, mind lefelé (ez utóbbira került sor legkésőbb, kb. 3-4 hónapja biztos a lefelé váltott lábbal lépcsőzés). Egyébként a házunkban vannak lépcsők, így emiatt korábban is tanulta meg, mert muszáj volt.


7. Nagyjából önállóan eszik. Azért nagyobb darab húst természetesen felvágok falatokra és felszúrja vagy egész paradicsomot leszeletelek stb. kanalat és villát használ, kést még nem. Levest is szépen eszik kanállal, nem szokta gyakran leenni magát vagy kilötyögtetni a levest. (ő szokott teríteni, a tele tányérokat is ő viszi el az asztalhoz- nagyon ügyes). Igyekeztem már kezdetektől rászoktatni a szalvétára, a jó étvágyat kívánásra, a megköszönésre és az étkezés után ő dobja a kukába a szalvétákat, ő teszi a helyére a székeket, üres poharakat a konyhapultra stb.- hogy ehhez szokjon hozzá, ne a lustasághoz és a kiszolgáláshoz. Szépen működik és nagyon büszke magára, hogy én vagyok a "szakács" és ő a "pincér".


Ami még eszembe jutott, azok inkább a mozgások: laphintát egyedül hajt, egyedül felszáll és nagyon magasra tud vele menni. Futóbiciklizik vagy 3 kerekűt hajt, 2 kerekű rollerrel is szoktunk néha menni, de azzal azért nem "hasít", csak lassan ellökögeti magát.

Tud páros lábban urgálva közlekedni, tud egy lábon állni pár mp-t vagy 1-2-t ugrálni 1 lábon, pókjárás, békaugrálás is nagyon megy.


Most kb. egy hónapja érzett rá a kirakók, puzzle-k örömére, előtte nem nagyon érdekelte és jó, ha 8-10 darabost kirakott- alig egy hónap alatt már a 40 darabosnál jár. Egyszer együtt megcsináljuk, utána képest egy hétig minden nap 3-4szer kirakni ugyanazt. Most egy 60 darabossal akarna próbálkozni (Bogyó és babócás léggömbös), de az egyértelműen nagyon nehéz még neki- de azért hagyom, hagy próbálkozzon.


Kb. év vége óra társasjátékozunk (Bogyó és babóca úton az oviba, kisvakondos kinevet a végén formás kockával, Thomas vonatos figurix)- tényleg nagyon ügyes lett benne- megtanult dobni, lépegetni- az alapvető szabályokat, bár ha nem nyer, még természetes, hogy elkeseredik.


Büszke vagyok a kézügyességére pl. legó duploban vagy a vonatsínek felépítésében- ellenben rajzolni még csak firkálmányokat tud- vonalat vagy csogabigát, a szinezés is csak egy nagy vad firka, nem vonalon belül vagy ilyesmi. Ebben a lányok szerintem sokkal ügyesebbek.

Szoktunk vonalvezetőzni (labirintusok, útvesztők, amikor az ujjával kell végigmenni valahol)- ebben viszont pl. sokkal ügyesebb a koránál.


Nálunk szeretetteli, de határozott, szigorú nevelés van: ez inkább a szabályok felállítására vonatkozik. Pontosan tudja, hogy mit szabad megtennie és mit nem, esetleg mikor kell mennie a büntihelyre (előfordul ilyen is). Ennek tulajdonítom azt, hogy van egy jó rendszer az életében, van esti rutin a kezdetektől fogva, mindig számíthat pl. az esti mesére, megvan a "megszeretésnek" (ölelgetés, birkózás, csikizés, megkergetés, elbújás stb.) is a napi ideje és a lefekvésnek is. Így sosem volt gondunk az alvással- evéssel és a rendrakással sem.


Ami álunk a legnagyobb kihívás az az erős kis akarata- tanulgatjuk, hogy azért néha kell pár percet várni valamire, türelemmel kell pl. sorba állni, nem hisztizünk, nem beszélünk vissza, nem puffogunk stb. Nálunk ezek a problémás pontok, de sokat fejlődött ebben is, mióta oviba jár.


Összességében egy nagyon életrevaló, erős akaratú kisfiú, de ez így van jól. Büszle vagyok rá akkor is, amikor egy kicsit nehezebb, nyűgösebb napja van (vagy nekem)- összességében azért a vidám, játékos napok vannak többségben- aktuálisan most nincs olyan dolog, amin nagyon kellene nyesegetni, változtatni és most éppen a dacolás, visszafeleselés is alábbhagyott egy fokkal és nem ezekkel telnek a mindennapok.

2014. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3,5éves,

amiket írtál, az megy.

wc-zést egyedül intézi, már régen ágy-szobatiszta. A fenekét is kitörli egyedül - szóval mindent elintéz. Kézmosás, fogmosás- magának nyomja a fogkrémet is. MIndent egyedül akar csinálni.

2éves kora óta nagyon jól kirakózik, már 2,5évesen a 60db-os kirakót ki tudta rakni.

Memoriázni is szuperül tud. 72párral- azaz 144lappal simán elboldogul.

Nagyon jól rajzol, sokmindent tud, és szépen színez is. Oviban is sokat rajzolgat, és a jelét is magának rajzolja meg.

Nagyon kis bújos, sokat kell ölbe venni, puszilgatni-szeretgetni-símogatni. :)

Eszméletlen ügyesen rollerezik, és már tavaly nyáron pótkerékkel bicajzott- szerintem idén levesszük.

fiu egyébként.

És iszonyú akaratos és hisztis tud lenni!!

:))

2014. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!